بلیط اتوبوس سمنان

راهکارهایی برای کاهش هزینه سفر

پیشنهادهای لحظه آخری، ارزیابی، پیش‌بینی و رهگیری قیمت و...

آسان و در دسترس

آنلاین مقایسه کنید، بخرید و برنامه‌ریزی برای سفر لذت ببرید.

همراهی در تمام مدت سفر

۷ روز هفته ۲۴ ساعته مثل یک دوست پشتیبانتان هستیم.

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس سمنان از مستر بلیط

استان سمنان بر سر سه راهی منتهی به استان های گلستان، مازندران و خراسان رضوی قرار دارد. شهر سمنان منطقه ای کویری، کوهستانی و جنگلی است و از تنوع اقلیمی آب و هوایی زیادی برخوردار می باشد. سمنان شهری پر از جاذبه های گردشگری و تفریحی است. این شهر یکی از استان های وسیع کشورمان محسوب می شود که مساحت آن به حدود 97491 کیلومتر مربع می رسد و حدود 8/5 درصد از خاک کشور را به خود اختصاص داده است. استان سمنان در دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز و در قسمت های شمالی دشت کویر قرار دارد. با وجود کوه های مرتفع البرز این استان از آب و هوایی سرد و کوهستانی برخوردار است. 

شهر سمنان پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری است، یکی از زیبایی های طبیعی آن کوچه باغ های کویری سمنان است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. این کوچه باغ های زیبا در وسط شهر سمنان واقع شده اند. پس می توانید برای دیدن جاذبه های گردشگری اول از این کوچه باغ ها شروع کنید. از جمله جاذبه های گردشگری و تاریخی سمنان جنگل ابر، ییلاقات شهمیرزاد، چشمه علی دامغان، پارک ملی کویر، شهر بسطام و مقبره بایزید بسطامی، مسجد جامع سمنان و معدن نمک گرمسار می باشد. برای اقامت در سمنان می توانید هتل هایی با قیمت های متفاوت با توجه به بودجه خود رزرو کنید. زمانی که تصمیم گرفتید به شهر سمنان سفر کنید می توانید با خرید بلیط، از سایت مستر بلیط به راحتی وسیله نقلیه مورد نیاز سفر خود را رزرو نمایید.

بهترین زمان سفر به سمنان

زمانی که می خواهید به سمنان سفر کنید باید شرایط آب و هوایی را از لحاظ بارش ها در نظر بگیرید. برای مسافرت به شهر سمنان باید به این نکته توجه کنید که قصد سفر به کدام قسمت استان را دارید، بیشتر نقاط سمنان دارای آب و هوایی گرم و خشک هستند که برای سفر در فصل تابستان مناسب نیستند، البته اگر قصد سفر به مناطق سردسیر این استان را دارید می توانید در فصل تابستان آماده سفر شوید و اگر می خواهید به دیدن جاذبه های کویری سمنان بروید بهتر است برای سفر خود فصل زمستان را انتخاب کنید. بهترین زمان سفر به شهر سمنان فصل های پاییز و بهار می باشد، البته اگر در ماه های محرم به سمنان سفر کنید می توانید شاهد آیین های مذهبی عزاداری مردمان این شهر باشید.

آب و هوای سمنان

استان سمنان در دامنه های جنوبی کوه های البرز قرار گرفته است که ارتفاع آن از شمال به سمت جنوب کاهش می یابد و در نهایت به دشت کویر می رسد. رشته کوه های البرز از سمت غرب کوه های طالش شروع می شود و تا ارتفاع خراسان در سمت شرق کشیده می شوند. به طور کلی می توان استان سمنان را به دو بخش کوهستانی و دشت های پایکوهی تقسیم کرد. تنوع اقلیمی در شهر سمنان به دو صورت خود را نشان می دهد، اقلیم نیمه بیابانی شدید که مختص به دشت ها، کویر نمک و قسمت هایی از فلات شمالی و مرکز ایران است. در این مناطق میزان بارش باران و برف خیلی کم است و معمولاً بارندگی در اوایل فصل بهار صورت می گیرد. 

