بلیط اتوبوس ایذه

راهکارهایی برای کاهش هزینه سفر

پیشنهادهای لحظه آخری، ارزیابی، پیش‌بینی و رهگیری قیمت و...

آسان و در دسترس

آنلاین مقایسه کنید، بخرید و برنامه‌ریزی برای سفر لذت ببرید.

همراهی در تمام مدت سفر

۷ روز هفته ۲۴ ساعته مثل یک دوست پشتیبانتان هستیم.

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس ایذه از مستر بلیط

ایذه یکی از شهرهای جنوب غربی در ایران است که بسیار قدمتی می باشد و طبق روایات مشخص شده است که این شهر در گذشته پایتخت اصلی بختیار بوده است. البته باستان شناسان در این شهرستان سنگ نبشته ها و آثاری قدیمی را یافته اند که پس از تحقیقات گسترده مشخص شده است که مربوط به دوره عیلامیان می باشد. این شهر در طول تاریخ های مختلف نام های متفاوتی داشته است که هر کدام به انتخاب حکومت های مختلف بوده است. ایزج، ایزه، اوجا، آنزان،انشان، ایگه‌، ایج، مال، مالمیر، مال امیر، اریگ، آیا پیر از جمله نام های پیشین این شهر بوده است. البته در دوره عیلامی ها با نام آنزان هم شهرت داشته است. به اعتقاد باستان شناسان و محققان تاریخ، گفته می شود که ایذه در هزاره سوم یعنی پیش از میلاد مسیح با نام انزان معروف بوده  و به دور کلی می توان گفت که ایذه تغییر شکل یافته انزان  عیلامی ها است. در ادامه با مستر بلیط همراه باشید تا شما را بیشتر با این شهر آشنا کنیم.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های معروف ایذه، دشت سوسن است که سالانه گردشگران بسیاری برای تماشای آن با تهیه بلیط اتوبوس ایذه به این شهر سفر می کنند. دشت سوسن منطقه ای طبیعی و زیباست که بدون شک با دیدنش نمی توانید از آن چشم بردارید. این دشت از ایذره 37 کیلومتر فاصله دارد و در استان خوزستان قرار گرفاه است.  بیشترین تعداد مسافرینی که به ایذه سفر می کنند،در فصل بهار و ایام تعطیلات نوروزی است، چراکه زیبایی طبیعت این شهر در بهار به اوج می رسد. پیشنهاد می کنیم که اگر قصد بازدید از زشت سوسن ایذه را داشتید، دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید، چراکه سوژه های نابی برای عکاسی در آن وجود دارد. 

اگر به بازدید از روستاها و دوری از همهمه و شلوغی شهری علاقه داشته باشید، می توانید به روستاهای ایذه سری بزنید که برخی از این روستاها در نزدیکی دشت سوسن قرار دارند. اکثر این روستاها به دلیل وجود اقلیم آب و هوایی خوب  و خاک حاصلخیز‌، دارای موقعیت خوبی برای کشاورزی هستند. مردم ساکن ایذ بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند به طوریکه در این شهر به هیچ وجه احساس تنهایی و غربت نخواهید کرد!

در شهر ایذه جاذبه ها و تفریحات بسیاری وجود دارد که حیف است آن ها را از دست بدهید. همانطور که گفتیم سالانه مسافرین بسیاری با تهیه بلیط اتوبوس به این شهر سفر می کنند و علت این سفر هم چیزی نیست جزء تماشای جاذبه هلی جذاب و دیدنی ایذه!  اگر در فصل بهار به این شهر سفر کردید، پیشنهاد می کنیم که در وهله اول بازدید از دشت سوسن را اولویت اول تان قرار دهید که خالی از لطف نخواهد بود. در نزدیکی دشت یک رودخانه خروشان و یک روستا به نام ده ثریا وجود دارد که بسیار سرسبز و زیبا هستند.  یکی دیگر از جاذبه های معروف ایذه هم دره سرسبز و پر آب شیوند است که می تواند یک روز گر ماجرا و هیجان انگیز را برای تان به ارمغان بیاورد. همچنین پیشنهاد می کنیم که قایق سواری و گذر از دریاچه سد کارون  را هم از دست ندهید! طبیعت گردی و کوهنوردی هم برای علاقه مندان به این کار در تالاب میانگران هم خالی از لطف نیست  و بازدید از آثار زیبای ایلامی و ماد مانند قلعه کژدم، اشگفت سلمان، شیرهای سنگی کولفرحو و ... هم جذابیت های خاص خودش را دارد.  از دیگر جاذبه های شاخص ایذه که می توانید از آن ها دیدن کنید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

