بلیط اتوبوس بهبهان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

buses

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

بهبهان تا شيراز
 
330 کیلومتر
بهبهان تا اصفهان
 
540 کیلومتر
بهبهان تا تهران
 
980 کیلومتر
بهبهان تا انديمشک
 
360 کیلومتر
بهبهان تا اراک
 
700 کیلومتر
بهبهان تا اهواز
 
210 کیلومتر

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس بهبهان از مستربلیط

بهبهان یکی از زیباترین شهرهای تاریخی است که در غرب ایران قرار گرفته است. این شهر مرکز اصلی شهرستان بهبهان در جنوب شرقی خوزستان می باشد و از موقعیت جغرافیایی بسیار عالی برخوردار است، به طوریکه از هر سمت به یکی از بهترین شهرها منتهی می شود. برای مثال از شمال و شمال شرقی به گچساران منتهی شده و از جنوب به شهرستان گناوه، از جنوب غربی و غرب هم همسایه ی ماهشهر است و از شمال غربی و شمال هم در مجاور شهرستان رامهرمز قرار گرفته است. بهبهان آب و هوایی خشک و بیابانی دارد و در برخی از فصول کوهپایه ای می باشد. مردم این شهر با زبان فارسی صحبت می کنند که این نوع زبان در واقع از گونه های قدیمی و کهن زبان فارسی ایران است و شباهت آن مانند زبان مردم استان فراس و استان بوشهر می باشد. بهبها جزء آن دسته از شهرهایی است که متاسفانه تا کنون کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است اما با این وجود سالانه گردشگرانی هم هستند که با تهیه بلیط اتوبوس به این شهر زیبا سفر کنند.

کوه های تقریبا مرتفع تمامی اراضی بهبهان را پوشش داده اند و تامین آب این شهرستان کوچک از طریق رودخانه هی مارون طاب، خیر آباد و زهره تامین می گردد. بارندگی در بهبهان بسیار نادر است، زیرا همانطور که گفتیم آب و هوای این ناحیه بسیار خشک می باشد و در عوض بادهایی خشک و سوزان از شمال می وزند و گاهی در برخی از فصول بادهایی مرطوب جنوبی شروع به وزیدن کرده و هوا را کمی شرجی می کند. مردم این شهر از لحاظ کشاورزی به دلیل داشتن آب و هوای خشک محدودیت دارند و نمی توانند هر چیزی را کاشت و برداشت کننده به همین دلیل رایج ترین محصولات بهبهان شامل گندم، جو و انواع خرما می باشد، خصوصا خرما که جزء تولیدات عمده این شهر است. جمعیت شهر بهبهان چندان زیاد نیست و بر اساس سازمان سرشماری کشور حدود 107.412 نفر در این شهر ساکن هستند. در حال حاضر جمعیت بهبهان را دو تبار پارسی زبان و قوم و لر تشکیل داده اند و برخی از آن ها هم مهاجرین عربی هستند که این شهر را برای زندگی برگزیده اند. در گذشته بهبهان را با نام ارجان می شناختند و بعد از اینکه در قرن 7 هجری قمری این شهر به نابودی کشیده می شود، دیگر نامی نیست که بر روی آن بگذارند چراکه تمامی ارجانی ها از آن شهر کوچ می کنند و به همین دلیل با نام بهبهان شهرت پیدا می کند. به طور کلی راه های مختلفی برای سفر به این شهر وجود  دارد که اکثر مردم و گردشگران به دلیل طبیعت زیبای این شهر و جاده هایش ترجیح می دهند با تهیه بلیط اتوبوس بهبهان به آن جا سفر کنند.

جالب است بدانید که بهبان یکی از مراکز اصلی تولید گل زیبا و خوشبوی نرگس است و این گل در نیمه دوم سال شروع به رشد می کند و گاهی اوقات تا پایان بهمن ماه و نیمه های اسفند نیز ادامه دارد. بهبهان در تولید صنایع دستی هم بسیار فعال بوده و محصولاتی همچون نمد مالی، کلاه هایی از جنس نمد، گیوه، ظروف مسگری، ورشو سازی، ساخت قلیان، طروف سفالی، لحاف دوزی و عبا بافی را تولید می کند. البته عبا بافی در بهبهان پیشینه ای چند هزار ساله دارد و در گذشته محصولات عبا بافی این شهرستان از طریق کشتی به بهرین فرستاده می شد. بهبهان دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است که برخی از آن ها شامل: کتیبه تنگ سروک، گور مکشوفه کتین هوتران، دیوار و خندق اطراف شهر، آتشکده چهار طاق، مسجد جامع و راسته بازار، کتیبه تنگ تکاب، برج‌های رضا خانی، مجموعه بکان، بقعه بشیر نذیر، پل خیری مح خان و قلعه مدرسه می شود. همچنین از دیگر زیبایی های بهبهان می توانیم به روستای زیبای تنکابن، کوه خائیز، دره گرمابه، تنگ سروک و باغ بهو و پارک جنگلی ارجان اشاره کنیم. 

بهترین زمان سفر به بهبهان

همانطور که گفتیم بهبهان شهری با آب و هوای خشک است و در برخی از فصل ها مانند فصل تابستان به خاطر وزش بادهای جنوبی، تا حدودی آب و هوا شرجی می شود. به طور کلی وضعیت جوی این شهرستان به گونه ای است که شاید هر کسی نتواند خشکی آن را تحمل کند پس پیشنهاد می کنیم که حتما در فصل پاییز به این شهر سفر کنید، چراکه در این فصل خشکی هوا کمتر می شود، هرچند که از بارندگی خبری نیست! اما در مقایسه با دیگر فصل های سال، پاییز بهترین زمان سفر به بهبهان است. از همه مهم تر در این فصل به علت باز شدن مدارس و دانشگاه ها، کمتر کسی به سفر فکر می کند و همین خلوتی شهر سبب می شود تا هتل ها تخفیف های خوبی بروی هزینه های اقامتی خود بزنند. در ادامه با مستر بلیط همراه باشید تا راه های سفر به بهبهان را برای تان شرح دهیم. 

معرفی پایانه مسافربری بهبهان

پایانه مسافربری بهبهان، در استان خوزستان قرار گرفته و با نام پایانه سفر سلامت شهرت دارد. در این پایانه اکثر شرکت های مسافربری فعالیت دارند و اکثرشان به شهرهایی همچون تهران، اهواز، آبادان، شیراز، یاسوج، بوشهر، اصفهان و سمیرم و ... می روند. این پایانه دارای امکانات متعددی برای رفاه حال مسافرین می باشد به طوریکه دارای چندین دستگاه خود پرداز برای راحتی پرداخت و دریافت پول  در اطراف ترمینال وجود دارد و همچنین دارای چندین رستوران و کافی شاپ می باشد. سالن استراحت، سرویس بهداشتی، مغازه هایی جهت خرید سوغاتی و... از جمله امکانات ترمینال بهبهان می باشند.

آدرس پایانه بهبهان به نشانی زیر می باشد: 

ترمینال مسافربری بهبهان در کنار جاده کمربندی بهبهان قرار گرفته و در مجاور کافه همسفر می باشد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
یا برای دانلود اسکن کنید.