تاکسی بین شهر و تاکسی دربستی تهران

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

معمولا بیشترین آمار سفر به تهران در ایام نوروز و تابستان است. این موضوع را همه می دانند که پایتخت کشور از هر شهری که فکرش را بکنید شلوغ تر است. شاید در شهر خودتان برای رفتن به داروخانه یا بازار تنها 10 الی 15 دقیقه مسیر را طی کنید و سپس به مقصد برسید! اما در تهران به علت شلوغی و خیابان های پر ترافیک این زمان حتی یه نیم ساعت الی یک ساعت هم کشیده می شود مگر اینکه شرایط جابجایی با مترو را داشته باشید. پس تنها راهی که برای تان باقی می ماند این است که از تاکسی بین شهری تهران استفاده کنید.

خوشبختانه در تهران تا دل تان بخواهد تاکسی برای رفت و آمد وجود دارد. یعنی شما می توانید از همان بدو ورودتان به پایتخت که از هواپیما پیاده شده و از در فرودگاه خارج می شوید، تاکسی اختیار کرده و تا درب هتل جابجا شوید و همچنین از درب هتل هم می توانید از تاکسی دربستی تهران استفاده کرده و به هر جایی که می خواهید بروید.

جابجایی با تاکس مزایا و معایب بسیاری دارد اما بهترین گزینه برای گشت و گذار و جابجایی در شهر هستند، چراکه تهران شهر بزرگی است و مصلما شما هیچ شناختی از خیابان ها و اکثر جاهایش ندارید! پس بهتر است به جای گشت و گذار با خودروی شخصی و هدر دادن بنزین، جابجایی خود را به دست راننده تاکسی هایی بسپارید که تهران را از کف دست شان هم بهتر می شناسند. تهران بسیار شلوغ و پرترافیک است و این راننده ها برای صرفه جویی در وقت و تلف نشدن زمان شما در ترافیک از مسیرهایی می روند که از ترافیک کمتری برخوردار باشد. در ادامه با مستر بلیط همراه باشید تا هر آنچه که لازم است در مورد تاکسی های تهران بدانید را برای تان شرح دهیم.

انواع وسایل نقلیه بین شهری در تهران

پیش از اینکه به تمامی موارد در مورد تاکسی تهران بپردازیم لازم دیده ایم که یک اطلاعات کلی در خصوص تمامی وسایل نقلیه عمومی بین شهری که در تهران وجود دارد توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. در تهران وسایل نقلیه عمومی بسیاری مانند اتوبوس، مترو و تاکسی وجود دارد که در این میان صنعت تاکسیرانی پیشرفت بسیاری داشته است. اما آیا می دانید که تاکسیرانی چه زمانی در تهران شگل گرفت؟ و چه کسی مصوب این ماجرا بود؟ در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

تاریخچه تاکسیرانی در تهران

در گذشته سیستم حمل و نقبی درون شهری وجود نداشت و کمتر کسی به فکر رفت و آمد با خودرو بود. اما رفته رفته و با وجود گسترش شهر نشینی و افزایش جمعیت در تهران مردم برای رفت و آمد سخت در مضیقه بودند، به همین خاطر به کالسکه سواری و درشکه سواری روی آوردند که احتمالا در بسیاری از فیلم های تاریخی که در مورد تهران سایر شهرها ساخته اند دیده اید! در آن زمان تنها امید مردم برای جابجایی در شهر، استفاده از درشکه بود! اما برای جابجایی مسافت های طولانی تر و بین شهری، درشکه چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ فنی و فیزیکی، پاسخگوی نیاز مردم نبود و سرعت وسایل نقلیه ای همچون اتوبوس و قطار را نداشت و شاید برای یک مسافتی که اتوبوس آن را در نیم ساعت طی می کند، درشکه ها در آن زمان حدود 4 الی 5 ساعت طی می کردند. پس از مدتی خودروهایی با موتورهای بنزینی وارد ایران شدند و حتما این موضوع را خوب می دانید که در گذشته وقتی یک چیز جدید وارد کشور می شد، خیلی طول می کشید تا در میان مردم جا افتاده و توسعه یابد. خودرو هم همینطور بود و در ابتدای ورودش به ایران تنها وسیله ای برای افراد ثروتمند و مشهور بود که برای شان جنبه تجملاتی داشت و از آن در آخر هفته ها برای خوش گذرانی و گشت و گذار استفاده می کردند. اما رفته رفته و پس از مدتی این وسیله نقلیه بخشی از زندگی مردم شد به طوریکه بدون آن زندگی شان لنگ می ماند!

و اما در این میان کسی که صنعت تاکسیرانی را در ایران و در تهرات گسترش داد، فخر الدوله بود که آن را با نام اشرف الملوک هم می شناختند. او یکی از دختران مظفرالدین شاه قاجار بود و از گذشته از این بانوی بزرگوار به عنوان یک فرد لایق و کاردان یاد می شود. فخرالدوله اولین کسی بود که تاکسیرانی را وارد در تهران به وجود آورد و اولین کسی بود که تاکسی را به ایران وارد کرد. فخرالدوله بسیار دست و دلباز و مهربان بود و زمانی که پسران می خواستند ازدواج کنند به آن ها تاکسی هدیه می داد تا از طریق آن کسب در آمد داشته باشند. جالب است بدانید که صنعت تاکسیرانی در تهران روز به روز در حال افزایش بوده و تا کنون حدود 100 هزار راننده تاکسی و 80 هزار تاکسی وجود دارد.

چند نوع تاکسی در تهران وجود دارد؟

در تهران تاکسی های بسیاری وجود دارد که هر کدام در زمینه خاصی فعالیت دارند. تاکسی های خطی، تاکسی های گردشگری، تاکسی های تلفن بی سیم و تاکسی های ویژه از جمله انواع تاکسی های فعال در تهران هستند که هر کدام با نشان و نمادی خاص تعیین شده اند. برای مثال تاکسی های گردشگری را با نواری به رنگ زرد و مشکی شطرنجی انتخاب کرده اند. تاکسی های گردشگری هیچ مبدا و مقصد خاصی ندارند و درون شهر رفت و آمد دارند.

تاکسی های خطی هم شامل که شامل ون یا تاکسی معمولی می شود در دو رنگ زرد و یا سبز فسفری فعالیت دارند و دارای مبدا و مقصد مشخصی می باشند.

تاکسی های تلفنی هم دارای یک نواز شطرنجی زرد و مشکلی هستند که آرم شرکت تاکسیرانی مذکور بر روی آن ها درج شده است.

تاکسی های ویژه مخصوص رفت و آمد به مقاصد مهمی مانند بیمارستان ها، دانشگاه ها و پارک ها هستند.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد تهران

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.