آبشار اکد اکاپل

0 207

در دورانی زندگی می کنیم که به دلیل مشغله زیادی که افراد دارند از طبیعت بسیار فاصله گرفته اند و با اولین تعطیلاتی که پیش می آید راهی طبیعت می شوند. همین موضوع سبب به وجود آمدن نوعی از سفر به نام طبیعت گردی شده است. طبیعت گردی که با نام اکوتوریسم یا بوم گردی هم شهرت دارد در اصل سفر به مناطق طبیعی با حفظ و نگهداری از آنهاست. در اصل می توان گفت که طبیعت گردی سفر مسئولانه به مناطق طبیعی است که از محیط زیست حفاظت و به بهبود زندگی افراد کمک می کند. اصول طبیعتگردی عبارت اند از حداقل تأثیرات مخرب، ایجاد آگاهی و احترام زیست محیطی و فرهنگی، فراهم آوردن تجربه‌ی سازنده برای میزبانان و میهمانان، درآمدزایی مستقیم برای حفظ محیط زیست، فراهم آوردن سود اقتصادی و بهبود زندگی برای اقوام محلی و افزایش توجه به شرایط سیاسی اجتماعی و زیست محیطی کشور میزبان. هدف این سفر مناطق بکر طبیعی به شمار می رود و منطقه مورد نظر فاقد امکانات اقامتی و تأسیسات است. در ایران می توان تعداد بی شماری از این نوع مناطق را می توان یافت که کمتر شناخته شده اند و در بین افرادی که به صورت حرفه ای به طبیعت گردی می پردازند بسیار محبوب هستند. یکی از این پدیده های طبیعی آبشار اکد اکاپل به شمار می رود که در استان مازندران و شهرستان کلاردشت قرار دارد.

معرفی آبشار اکد اکاپل

معرفی آبشار اکد اکاپل

مجله مستر بلیط سعی می کند، مطالب کاملی در مورد جاذبه های گردشگری مختلفی در اختیار شما قرار دارد که در این مطلب به سراغ آبشار اکد اکاپل در شهرستان کلاردشت رفته است. شهرستان کلاردشت یکی از شهرستان‌های استان مازندران در شمال ایران محسوب می شود. در این شهرستان می توان جاذبه های طبیعی متنوعی را یافت که در سرتاسر آن گسترده شده اند.  یکی از آنها آبشار اکد اکاپل نامیده می شود که از زیبایی چشم نوازی برخوردار است. این آبشار که در شهرستان کلاردشت واقع شده است در منطقه ای با نام رودبارک قرار دارد که این منطقه دارای آب و هوای مناسب و مطبوع است. در این منطقه علاوه بر اینکه این آبشار وجود دارد جاذبه های طبیعی دیگری نیز وجود دارد و سالانه مردم زیادی را به سمت خود می کشاند. این آبشار با نام بزرگترین و بلند ترین آبشار شهرستان کلار دشت شهرت دارد و در میان افراد زیادی نیز محبوب است. طبیعتی که رد اطراف آن وجود دارد این آبشار را بیش از پیش جذاب و پرطرفدار می کند.

ساختار و طبیعت آبشار اکد

ساختار و طبیعت آبشار اکد

این آبشار ارتفاعی در حدود 20 متر دارد که به محیط اطراف خود زیبایی خیره کننده ای را بخشیده است. یخچال‌های طبیعی و چشمه‌هایی در اطراف آبشار دیده می‌شود، که چش هر بیننده ای را به خود جلب می کند. آبشار از روی صخره های بلند به پایین سرازیر  می شود و در زیر پای خود حوضچه ای را به وجود می آورد که محل مناسبی برای آبتنی به شمار می رود. هر چند که آب آن در تابستان هم بسیار سرد است و هر کسی به سختی می تواند وارد آن شود. این آبشار که درون جنگل قرار دارد، گرداگردش را درختان سر به فلک کشیده احاطه کرده اند که همین موضوع بر زیبایی آن می افزاید. لازم به ذکر است که این آبشار در فصل زمستان یخ می‌زند و برای یخ نوردان بسیار جذاب است. مستر بلیط پیشنهاد می کند حتما سفری به این منطقه داشته باشید و از این پدیده طبیعی نیز دیدن کنید.

دسترسی به آبشار اکد

دسترسی به آبشار اکد

برای رفتن به این آبشار باید راهی شهرستان کلاردشت در استان مازندارن شوید که هم می توانید بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین خریداری کنید و راهی سفر شوید و هم اینکه با خودرو شخصی سفر خود را آغاز کنید. لازم است این نکته را یادآور شویم که بخشی از مسیر رسیدن به این آبشار را باید به صورت پیاده طی کنید.

بازدید از آبشار اکد اکاپل

برای دیدار از این محوطه نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید و بهتری زمان برای این کار فصل تابستان محسوب می شود زیرا این منطقه ناحیه ای کوهستانی است. در این مکان امکانات رفاهی خاصی وجود ندارد پس کلیه وسایل مورد نیازتان را با خود ببرید تا بهترین استفاده را از این سفر داشته باشید. بخش زیادی از مسیر را باید پیاده طی کنید پس در صورتی که توانایی پیاده روی طولانی مدت را ندارید به هیچ عنوان به این سفر نروید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.