بلیط اتوبوس مسجد سلیمان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

buses

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

مسجد سلیمان تا اصفهان
 
480 کیلومتر
مسجد سلیمان تا تهران
 
800 کیلومتر
مسجد سلیمان تا لنجان
 
450 کیلومتر
مسجد سلیمان تا برخوار
 
510 کیلومتر

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس مسجد سلیمان از مِستربلیط

مسجد سلیمان جز شهر های بختیاری نشین استان خوزستان می باشد. برای اولین بار عملیات استخراج نفت در خاورمینانه در سال ۱۹۰۸ توسط ویلیام ناکس دارسی، از شهر مسجد سلیمان آغاز گردید. مرکز اصلی طایفه های ایل هفت لنگ بختیاری و قسمتی از طایفه چهار لنگ بختیاری شهر مسجد سلیمان می باشد. نام های پیشین مسجد سلیمان عبارتند از: آساک، سیماش، شهباز، میدان نفتون. این شهر در سال ۱۹۲۰ به عنوان یک شهرستان مستقل به رسمیت شناخته شد. بر اساس تحقیقات آماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ این شهر از ۱۲۳۴۲۷ نفر جمعیت برخوردار بوده است. 

روستاهای تابع شهر مسجد سلیمان عبارتند از: اندیکا، عنبر، هفت شهیدان و گلگیر. اگر بلیط اتوبوس مسجد سلیمان را رزرو کرده اید حتما از امکان دیدنی این شهر نظیر: معبد بردنشانده، موزه نفت مسجد سلیمان، منطقه نمونه گردشگری تاراز و منطقه حفاظت شده شیمبار غافل نشوید. از مراکز آموزش عالی مسجد سلیمان می توانیم به وجود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجد سلیمان، مرکز آموزش پرستار یا زهرا، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خمینی و دانشگاه پیام نور مسجدسلیمان اشاره کنیم. نخستین استخر شنا ایران در شهر مسجد سلیمان تاسیس شد که این شهر پایه گذار ورود ورزش شنا به ایران بوده است. همچنین نخستین زمین تنیس و میز پینگ پنگ و بیلیارد در این شهر مورد استفاده واقع شد. فاصله شهر مسجد سلیمان تا مرکز استان خوزستان ۱۲۵ کیلومتر می باشد. 

بعضی از شهر های مسجد سلیمان دارای جاده های آسفالت می باشد که این شهر ها عبارتند از: شهر های لالی، شوشتر، ایذه، باغملک، هفتکل و چهار محال بختیاری. جالب ترین کلیسای مسجد سلیمان کلیسای تمبی می باشد. در مسجد سلیمان اقوام مختلف بختیاری سکونت داشته اند اما با اکتشاف نفت در این منطقه، سایر افراد مناطق دیگر بختیاری را برای تجارت یا دیگر مشاغل به این شهر جلب کرده است. مردم مسجد سلیمان به لهجه بختیاری که نمونه ای از لهجه های لری است تکلم می کنند. شهرستان مسجد سلیمان از لحاظ موقعیت جغرافیایی از طول جغرافیایی ۴۸ درجه و ۲۴ دقیقه خاوری و عرض جغرافیایی ۳۱،۹۳ درجه و ۴۰،۳۰ دقیقه شمالی برخوردار می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا ۳۷۲ متر است. آب و هوای شهرستان مسجد سلیمان همانند دیگر مناطق خوزستان آب و هوای خشک و نسبتا گرمی است. 

میانگین بارش سالیانه باران بالغ بر ۴۰۰ میلی متر می باشد. یکی از مهم ترین رودخانه های شهر مسجد سلیمان رود کارون است که این رود از کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد. علاوه بر رود کارون، رود تمبی هم از دیگر رود خانه های این شهر می باشد که در جنوب شهر مسجد سلیمان واقع شده است. اولین شهر صنعتی ایران شهر مسجد سلیمان است که اولین پالایشگاه نفت، نخستین کارخانه گوگرد سازی و نخستین کارخانه تولید برق از نمونه نخستین کارخانه های ایران می باشند. 

بهترین زمان سفر به مسجد سلیمان

از آنجایی که مسجد سلیمان از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است، دیدن این شهر در اوایل بهار و پایان زمستان بسیار دلپذیر است. گرم ترین فصل این شهر تیر و سرد ترین آن دی می باشد. وجود زیست بوم جلگه ای و کوهستانی زیبای مسجد سلیمان در ایام نوروز پذیرای تمامی گردشگران و مسافران به این شهر می باشد. 

 بسیاری از افراد به علت مشغله کاری نمی توانند برای خرید بلیط به صورت حضوری اقدام کنند. حال جای نگرانی نیست امروزه وب سایت های طراحی شده اند که خیال همگان را از این بابت راحت کرده و تمامی اقشار می توانند خرید بلیط خود را از طریق اینترنت انجام دهند. اگر بخواهیم یک وب سایت معتبر را پیشنهاد کنیم که هم ارزان و هم دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد باید مستر بلیط بهترین گزینه است. این وب سایت با داشتن ویژگی های نظیر: اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و ... توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید بدون عضویت در وب سایت مستر بلیط می توانید بلیط خود را خریداری کنید اما با عضویت در این اپلیکیشن از تخفیفات ویژه عضویت آن بهره مند شوید.

 در مسجد سلیمان هتل و مسافر خانه های زیادی وجود دارد که می توانید برای استراحت و رفع خستگی خود از آن هتل ها بهره بگیرید و یک سفر راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید.

معرفی پایانه مسافربری مسجد سلیمان

پایانه مسافربری مسجد سلیمان به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشد. در این ترمینال از جدید ترین پ مجهز ترین اتوبوس ها استفاده می کنند. ویژگی ها و امکانات بارز پایانه مسافربری خرمشهر شامل موارد زیر می شود:

باجه خرید بلیط اتوبوس

پارکینگ برای اتوبوس 

رستوران و کافی شاپ

نمازخانه

سرویس های بهداشتی

فروشگاه مواد غذایی

مکانی برای استراحت رانندگان اتوبوس ها

سالن انتطار

و...

آدرس پایانه شهر مسجد سلیمان به شرح زیر می باشد:

بلوار نفتک – بالاتر از سه راه تلخاب 

شرکت های مسافربری این پایانه شامل: ایران پیما مسجد سلیمان – تعاونی۱، ترابر بی تا مسجد سلیمان، تک سفر مسجد سلیمان و ترمینال پایانه مسجد سلیمان می باشد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.