آثار باستانی اشکفت سلیمان، آثار باستانی کول فرح ،آثار باستانی خونگ اژدر، دشت سوسن با چشمه‌های فراوان، پل‌های دوقلوی کارون، جایگزین پل قدیم شالو، منطقه توریستی تفریحی حاشیه دریاچه سد و نیروگاه کارون، سه منطقه توریستی تفریحی گلزار، منطقه توریستی تفریحی دشت مرغا، مال آقا امامزاده چهل تنان درشمال دهدز، پارک جنگلی بلوط بلند کهباد یک منطقه تفریحی شیمن و....

بهترین زمان سفر به ایذه

ایذه آب و هوایی بسیار معتدل دارد و در اکثر ماه های سال خنک است. اما اگر قصد دارید در فصلی خلوت به این شهر سفر کنید، پیشنهاد می کنیم که فصل پاییز را انتخاب کنید، چراکه در این فصل مدارس شروع می شود و کمتر کسی به مسافرت می رود. ایذه دارای اقامتگاه های بومگردی بسیاری می باشد که هزینه اقامت در آن ها بسیار به صرفه تر از اقامت در هتل های چند ستاره است و از همه مهم تر حس ماجراجویی هیجان انگیزی به شما خواهد داد. برای اینکه بتوانید ایذه را در بهترین حالت خود یعنی زمانی که طبیعتش به اوج زیبایی می رسد، ببینید باید در فصل بهار به این شهر سفر کنید معمولا در ایام نوروزی این شهر بسیار شلوغ می شود پس اگر دل تان نمی خواهد که در این شلوغی به ایذه بروید، پیشنهاد می کنیم که از اردیبهشت ماه را انتخاب کنید.  اکثر گردشگرانی که در فصل بهار به این شهر می روند، تنها به خاطر بازدید از دشت سوسن اس.

معرفی پایانه مسافربری ایذه

پایانه مسافربری ایذه دارای بیش از 10 شرکت مسافربری می باشد که امکان جابجایی را برای مسافرین به تمامی نقاط کشور فراهم کرده اند. متاسفانه ترمینال ایذه چندان امکانات خاصی ندارد و دارای معمولا برای پیاده و سوار شدن مناسب است. البته امکاناتی مانند سرویس بهداشتی هم در آن وجود دارد که چندان از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشد. 

آدرس پایانه ایذه به شرح زیر می باشد:

استان خوزستان، ايذه، بزرگراه انقلاب، پایانه مسافربری ایذه

buses

خلاصه سفر با اتوبوس به ایذه

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

ایذه تا اصفهان
330 کیلومتر
ایذه تا برخوار
360 کیلومتر
ایذه تا لنجان
310 کیلومتر
ایذه تا تهران
780 کیلومتر

برنامه اتوبوسهای ایذه

مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس اصفهان ایذه
بلیط اتوبوس برخوار ایذه
بلیط اتوبوس لنجان ایذه
بلیط اتوبوس تهران ایذه
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس اصفهان ایذه
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس برخوار ایذه
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس لنجان ایذه
مسیر جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه
بلیط اتوبوس تهران ایذه
دریافت اپلیکیشن مِستربلیط

اپلیکیشن مِستربلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

مزایای اپلکیشن مِستربلیط
  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت