کاربر مهمان

برای بهره‌مندی از مزایای کاربری، وارد شوید.

بلیط قطار تاکستان

سفر اقتصادی

با راهکارهای مختلفی در هزینه های شما صرفه جویی می کنیم.

رزرو آسان

به سادگی برنامه سفر دلخواهتان را در اختیار شما می گذاریم.

تجربه دلنشین

در 24 ساعت 7 روز هفته مانند یک دوست از شما پشتیبانی می کنیم.

شرکت‌هایی که به ما اعتماد دارند

راهنمای خرید اینترنتی قطار تاکستان از مستر بلیط

شهرستان تاکستان از شهر های استان قروین می باشد و مرکز این شهرستان، تاکستان است. تا قبل از سال ۱۳۷۷ تاکستان جزئی از زنجان محسوب می شد و یکی از پر جمعیت ترین شهرهای تات نشین ایران و جهان تاکستان می باشد.  در تاکستان دو طایفه بزرگ به نام های طاهرخانی و رحمانی زندگی می کنند که این طایفه ها دارای جمعیت مساوی هستند اما امروزه با افزایش جمعیت و مهاجرت افراد این دو طایفه رو به کاهش هستند. از دیگر شهرهای تاکستان می توانیم به : خرمدشت، اسفرورین، ضیا آباد، نیکویه ونرجه اشاره کنیم. تاکستان از شرق به قزوین و از غرب  به استان زنجان محدود است. این شهرستان در گذشته به نام سیاده خوانده می شد که از سابقه تاریخی طولانی برخورددار است. 

 

در دوره ساسانیان، تاکستان شهری پر رونق و دارای موقعیت عالی در بین سایر شهر ها بوده است. طبق سرشماری های انجام شده جمعیت شهرستان تاکستان ۹۷۳۵۷ نفر تا سال ۱۳۸۵ بوده و همچنین جمعیت این شهرستان تا سال ۱۳۸۸ به ۹۰۰۰۰ نفر می رسد که یکی از پرجمعیت استان بعد از قزوین می باشد. ارتفاع شهرستان تاکستان از سطح دریا ۱۲۶۵ متر است. شهرستان سرخس در طول شرقی ۴۹ درجه ،۴۲ دقیقه و در عرض شمالی ۳۶ درجه ۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه قرار دارد. حد فاصل شهرستان تاکستان تا شهر قزوین ۳۵ کیلومتر می باشد. شهرستان تاکستان از سمت شمال به جاده ترانزیت و کوهین و از سمت شرق به قزوین، از جنوب به دانسفهان و از سمت غرب به ابهر محدود می گردد. بخش مرکزی تاکستان شامل:

دهستان قاقازان غربی، دهستان قاقازان شرقی و دهستان نرجه می باشد. مساحت کل شهرستان تاکستان به ۲۵۳۶ کیلومتر مربع می رسد که این شهرستان ۵ شهرو ۹ دهستان و ۱۳۳ آبادی را دارا می باشد و ۲۰۰ هزار نفر را در خود گنجانده است. از آنجایی که شهرستان انگور دارای ۳۵ هزار هکتار باغ انگور بوده به عنوان دومین شهر تولید کننده انگور در ایران به رسمیت شناخته شده است و علت تغییر نامش از سیاده به تاکستان به همین علت می باشد. مردم شهرستان تاکستان بیشتر به زبان تاتی تکلم می کنند اما علاوه بر تاتی از سایر زبان ها مانند: کردی، ترکی و لری استفاده می کنند. از جمله مناطقی  که به زبان تاتی صحبت می کنند : شهر اسفرورین ، روستای فرقسین و خروزان  می باشند. 

 

در تاکستان حدود ۳۰۳ آثار باستانی به چشم می خورد که فقط ۱۹۶ اثر از این آثار به ثبت رسیده است. این آثار عبارتند از: میل خرم آباد، مسجد و حمام شاه عباسی، گرمابه مهدی آباد، گرمابه حسین آباد، امام زاده عبدالله، امام زاده فضل الله، تپه های اک ، تپه خندو تاکستان، قلعه دختر تاکستان، ساختمان بانک ملی، هفت صندوق و دیگر آثار تاریخی ارزشمند. یکی از مهم ترین جاذبه های شهرستان تاکستان حیات وحش باشگل می باشد. این منطقه حفاظت شده دارای مساحت ۲۶۰۰۰ هکتار است که در در منطقه دهستان قاقازان واقع شده است. با توجه به موقعیت های خاص منطقه قاقازان این حیات وحش از زیستگاه گوناگونی برخورددار است. 

