vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار رجا

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

رجا یا همان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران سال‌هاست که با قطارهای مجهز در مسیرهای ریلی کشور مسافر جا‌به‌جا می‌کند. تنوع قطارها و امکانات آنها در این شرکت موجب شده است تا افراد با نیازها و بودجه‌های مختلف بتوانند از خدمات این شرکت استفاده کرده و سفر زمینی با قطار را تجربه کنند. در ادامه با این شرکت، سوابق آن و همچنین با امکانات و خدمات قطارهای رجا بیشتر آشنا خواهید شد.

آشنایی با شرکت حمل و نقل ریلی رجا

فعالیت این شرکت ابتدا با سهام صد در صد دولتی انجام می شد. این شرکت با توجه به قانون44 اساسی و ابلاغیه سازمان خصوصی سازی از تاریخ 26/12/1388 به سازمان تامین اجتماعی واگذارشد. از اهداف این شرکت این است که با بهره گيری از تخصص و تجربه بالغ بر 1100 نيرويی كارآمد در زمينه‌ های مختلف مديريتی، طراحی، مهندسی، برنامه ريزی، پژوهشی، بهره‌ برداری، خدمات‌ رسانی و تعميرات و با استفاده از امكانات موجود، شرايط بهتری را برای مسافران ایجاد کند.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با نام رجا از سال 1376، به عنوان تنها شرکت فعال در صنعت مسافربری ریلی، با سهام صد در صد دولتی شروع به کار کرد. با توجه به رشد فزاینده تقاضا برای این بخش از حمل و نقل شرکت رجا بر تقویت نیروهای کارآزموده خود و با اتکا به قانون 44 اساسی و ابلاغیه سازمان خصوصی‌سازی از اسفند ماه 1388، به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد.

از اهداف این شرکت این است که با بهره گيری از تخصص و تجربه بالغ بر 1100 نيرويی كارآمد در زمينه‌ های مختلف مديريتی، طراحی، مهندسی، برنامه ريزی، پژوهشی، بهره‌ برداری، خدمات‌ رسانی و تعميرات و با استفاده از امكانات موجود، شرايط بهتری را برای مهمانان ایجاد کند. شما می‌توانید برای تهیه بلیط قطار رجا ار بخش بالایی این صفحه استفاده کنید.

شرکت رجا امروزه توانسته است با بهبود کیفیت کیترینگ، راه‌اندازی قطارهای لوکس و باکیفیت در مسیرهای پرتردد امکانات رفاهی بیشتری را مطابق با سلیقه‌های مختلف مهمانان خود فراهم آورد. از جمله قطارهای فعال رجا می‌توان به قطار مجلل زندگی، سیمرغ، سبز، میلاد، 6 تخته پارسی، پردیس، صبا،لوکس 4 تخته و البرز اشاره کرد.

امکانات قطارهای رجا

انواع قطارهای شرکت رجا و امکانات آنها عبارتند از:

  1. قطارهای چهار تخته: قطارهای چهار تخته رجا شامل واگن‌هایی با کوپه‌های چهار تخته می‌شود که در سه گروه سه ستاره (واگن‌های البرز، توس و خلیج فارس)، چهار ستاره (واگن‌های سپهر، سیمرغ، سیمرغ نوین، سبز، سبزنوین، سریر، آهو، نوین، غزال، امید) و پنج ستاره (واگن‌های زندگی) تقسیم شده‌اند. 

واگن‌های چهار تخته رجا ار امکاناتی همچون سرویس بهداشتی در هر واگن (ایرانی و فرنگی)، تهویه مطبوع، شیشه‌های دوجداره، سیستم صوتی و تصویری، چراغ مطالعه انفرادی، پریز برق، میز تاشو و پذیرایی شام به صورت انتخابی و با دریافت هزینه اضافی روی بلیت برخوردار هستند.

قابل ذکر است که قطار پنج ستاره زندگی اولین قطار پنج ستاره در ایران بوده و تنها قطار ناوگان ریلی کشور است که رستوران دو طبقه دارد. این قطار مجلل با داشتن مهمانداران حرفه‌ای و باتجربه، پذیرایی عالی و ارائه امکانات و خدمات رفاهی باکیفیت پذیرای مسافران است. این قطار سه کلاس قیمتی (زندگی با عصرانه، زندگی با شام و زندگی با شام ویژه) دارد و هم اکنون در مسیر تهران-مشهد و مسیر رشت-مشهد فعالیت می‌کند. 

  1. قطارهای شش تخته: قطارهای شش تخته رجا در دو گروه سه ستاره (قطارهای میلاد و پارسی) و دو ستاره (قطارهای زاگرس و نسیم ) قرار دارند. کوپه‌های این واگن‌ها هنگام نشستن مسافران به صورت دو ردیف سه نفره روبروی هم و هنگام خوابیدن مسافران به صورت شش تخت است. واگن‌ها دو دستگاه سرویس بهداشتی داشته و مجهز به سیستم تهویه مطبوع و شیشه‌های دوجداره هستند.
  2. قطارهای سالنی: این قطارهادر دو گروه سه ستاره (قطارهای ریل‌باس ارم و قطار اتوبوسی) و چهار ستاره (قطار تندروی پردیس و قطار صبا) طبقه‌بندی شده‌اند. در این قطارها هر واگن به صورت یک سالن طویل بوده که چیدمان صندلی‌ها در آن به شکل اتوبوس یا هواپیماست.

قطار تندروی پردیس با سرعت 160 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و دارای سیستم گرمایش و سرمایش و سیستم صوتی و تصویری مرکزی برای پخش فیلم و موسیقی است. قطار صبا نیز دارای سالن‌های دو طبقه بوده که در هر طبقه 54 صندلی قرار دارد.

قیمت بلیط قطار کوپه دربست رجا

قیمت کوپه دربست رجا در ابتدا بستگی به این دارد که چه نوعی از قطارهای رجا را انتخاب می‌کنید. به‌علاوه باید مسافت مبدا و مقصد را نیز در نظر بگیرید. طبیعتا هر چه این فاصله بیشتر باشد، هزینه بلیط بیشتر خواهد بود.

البته اگر به صورت گروهی سفر می‌کنید، قطعا خرید بلیط قطار کوپه دربست رجا انتخاب خوبی خواهد بود. همانطور که پیش‌تر مطالعه کردید، کوپه‌های قطارهای رجا چهار الی شش نفره هستند. البته کوپه‌های چهار نفره فضای بیشتری برای هر نفر دارند.

شرکت رجا همچنین دارای قطارهای گردشگری برای گردشگران ایرانی و خارجی است و قطارهای بین‌المللی این شرکت به مقصد کشور ترکیه و در مسیرهای تهران-وان و تهران آنکارا فعالیت دارند. اگر قصد خرید بلیط قطار از شرکت رجا را دارید، مِستربلیط به شما کمک خواهد کرد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.