vehicle vehicle vehicle vehicle

بلیط قطار اصفهان

advantage
موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

advantage
تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

advantage
مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

advantage
پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی قطار اصفهان از مستر بلیط

اصفهان یکی از تاریخی‌ترین شهرهای ایران و مرکز استان اصفهان است. اصفهان پس از تهران و مشهد بزرگ‌ترین و پرجمعیت ترین شهر در ایران به حساب می‌آید. اصفهان در زمان صفویان پایتخت ایران بود و در طول تاریخ همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. به اصفهان به دلیل زیبایی بی حد و وصفی که به دلیل وجود بناهای تاریخی بسیار زیاد با معماری زیبا و جریان رودخانه‌ی زاینده رود از میان شهر ایجاد شده لقب نصف جهان را داده اند. اما شهرت اصفهان به جهانیان نیز رسیده؛ این شهر هر ساله در فصول مختلف میزبان نه تنها گردشگران داخلی بلکه گردشگران خارجی از سراسر جهان است. جالب است بدانید رشت و اصفهان تنها شهرهای ایران هستند که در زمره‌ی شبکه‌ی شهرهای خلاق یونسکو قرار گرفته اند. مهم‌ترین سوغات اصفهان گز، پولکی، خاتم کاری، منبت کاری، معرق و میناکاری است.

اصفهان یکی از شهرهای فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود و از شمال و شرق به کویر محدود می‌گردد. قسمت جنوبی و غربی این شهر را رشته کوه‌های زاگرس پوشش می‌دهند. رود زاینده رود که از میان اصفهان عبور می‌کند بزرگ‌ترین رود فلات مرکزی ایران است از رشته کوه‌های زاگرس در استان چهار محال و بختیاری سرچشمه گرفته و به باتلاق گاوخونی در استان اصفهان سرازیر می‌گردد. آب و هوای اصفهان اساساً معتدل و خشک است؛ این شهر دارای تابستان‌هایی گرم با حداکثر ۴۰ و زمستان‌هایی سرد با حداکثر منفی ۱۸ درجه‌ی سانتی گراد است.

همانطور که ذکر شد اصفهان از مجموعه ای بی بدیل از اماکن تاریخی بهره مند است. بسیاری از آثار تاریخی این شهر به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده اند. مهم‌ترین و مشهورترین مکان تاریخی در اصفهان میدانی به نام نقش جهان است که از چهار ضلع و یک بنا در هر ضلع تشکیل شده است: دو مسجد به نام‌های مسجد جامع عباسی و مسجد شیخ لطف الله، یک کاخ به نام عالی قاپو و یک بازار به نام قیصریه. از دیگر آثار تاریخی معروف اصفهان که مشتمل بر عمارت‌ها، پل‌ها، مساجد و بازارهاست می‌توان به سی و سه پل، پل خواجو، منار جنبان، حمام علی قلی آقا، مسجد و مدرسه‌ی چهارباغ و مسجد جامع اصفهان اشاره کرد.

سفر به اصفهان از طریق هواپیما، قطار و اتوبوس میسر است. به دلیل مرکزیت اصفهان سفر به این شهر از تمام نقاط ایران آسان است. برای سفر زمینی راحت و مقرون به صرفه به اصفهان قطار انتخابی مناسب و بهینه محسوب می‌شود. ایستگاه راه آهن اصفهان در جنوب شهر واقع شده و بلیط قطار اصفهان از طریق اکثر شرکت‌های ریلی ارائه می‌گردد.

امروزه خریدهای اینترنتی به سفر سهولت و آسانی بخشیده، با خرید آنلاین بلیط قطار می‌توانید سفری دلپذیر و راحت به اصفهان را تجربه کنید. مِستر بلیط یکی از خوش سابقه ترین و قدیمی‌ترین سامانه‌های فروش آنلاین بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس است. مستر بلیط ارزان‌ترین لیست بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما را در اختیار شما قرار داده و امکان خریدی آسان را برای شما فراهم می‌کند.

trains

خلاصه سفر با به اصفهان

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

اصفهان تا مشهد
18 ساعت و 30 دقیقه
اصفهان تا تهران
7 ساعت و 40 دقیقه
اصفهان تا يزد
4 ساعت و 40 دقیقه
اصفهان تا بافق
6 ساعت و 50 دقیقه
iphone
ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
QR-code یا برای دانلود اسکن کنید.
bazaar google-play