بلیط اتوبوس خرمشهر

راهکارهایی برای کاهش هزینه سفر

پیشنهادهای لحظه آخری، ارزیابی، پیش‌بینی و رهگیری قیمت و...

آسان و در دسترس

آنلاین مقایسه کنید، بخرید و برنامه‌ریزی برای سفر لذت ببرید.

همراهی در تمام مدت سفر

۷ روز هفته ۲۴ ساعته مثل یک دوست پشتیبانتان هستیم.

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس خرمشهر از مستر بلیط

خرمشهر از شهر های جنوبی استان خوزستان می باشد. این شهر به علت قرار گرفتن در مجاورت خلیج فارس و کشور عراق از اهمیت استراتژیکی اقتصادی، تجاری و سیاسی بالایی برخودار است. شهر خرمشهر در پایینی ترین نقطه استان خوزستان واقع شده است که اسکله های آن در رودخانه های اروند رود وجود دارد. قدیمی ترین نام خرمشهر خاراکس می باشد که پایتخت پادشاهی میشان بوده و تاریخ دانان بنای آن را از اسکندر مقدونی می دانند. شهر خرمشهر بعد از اسکندر مقدونی به طور کامل ویران شد که پس از مدتی شهر دیگری به نام بیان جایگزین آن شد. از فعالیت های اقتصادی مردم خرمشهر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کشاورزی و کاشت محصولاتی نظیر: خرما و سیفی جات، متصل بودن به راه آهن سراسری، امور گمرکی و ترانزیت کالا، منطقه آزاد اروند، مجاورت با فرودگاه بین المللی آبادان و منطقه ویژه اقتصادی بندر خرمشهر و شهرک صنعتی از منابع در آمد این شهر بشمار می روند. اولین اسکله شهر خرمشهر در سال ۱۳۰۸ افتتاح شد. با ساخت ۶ اسکله دیگر در این شهر به پیروز شدن متفقین در جنگ جهانی دوم کمک بسزایی کرد. با پیاده کردن طرح های توسعه طول نخستین اسکله خرمشهر به ۱۳۵۰ رسید. مردم خرمشهر به زبان های فارسی و عربی تکلم می کنند. طبق اطلاعات آماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ این شهر از ۱۳۳۰۹۷ نفر جمعیت برخوردار بوده است. 

خرمشهر از وجود نام آوران زیادی از جمله: احمد نجفی، شهید محمد جهان آرا، دکتر محمد جواد عاصمی پور و پرفسور احمد سواری بهره مند بوده است. همچنین وجود سردارانی از جمله: دریا دار نقدی، هرسیچی، کهنمویی، بایندر و میلانیان که در مقابل  با استعمار بریتانیا کشته شدند. در خرمشهر مراکز آموزش عالی اعم از دولتی و غیر انتفاعی یافت می سود که پذیرای دانشجویان زیادی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند. این مراکز آموزش عالی عبارتند از: دانشگاه علوم و فنون دریایی، مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اروندان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرمشهر و دانشگاه پیام نور مرکز خرمشهر.فاصله خرمشهر تا تهران حدود ۱۱۰۰ کیلومتر می باشد و فاصله آن تا مرکز استان(اهواز) ۱۲۵ کیلومتر است. اگر بلیط اتوبوس خرمشهر را رزرو کرده اید حتما سوغاتی و غذاهای معروف این شهر را نوش جان کنید و زیبایی های منحصر به فرد آن را از دست ندهید. 

از معروف ترین سوغاتی این شهر کلیچا است که  آوازه طعم خوب آن به کشور های حاشیه خلیج فارس هم رسیده است. از هتل های موجود در خرمشهر که توانسته گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب کرده است می توانیم از هتل بارمانی، هتل نگین اروند، هتل آپارتمان نسترن و هتل سبز یاد کنیم. از آنجایی که خرمشهر یک شهر باستانی است اماکن تاریخی و قدیمی به وفور در آن یافت می شود که این اماکن عبارتند از: موزه جنگ خرمشهر، پل کابلی خرمشهر، مجتمع گردشگری جزیره مینو و مسجد جامع خرمشهر. مردان خرمشهر از دشداشه، بشت یا خاچینه، چفیه و عقال برای پوشش خود استفاده می کنند. همینطور زنان خرمشهر هم برای پوشش خود از عبایه یا چادر عربی، شیله، چلاب و نفنوف بهره می گیرند تا چهره از نامحرم برگیرند. 

بهترین زمان سفر به خرمشهر

خرمشهر در منطقه پست و هموار واقع شده است و از آب و هوای نیمه بیابانی برخوردار است. این شهر دارای تابستان های فوق العاده گرم و زمستان های معتدل می باشد و همچنین بارش باران در خرمشهر بسیار اندک است. بهترین زمان سفر به شهر های جنوبی الخصوص خرمشهر فصل بهار و زمستان می باشد. 

بسیاری از افراد به علت مشغله کاری نمی توانند برای خرید بلیط به صورت حضوری اقدام کنند. حال جای نگرانی نیست امروزه وب سایت های طراحی شده اند که خیال همگان را از این بابت راحت کرده و تمامی اقشار می توانند خرید بلیط خود را از طریق اینترنت انجام دهند. اگر بخواهیم یک وب سایت معتبر را پیشنهاد کنیم که هم ارزان و هم دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد باید مستربلیط بهترین گزینه است. این وب سایت با داشتن ویژگی های نظیر: اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و ... توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید بدون عضویت در وب سایت مستر بلیط می توانید بلیط خود را خریداری کنید اما با عضویت در این اپلیکیشن از تخفیفات ویژه عضویت آن بهره مند شوید..

معرفی پایانه مسافربری خرمشهر

پایانه مسافربری خرمشهر به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشد. در این ترمینال از جدید ترین پ مجهز ترین اتوبوس ها استفاده می کنند. ویژگی ها و امکانات بارز پایانه مسافربری خرمشهر شامل موارد زیر می شود:

باجه خرید بلیط اتوبوس

پارکینگ برای اتوبوس 

رستوران و کافی شاپ

نمازخانه

سرویس های بهداشتی

فروشگاه مواد غذایی

مکانی برای استراحت رانندگان اتوبوس ها

سالن انتطار

و...

آدرس پایانه شهر خرمشهر به شرح زیر می باشد:

خرمشهر- بلوار امام رضا- بلوار ایران زمین ، این ترمینال به کامل ترین خطوط سرویس به کل کشور مجهز بوده  و در استان خوزستان شهر خرمشهر واقع شده است. 

buses

خلاصه سفر با اتوبوس به خرمشهر

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

خرمشهر تا قم
840 کیلومتر
خرمشهر تا تهران
940 کیلومتر
خرمشهر تا اصفهان
650 کیلومتر
خرمشهر تا شيراز
570 کیلومتر

برنامه اتوبوسهای خرمشهر

مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس قم خرمشهر
بلیط اتوبوس تهران خرمشهر
بلیط اتوبوس اصفهان خرمشهر
بلیط اتوبوس شيراز خرمشهر
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس قم خرمشهر
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس تهران خرمشهر
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس اصفهان خرمشهر
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس شيراز خرمشهر
دریافت اپلیکیشن مِستربلیط

اپلیکیشن مِستربلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

مزایای اپلکیشن مِستربلیط
  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت