vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار بن ریل

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

در سال 1371 بنياد و وزارت راه و ترابری، تحت پوشش سازمان عمران و مسکن بنياد این شرکت تاسیس شد. این شرکت تا سال 1373 تعداد 10 دستگاه واگن در اختیار داشت و تا سال 1396 با روند افزایشی تعداد آن را به 131 واگن افزایش داد. ظرفیت حمل مسافر2میلیون نفر برآورد شده است. 5/7 % از سهم جابه جایی سالانه مسافرین ریلی کشور در اختیار شرکت بن ریل می باشد.

بن ریل با نام راه‌آهن شرقی بنیاد در سال 1371، با ده دستگاه واگن شروع به کار کرد. تعداد واگن‌های این شرکت تا سال 1393 به 131 واگن رسید. در حال حاضر ظرفیت حمل مسافر و خرید بلیط قطار بن ریل حدود دو میلیون در پنج مسیر اصلی برآورد شده است.

از خدماتی که مهمانان قطارهای بن ریل دریافت می‌کنند، می‌توان به رزرو آنلاین غذا، صندلی کودک، میزبان اختصاصی، دسترسی به وای فای در واگن‌ها، کتابخانه و کافه سرگرمی، بسته ویژه خواب و پیجر بیدار باش نماز اشاره کرد. همچنین به زائران امام هشتم، سرویس رایگان مینی‌بوس در مشهد مقدس نیز ارائه می‌گردد.

کارکنان و مهمانداران آموزش دیده‌ی قطارهای بن ریل همواره در تلاش هستند تا با ارائه‌ی بهترین خدمات سفری دلپذیر و به یاد ماندنی برای مهمانان رقم بزنند، و این مجموعه همواره در تلاش است تا سطح کیفیت خدمات خود را ارتقا بخشد.

شرکت‌های ریلی ایران

ابتدا تنها شرکت ریلی ایران که تحت نظر سازمان حمل و نقل ملی مدیریت می‌شد، رجا بود که در حال حاضر نیز هنوز فعال است و تنوع بالایی در انواع بلیط قطار دارد. همچنین در به کارگیری قطارهای لوکس و ۵ ستاره نسبت به سایر شرکت‌ها بسیار منحصر به‌فرد عمل می‌کند. 

به مرور زمان و توسعه خطوط ریلی در مناطق مختلف ایران، شرکت‌های متعددی در زمینه خدمات ریلی تاسیس شدند.

از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت فدک اشاره کرد که در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد و با وجود سابقه کم از ابتدا کیفیت بالایی در ارائه خدمات داشت و یکی از بهترین شرکت‌ها پس از رجا به شمار می‌رود. این شرکت به دلیل تنوع بالای قطارها امکان خرید بلیط با بودجه‌های مختلف و کلاس‌های متفاوت مثل بیزینس و اکونومی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. بیشتر قطارهای شرکت فدک ساخت آلمان هستند و از این نظر نیز محبوبیت زیادی دارند. 

از دیگر شرکت‌های ریلی فعال می‌توان به  شرکت قطارهای مسافربری و باربری جوپار، شرکت راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل)، شرکت قطارهای نور الرضا، شرکت مسافربری ریلی مهتاب سیر جم، شرکت ریل ترابر سبا، شرکت قطار مسافربری وانیا ریل، شرکت قطار مسافربری رعد تبریز، شرکت قطار مسافربری کوثر اشاره کرد.

در سایت مِستربلیط علاوه‌بر اینکه بلیط قطار داخلی را می‌توانید تهیه کنید، رزرو هتل را نیز می‌توانید در مِستربلیط انجام دهید.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.