اقلیمی دیگر که مورد بحث قرار می گیرد آب و هوای نیمه بیابانی خفیف است که علاوه بر قسمت هایی از ایران بخش هایی از خراسان، سمنان، شاهرود و دامغان را در بر می گیرد. بارندگی در فصل پاییز و بهار نیز صورت می گیرد ولی عمده ترین بارش ها در فصل زمستان رخ می دهد. در این استان سه نوع آب و هوا وجود دارد قسمت شمالی که مختص شاهرود، دامغان، مهدی شهر و شهمیرزاد است در زمستان هوایی مرطوب و خشک را دارا می باشد و در فصل تابستان هم از آب و هوایی معتدل برخوردار هستند. قسمت های جنوبی که شامل گرمسار و جنوب شهرستان سمنان می شود در فصل های تابستان هوایی بیابانی و گرم و خشک و در زمستان ها هوای سرد را تجربه می کنند. قسمت شمال شرقی میامی و حسین آباد کالپوش می باشد که در تابستان آب و هوایی معتدل و مرطوب و در زمستان آب و هوایی سرد دارد.

معرفی پایانه های مسافربری سمنان

شهر سمنان یکی از شهرهای تاریخی در بخش مرکزی ایران است که وجود جاذبه های دیدنی و آب و هوای این شهر باعث می شود گردشگران زیادی به سمنان سفر کنند. برای مسافرت به شهر سمنان ارزان ترین راه سفر با اتوبوس است. برای تهیه بلیط اینترنتی 4 مرحله را باید طی نمایید اول اینکه زمانی که به پرتال خرید وارد شدید مبدأ و مقصد مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس باید شرکت مسافربری و ترمینال انتخابی خود را برگزینید و در مرحله سوم نوبت انتخاب نوع اتوبوس است که VIP باشد یا خیر، بعد صندلی خود را رزرو کنید و با کارت های عضو شتاب هزینه را پرداخت نمایید. بدین صورت به راحتی می توانید بلیط اتوبوس خود را برای مسافرت تهیه کنید.

سفر با اتوبوس بهترین و ارزان ترین راه مسافرت به شهرهای مختلف می باشد. اگر قصد مسافرت با اتوبوس را دارید می توانید با مراجعه به پایانه ها یا به صورت آنلاین بلیط خود را تهیه نمایید. ترمینال سمنان تقریباً به تمام استان ها و شهرهای همجوار خود اتوبوس دارد و بیشترین مسافرت ها بین شهر سمنان و تهران صورت می گیرد که هر نیم ساعت یکبار اتوبوس ها به سمت تهران و بالعکس حرکت می کنند. در این ترمینال سواری های ویژه ای هم وجود دارد که مسافرین را به تمامی نقاط کشور جا به جا می کنند. ترمینال سمنان در قسمت غربی سمنان قرار دارد. از جمله امکانات این ترمینال سالن انتظار، نمازخانه، سرویس بهداشتی، ایستگاه تاکسی، فست فود، سوپرمارکت و غذا خوری می باشد. این ترمینال در سمنان خیابان امام خمینی، خروجی میدان امام خمینی، بلوار خرمشهر قرار دارد. در هر کجای ایران قرار دارید با تهیه بلیط اتوبوس سمنان از سایت معتبر مستر بلیط به راحتی می توانید به صورت آنلاین بلیط سفر خود را خریداری نمایید.

buses

خلاصه سفر با اتوبوس به سمنان

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

سمنان تا تهران
230 کیلومتر
سمنان تا اصفهان
570 کیلومتر
سمنان تا قايم شهر
180 کیلومتر
سمنان تا دامغان
120 کیلومتر

برنامه اتوبوسهای سمنان

مسیر شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
بلیط اتوبوس تهران سمنان
بلیط اتوبوس اصفهان سمنان
بلیط اتوبوس قايم شهر سمنان
بلیط اتوبوس دامغان سمنان
مسیر شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
بلیط اتوبوس تهران سمنان
مسیر شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
بلیط اتوبوس اصفهان سمنان
مسیر شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
بلیط اتوبوس قايم شهر سمنان
مسیر شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
بلیط اتوبوس دامغان سمنان
دریافت اپلیکیشن مِستربلیط

اپلیکیشن مِستربلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

مزایای اپلکیشن مِستربلیط
  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت