بلیط اتوبوس ماهشهر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

buses

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

ماهشهر تا شيراز
 
460 کیلومتر
ماهشهر تا شيراز
 
460 کیلومتر
ماهشهر تا اصفهان
 
560 کیلومتر
ماهشهر تا اصفهان
 
560 کیلومتر
ماهشهر تا شيراز
 
460 کیلومتر
ماهشهر تا تهران
 
940 کیلومتر

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس ماهشهر از مِستربلیط

یکی دیگر از محبوب ترین بنادر ایران، بندر ماهشهر است که در جنوب استن خوزستان قرار دارد. این بند در فاصله ی 110 کیلومتری از اهواز قرار گرفته و جزء یکی از مهم ترین بنادر ویژه جنوبی ایران محسوب می شود، چراکه به عنوان منطقه ویژه شناخته شده و از لحاظ اقتصادی بسیار غنی می باشد. این بندر زیبا از دو قسمت تشکیل شده که شامل قسمت شهر قدیمی و قسمت ناحیه صنعتی تشکیل شده است و از گذشته به عنوان بندری مهاجر پذیر شناخته شده، زیرا در آن اقوام بسیار گوناگونی ساکن هستند. ماهشهر در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار دارد و تنها 8 کیلومتر با بندر امام خمینی فاصله دارد. بر اساس آمار سازمان سرشماری کشور، حدود 153.778 نفر در این بندر زندگی می کنند. به دلیل اینکه ماهشهر در جلگه خوزستان قرار دارد، خاکی بسیار حاصلخیز برای رشد گیاهان گرمسیری داشته و از این لحاظ بسیار غنی می باشد. آب و هوای این بندر بسیار شرجی و مرطوب است و این رطوبت معمولا زمانی که نیمه دوم سال شروع می شود، به 100 درصد هم خواهد رسید. برای شناخت این بندر مهم در ادامه با مستر بلیط همراه باشید. 

تش بادها که جزء گرم ترین بادهای ماهشهر هستند معمولا در ماه های تیر و مرداد شروع به وزیدن می کنند. در این شهر بارندگی زیاد نیست و تخمین بارندگی آن در طول کل سال حدود 233 میلیمتر می باشد. ماهشهر حدود 3 متر از سطح دریا فاصله دارد و حدود 2713 هکتار وسعت دارد. در جنوب این بندر یک خور به نام خور موسی وجود دارد که از لحاظ اقتصادی بسیار اهمیت دارد. همانطور که گفتیم بندر ماهشهر در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار دارد و این یعنی اینکه از هر جهت به قسمتی از مهم ترین شهرهای ایران منتهی می شود. برای مثال اهواز و رامشیر جزء مهم ترین همسایه های این بندر هستند که در مشال قرار دارند و همچنین از غرب به شادگان، از قسمت شرقی به امیدیه و هندیجان و از جنوب هم به خلیج فارس منتهی می گردد. جالب است بدانید که ماهشهر علاوه بر موقعیت مکانی خوب دارای 83 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس است.

 در گذشته ماهشهر را با نام های دیگر هم می شناختند برای مثال در دوره حکومت ساسانیان که اردشیر اول حکومت می کرد این بندر، ریواردشیر نام داشت که پس از مدتی این به نام ریشهر تغییر کرد. به طور کلی در طول تاریخ این بندر نام های بسیاری داشته مانند ماجول، ماچول، ماژول، معشوق، معشور و مهروبان. به طور کلی ماهشهر در گذشته جزء بندرهای قدیمی حاشیه ی خلیج فارس بوده و قدمتی طولانی دارد  به طوریکه با وجود روستای صالحک که یادگاری از دوران اشکانیان می باشد این موضوع کاملا مشهود به نظر می رسد. سالانه گردشگران بسیاری با تهیه بلیط اتوبوس به این بندر سفر می کنند، چراکه در نزدیکی اهواز قرار دارد و از هر سو دارای موقعیت خوبی می باشد. 

در دوره پهلوی اول بود که با تاسیس یک راه آهن سراسری، باز هم جانی تازه به این بندر بخشیده شد و از آن به بعد یعنی در سال 1324 صادرات نفت خام از ماهشهر آغاز گردید آن هم به این صورت که نفت از آغا جاری به آبادان و از آن جا هم به این بندر صادر می شد. رفته رفته و در دوره 30 خورشیدی بود که ماهشهر به یکی از مهم ترین پالایشگاه های نفتی تبدیل شد و علت آن هم این بود که در نزدیکی خور موسی قرار داشت. مردم ماهشهر گویشی شبیه به گویش آبادانی ها و بوشهری ها دارند و کمی هم شبیه به مردم بختیاری صحبت می کنند و به همین خاطر باید بگوییم که مردم ماهشهر دو زبانه هستند و برخی از آن ها هم عربی صحبت می کنند. 

از سوغاتی های معروف ماهشهر می توانیم به ماهی تازه، میگو و خرما و شیرینی معروف که تقریبا شبیه به پیراشکی است و گت گتو نام دارد اشاره کنیم. از جاذبه های معروف و دیدنی این بندر هم می توانیم به خور موسی اشاره کنیم که مناظری با چشم اندازی بی نظیر دارد و در آن هر گونه جانوری که فکرش را بکنید زیست می کند. دلفین های با نمک و فلامینگوهای صورتی و زیبایی که بر فراز آسمان پرواز می کنند، از جمله مهم ترین دلایل اصلی زیبایی خور موسی هستند. پارک ساحلی خور، پارک ارم، باغ پرندگان، باغ حیوانات، عمارت های تاریخی مانند تل کافرون خرابه های ریشهر که در شمال شرقی ماهشهر هستند، زیارتگاه شاهزاده حمزه که در 25 کیلومری این بندر قرار دارد و همچنین شهر تاریخی و باستانی آسک از جمله جاذبه های دیدنی ماهشهر می باشند.

بهترین زمان سفر به ماهشهر

ماهشهر شهری بندری بوده و آب و هوایی شرجی و مرطوب دارد، به همین خاطر می توان گفت که در تمامی فصول سال آب و هوا یکسان بوده به جزء تابستان که هوا بیش از حد معمولا مرطوب می شود. پس بهترین زمان سفر به ماهشهر اوایل پاییز و اوایل فصل بهار است که هوا بسیار خنک تر می باشد و گردشگرانی که به چنین وضعیت جوی عادت ندارند، کمتر اذیت خواهند شد. 

معرفی پایانه مسافربری ماهشهر

همانطور که می دانید راه های مختلفی برای سفر به ماهشهر وجود دارد که یکی از آن ها هم سفر با اتوبوس است. مسافران از سراسر نقاط ایران به راحتی می توانند با تهیه بلیط اتوبوس ماهشهر و یا تورهای زمینی که به مقصد ماشههر برگزار می گردد به این شهر سفر داشته باشند. ترمینال ماهشهر که از امکانات خوبی هم برخوردار می باشد و با نام پایانه مسافربری خیلج فارس شهرت دارد. این پایانه امکان جابجایی مسافرین را به تمامی نقاط کشور داشته و در آن شرکت های مسافربری مختلفی فعالیت دارند. 

آدرس پایانه ماهشهربه شرح زیر می باشد:

بندر ماهشهر، استان خوزستان، در مجاور بلوار امام خمینی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.