 

در قسمت جنوبی این زیستگاه آهو و در دیگر نقاط زیستگاه میش و قوچ می باشد. از آنجایی که این مناطق فاقد سکنه هستند بهترین زیستگاه برای حیوانات وحشی است. علاوه بر قوچ و میش و آهو حیوانا دیگر نظیر : گراز و خرگوش و شغال در این منطقه زندگی می کنند. علاوه بر جاذبه های گردشگری و تاریخی وجود مراکز آموزش عالی در این شهرستان از دیگر ویژگی های آن می باشد که این مراکز شامل: دانشگاه آزاد تاکستان، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی، مرکز آموزش عالی تاکستان غیر انتفاعی، مرکز آموزش عالی علامه مجلسی، مرکز آموزش عالی نیکان می باشند. 

 

اگر قصد سفر به شهرستان زیبای تاکستان را دارید به این نکته توجه کنید که برای خرید بلیط قطار تاکستان چه روشی را انتخاب می کنید زیرا با انتخاب یک سامانه اینترنتی معتبر و مقرون به صرفه می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کرده و با خیال راحت سفر خود را آغاز کنید. یکی از روش های شناخته شده و دارای نماد اعتماد از سازمان الکترونیک می باشد خرید اینترنتی بلیط توسط وب سایت مستر بلیط است. این وب سایت با ارائه خدمات ویژه دست شما را در خرید بلیط باز می گذارد

 

معرفی ایستگاه راه آهن تاکستان به همراه امکانات آن

 

ایستگاه راه آهن شهرستان تاکستان در ۲۵۵ کیلومتری ایستگاه راه آهن تهران قرار گرفته است که در طی روز چندین قطار در مسیر تهران تاکستان در رفت و آمد هستند. افرادی که آماده سفر به تاکستان هستند و بلیط قطار تهران تاکستان را خریداری کرده اند با عبور از ایستگاه های کرج، قزوین، هشتگرد، آبیک یک مسیر ۳ ساعته را طی خواهند کرد.

وجود امکانات ضروری در هرایستگاه راه آهن جزو ملزومات می باشد. از امکانات ایستگاه راه آهن تاکستان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

نماز‌خانه

سرویس بهداشتی

فروشگاه

رستوران و کافی شاپ 

دیگر امکانات

 

آدرس راه آهن تاکستان

 

قزوین، تاکستان، تقاطع خیابان فکوری و خیابان امام خمینی

trains

خلاصه سفر با به تاکستان

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

تاکستان تا تهران
2 ساعت و 50 دقیقه
تاکستان تا زنجان
1 ساعت و 50 دقیقه
تاکستان تا کرج
2 ساعت و 10 دقیقه
تاکستان تا قزوين
50 دقیقه

برنامه قطارهای تاکستان

مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار تهران تاکستان
ریال
ریال
ریال
302,000 ریال
302,000 ریال
286,000 ریال
286,000 ریال
بلیط قطار زنجان تاکستان
229,500 ریال
244,000 ریال
بلیط قطار کرج تاکستان
ریال
ریال
244,000 ریال
244,000 ریال
244,000 ریال
بلیط قطار قزوين تاکستان
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار تهران تاکستان
ریال
ریال
ریال
302,000 ریال
302,000 ریال
286,000 ریال
286,000 ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار زنجان تاکستان
229,500 ریال
244,000 ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار کرج تاکستان
ریال
ریال
244,000 ریال
244,000 ریال
244,000 ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار قزوين تاکستان
دریافت اپلیکیشن مستربلیط

اپلیکیشن مستر بلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

وارد کردن شماره موبایل

مزایای اپلکیشن مستر بلیط

  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت