vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط اتوبوس اهر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

buses

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

اهر تا تهران
 
700 کیلومتر

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس اهر از مِستربلیط

می توان گفت شهر کوهستانی اهر به عنوان یکی از قدیمی ترین بخش ها در استان آذربایجان شرقی در ایران است. اهر مرکزی شهر 103 کیلومتری با همین نام بوده و در شمال شرقی تبریز قرار دارد. این منطقه، زمستان های سرد و برفی و تابستان های معتدل را تجربه می کند. جنگل های متراکم، بخش عمده ای از دره های آن را پوشانده و رودخانه اهر چای در مجاورت آن جریان دارد. این بخش هم از نظر سیاسی و هم از نظر نظامی با اهمیت بوده و از نظر تاریخی نیز اثبات شده است. در اوایل قرن سوم هجری، این سرزمین برای بیست سال یکی از خونین ترین میدان های جنگ بین بابک خرمدین و جنگجویان عرب بود. در زمان سلطنت سلسله قاجار، شهر اهر مرکز فرماندهی عباس میرزا ( ولیعهد فتحعلی شاه) به عنوان فرمانده نیروهای ایرانی در جنگ ایران و روسیه بود. 

تا اوایل دهه 1339 اهر قطب اقتصادی منطقه ارسباران بود. قبایل عشایری ارسباران محصولات خود را در بازار اهر مجاز کردند. ذغال چوب تولید شده در روستاهای مجاور جنگل های ارسباران توسط قاطر به اهر فرستاده و از آنجا به تبریز منتقل می شود. استقرار تدریجی عشایر، استفاده گسترده از سوخت های فسیلی، تغییر سبک زندگی و ایجاد بازارهای کار جدیدی مانند حمل و نقل کم با دست مزد پایین از طریق کولبران، باعث شده از اهمیت اقتصادی اهر کاسته شود. این شهر ترمینال مسافربری دارد و به ساده ترین حالت ممکن می توان یک بلیط اتوبوس اهر را از سایت  فروش بلیط خریداری کرد و با هزینه کم به این شهر سفر نمود یا از آن به شهرهای اطرف رفت.

بهترین زمان سفر به اهر

اهر یکی از شهرهای خیلی زیبا و سرسبز ایران است و آب و هوا در اوایل فصل بهار بسیار دلنشین می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که سفرهای تفریحی خود به اهر را به ماه های فروردین و اردیبهشت موکول کنید. البته اهر زیبایی خود را در هر یک از فصل ها به گونه ای نمایان می کند و حتی پاییز در اینجا جذابیت های گیرایی دارد. با تهیه بلیط اتوبوس علاوه بر کنترل هزینه ها ایمنی و راحتی را نیز به خودتان هدیه کنید. در اهر مناطق گردشگری، تفریحی، مذهبی وتاریخی فراوانی وجود دارد که با رفتن به این شهر شاید دلتان بخواهد از آنها دیدن کنید مانند: مقبره شیخ شهاب الدین اهری، قلعه پشتاب اهر، مسجد جامع اهر، کوه‌ شیور، موزه شیخ شهاب الدین اهری (موزه ادب و عرفان)، رودخانه کیچیک چای، رودخانه اهرچای، علیرضا چای، بازار سر پوشیده اهر، کاروانسرای شاه‌ عباسی اهر، سد ستارخان اهر و جنگل طبیعی تنباکولو.

اصلی ترین مکان توریستی در این شهر آرامگاه شیخ شهاب دین می باشد که معلم صفی الدین اردبیلی بنیانگذار خانواده سلسله صفوی بوده است. از سوغات خوردنی اهر می توانیم شیرینی و نان یتی قات را به شما معرفی کنیم. اگر می خواهید برای دوستان از صنایع دستی این منطقه سوغاتی ببرید می توانید بین صنایع دستی های معرف و پر تنوع آن مانند فرش، جاجیم ، گلیم، خورجین بافی، بند بافی، مفرش بافی، صنایع چوبی و ورنی یکی را انتخاب کنید.

در اینجا چند چهره برجسته را که بخشی از زندگی خود را در اهر یا روستاهای مجاور گذرانده اند آورده ایم که آرامگاه آنها جز مکان های پر بازدید این شهر است.

 • ستارخان اصالتاً اهل ارسباران بود. وی به عنوان یک قهرمان ملی ایران شناخته می شود و از آن به عنوان سردار ملی یاد می شود. او در اوایل قرن بیستم به رهبری مشروطه خواهان، ناحیه امیرخیز تبریز در آمد.
 • امیر ارشد، رئیس قبیله حاجی علیلو، در اوایل قرن بیستم یک فرمانده نظامی افسانه ای بود. او به دفع کمونیسم از ایران اعتبار دارد.
 • قاسم اهری در سال 1263 در اهر به دنیا آمد. وی اولین چشم پزشک آموزش دیده اروپایی در ایران بود. قاسم اهری چهار دوره در مجلس شورای ملی فعالیت داشت. وی اولین نماینده آذربایجان در مجلس ایران بود.
 • عباس اسلامی که با نام بارز معروف است شاعر بزرگ متولد سال 1300 بود. 
 • حسین رضاپور، استاد محمود آخوندی، سرهنگ حسین بایبوردی و حسین دوستی از دیگر بزرگان اهر می باشند.

معرفی پایانه مسافر بری اهر

همه روزه مسافران زیادی در پایانه مسافربری اهر با اتوبوس جابجا می شوند. شرکت های مختلفی با این ترمینال قرارداد دارند و مسافر می تواند با مراجعه حضوری از آنها خدمات دریافت کند. این شرکت ها شامل: راه پیما پارسیان اهر - تعاونی 9، ترمینال پایانه اهر، سیر وسفر اهر و خاقانی نو می باشند. لازم به ذکر است که امکان رزرو و خریداری بلیط اینترنتی هر یک از این شرکت ها نیز وجود دارد.

برای خرید اینترنتی لازم است که ابتدا به یک سایت ارائه بلیط مانند مستر بلیط بروید و در کمترین ترین زمان لازم، بلیط را برای هر مقصدی که دوست دارید سفارش دهید. آن هنگام که به سایت مراجعه کردید، پس ازاینکه مبدا و مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران را تعیین نمودید، دکمه جستجو را بزنید تا به یک صفحه دیگر ارجاع داده شوید. در این صفحه شما می توانید انواع قیمت ها، انواع اتوبوس ها و شرکت های ارائه کننده بلیط را ببینید و یکی را به دلخواه انتخاب نمایید. شما هزینه ها را در همان سایت به صورت آنلاین پرداخت  می کنید که باعث صرفه جویی در زمان و حتی هزینه می شود.

از ترمینال اهر می توان بلیط را برای اهر به تهران، اهر به رامسر، اهر به تبریز، اهر به مشهد مقدس، پایانه غرب (آزادی) به اهر، کرج به اهر و تبریز به اهر خریداری کرد. امکانات خوبی برای این ایستکاه در نظر گرفته شده که آسایش نسبی مسافران و کارکنان را تا حدی تامین می کند از جمله:

 • پارکینگ
 • نمازخانه
 • سرویس های بهداشتی
 • فروشگاه یا بوفه
 • شرکت های فروش بلیط
 • باجه تلفن عمومی
 • سالن انتظار
 • دستگاه ATM
 • باجه های راهنمایی کننده
 • و ....

آدرس پایانه اهر

: اهر– ابتدای جاده اهر – جنب میدان ارسباران – ترمینال اتوبوس اهر

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.