مستربلیط
vehicle vehicle vehicle vehicle vehicle

بلیط قطار پیشوا

قیمت 0 شب اتاق 2 تخته

1,111,111 تومانءء

قیمت 0 شب اتاق 2 تخته

1,111,111 تومانءء

قیمت 0 شب اتاق 2 تخته

1,111,111 تومانءء

قیمت 0 شب اتاق 2 تخته

1,111,111 تومانءء
موجودی کامل
موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید
تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه
مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر
پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

پیشوا تا تهران
 
1 ساعت
پیشوا تا مشهد
 
11 ساعت و 20 دقیقه
پیشوا تا گرگان
 
9 ساعت و 50 دقیقه
پیشوا تا ورامين
 
40 دقیقه
پیشوا تا سمنان
 
2 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار پیشوا از مستر بلیط

شهرستان پیشوا یکی از شهرستان های تهران می باشد. مرکز شهرستان پیشوا شهر پیشوا بوده که دارای دو بخش مرکزی و بخش جلیل آباد است. بخش مرکز شامل دهستان های عسگریه و پیشوا، بخش جلیل آباد هم شامل دهستان های جلیل آباد و طارند است. شهر پیشوا در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی تهران و در مسیر جاده ابریشم و راه آهن سراسری تهران- مشهد قرار گرفته است. ارتفاع شهرستان پیشوا از سطح دریا ۹۳۷ متر می باشد. در زبان فارسی پیشوا به معنی رهبر و امام است و به مقبره امام زاده جعفر(ع) اشاره دارد.

 مذهب سکنه شهرستان پیشوا شیعه است و به زبان فارسی تکلم می کنند. در زمان حکومت نادر شاه افشار تعدادی از اعراب به شهرستان پیشوا مهارجرت کردند که این امر موجب شد  شاهزادگان قاجار املاک و اراضی این منطقه را بخرند و عده ای اقامت دائمی گزیدند. بنا به تاریخ به دست آمده مردم شهرستان پیشوا از گذشته تاجیک ها بوده اند که علاوه بر تاجیک ها طایفه های بزرگ رازی و جنیدی ها هم جزو ساکنان شهرستان پیشوا هستند. محله های قدیمی شهرستان پیشوا عبارتند از: اشاره، پاچنار، باغ کوه، سناردک، ایستگاه، کهنک، قلعه کرد، چاله مورت، سرچشمه، شهید گاه، کوچه شیرازی های، کوچه شیخ ها، کوچه بی بی حور، محله دریا، محله سر دهنه سناردک، صفائیه، آب انبار چهار سوق، باغ وقفی، باغ برجی، باغ چال، بازار پیشوا، محله سه جوبی، فیل قلعه، محله استخر، تپه شغالی، طارند، کمال آباد و جمال آباد، محله امام زاده ابراهیم.

مردمان شهرستان پیشوا و ورامین از آداب و رسوم خاصی برخورددار هستند که یکی از این رسوم سنت سمنوپزان است، این آداب در ۲۰ روز قبل از عید نوروز انجام می شود که سمنو را برای سفره هفت سین آماده می کنند. از دیگر سنت های این شهرستان این است که در شب چهارشنبه سوری به بیابان ها می روند و هیزم و علف جمع می کنند در این شب کپه هایی از هیزم را آتش میزنند و از روی آن می پرند. از رسوم دیگر شهرستان پیشوا می توانیم به رسوم قاشق زنی، حاجت خواهی، جمعه آخر سال، نوروز خوانی، آداب استقبال از نوروز، غذای شب چهارشنبه سوری، شال اندازی و ... اشاره کنیم. 

تا سال ۱۳۸۹ شهرستان پیشوا قسمتی از شهرستان ورامین بوده که بعدها به یک شهرستان مستقل ارتقا یافته است. مطابق اطلاعات آماری انجام شده شهرستان پیشوا در سال ۱۳۸۵ از ۶۹۹۹۵ نفر جمعیت برخورددار بوده و براساس آمار های انجام شده  جدید تر در سال ۱۳۹۰ این شهرستان دارای ۷۵۷۵۴ نفر جمعیت بوده است. طبق سرشماری های انجام شده در سال ۱۳۹۵ هم جمعیت مردم شهرستان پیشوا ۸۶۶۰۱ نفر می باشد. این شهرستان به اتوبوس های تندرو متصل نمی باشد اما به قطار شهری های تهران متصل است. شهرستان پیشوا حدود یک هشتم گلخانه های ایران را در خود گنجانده است و از مهم ترین قطب های پرورش گل و گیاه دارویی در کشور ایران محسوب می شود. 

بلیط قطار پیشوا می تواند راهی برای رسیدن به بهشت زمینی برای مسافران آن باشد. اعضای قبیله جنیدی از برجسته ترین ساکنان شهرپیشوا می باشند. از اماکن دیدنی شهر پیشوا بیشتر می توان به وجود گلخانه ها اشاره کرد اما علاوه بر آن ها مناطق دیدنی دیگر نظیر آب انبار قدیمی به نام حصار گلی، امام زاده جعفر (ع)، ثپه شغالی، بازار قدیمی پیشوا، امام زاده عبدالله، تپه سلام، تپه سفالین پیشوا، پارک بزرگ جنگلی، یخچال های طبیعی، وجود دارد. شهرستان پیشوا از آب و هوای معتدل و خشک برخورد دار است و قرار گیری آن در کنار دشت کویر، رشته کوه های البرز، باد های مرطوب غربی در شرایط آب و هوایی این شهرستان تاثیر گذار است. شهرستان پیشوا حد فاصل میان جلگه ورامین و گرمسار می باشد. اقتصاد مردم شهرستان پیشوا بر پایه کشاورزی استوار است که  از مهم ترین محصولات کشاورزی آن غلات، صیفی جات، گیاهان صنعتی و محصولات باغی می باشند. 

معرفی ایستگاه راه آهن پیشوا به همراه امکانات آن

ایستگاه راه آهن شهرستان پیشوا از ایستگاه هایی می باشد که در نزدیکی تهران و در مسیر راه آهن سراسری تهران مشهد می باشد. قابل ذکر است که در طی روز قطار در ساعت های معین به سمت تهران و بالعکس حرکت می کند. برای سفر به شهرستان پیشوا کافیست به سامانه های معتبر مراجعه کرده و بلیط قطار که یکی از ایمن ترین وسایل نقلیه می باشد را خریداری کنید. در هنگام خرید بلیط قطار می توانید علاوه بر انتخاب نوع قطار، کیفیت سرویس دهی و امکانات و همینطور قیمت مدنظر خود را انتخاب کنید. اگر برای خرید بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما به دنبال یک سامانه اینترنتی مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستید، پیشنهاد ما مستر بلیط است. این اپلیکیشن با دارا بودن امکانات ویژه و نماد اعتماد الکترونیک از سازمان مربوطه توانسته جز بهترین سامانه های فروش انواع بلیط باشد. از ویژگی های اصلی مستر بلیط می توانیم به اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و همینطور پیش بینی قیمت بلیط اشاره کنیم.   

آدرس راه آهن پیشوا    

راه آهن پیشوا در شهرستانی با همین نام و در کنار پارک جنگلی پیشوا وبلوار شهید دستجردی قرار دارد.

سوالات متداول

اپلیکیشن مستر بلیط
ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
QR-code یا برای دانلود اسکن کنید.
iapps sibirani sibapp pwa