ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج کجاست؟ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد است. این استان در کنار استان های اصفهان، ایلام، خوزستان، فارس، بوشهر و چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است و جزء استان های غربی کشور محسوب می شود. طول كل راههای این استان 5601 كيلومتر و طول راه‌هاي شرياني 310 كيلومتر است.

از مجموع این راهها 210 كيلومتر بزرگراه، 488 كيلومتر راه اصلي، 783 كيلومتر راه فرعي و 4309 كيلومتر راه روستايی هستند. برای سفر به این استان می توانید از راه های جاده ای استفاده کنید. از مزیت های سفر جاده ای برخورداری از چشم نواز تری مناظر طبیعی است که در سراسر جاده های این استان می توانید بیابید. در ادامه مطالب مفید در مورد ترمینال های آن برای شما ارائه می دهیم تا اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید اطلاعات کاملی در مورد این موضوع داشته باشید.

معرفی ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

ترمینال شهید قرنی یاسوج

این ترمینال در قسمت شمالی شهر یاسوج قرار گرفته است. از این ترمینال برای شهر های پرتردد خدمات ارائه می‌شود. روزانه 1000 مسافر از این ترمینال به سمت مقصد های مختلف خارج می شوند. ناوگان حمل و نقل آن شامل 30 عدد اتوبوس و 7 دستگاه مینی بوس می باشد. سهم این ترمینال در استان در جا به جائی مسافر 15% است.

ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

مسیرهای ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

از این ترمینال برای مسیرهای پرتردد و پر متقاضی سرویس های گوناگون برقرار است. از جمله این شهرها تهران، اصفهان، شیراز، آباده، یزد و مشهد مقدس می باشند.

مسیرهای ورودی شامل شهرهای تهران پایانه جنوب، پایانه کرج، شهررضا، پایانه اهواز، بهبهان، خرمشهر، پایانه بندرعباس، قشم، شهرکرد، یزد و عسلویه می شود. این شهرها به مقصد یاسوج مسافران خود را منتقل می کنند. علاوه بر این سفرهای برون استانی، سرویس دهی توسط مینی بوس برای روستاهای اطراف یاسوج مانند اکبر آباد، روم دشت و … انجام می‌گیرد. اگر تا کنون تجربه خرید آنلاین نداشته اید اولین تجربه خود را تنها با چند کلیلک رقم بزنید.

بهترین و آسان ترین روش خرید بلیط اتوبوس از طریق مستر بلیط به صورت آنلاین است.

شرکت های مسافربری ترمینال شهید قرنی یاسوج

شرکت های مسافربری بزرگ و کوچکی در این ترمینال به انجام کار مشغول هستند و سفرهای مختلفی را برای شهرهای اطراف استان و همینطور شهرهای اطراف یاسوج برنامه ریزی می کنند. شرکت مسافربری آسیا سفر، شرکت مسافربری مارال، شرکت مسافربری سیر راه پیما، شرکت مسافربری پارسیان، شرکت مسافربری لوان نور، شرکت مسافربری آریا سفر، شرکت مسافربری آسیا تک سفر و شرکت مسافربری گچ ساران از آن جمله هستند.

امکانات ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

این ترمینال نیز همانند دیگر ترمینال های کوچک کشور امکاناتی در حد نیازهای اولیه دارد. از جمله سالن انتظار، کیوسک اطلاعات، تلفن همگانی، غرفه فروش مواد غذایی، نمازخانه، سرویس بهداشتی و استراحتگاه رانندگان.

استراحتگاه رانندگان یکی از ضروری ترین ویژگی هائی است که در هر ترمینال مورد نیاز است. این ویژگی علاوه بر ایجاد آرامش برای رانندگان به امنیت سفرها کمک می کند و فایده آن به مسافران نیز می‌رسد. در صورت علاقه به سوغاتی خریدن می توانید از غرفه های موجود در ترمینال استفاده کنید.

امکانات ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

راه‌های دسترسی به ترمینال شهید قرنی یاسوج

از فواید قرار گرفتن ترمینال در شهر تردد راحت به آن است. این ترمینال در فاصله 10 دقیقه ای از مرکز شهر قرار گرفته است. بنابراین رفت و آمد به این منطقه بسیار راحت تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. برای این کار می توانید از تاکسی ها استفاده کنید. تاکسی های شهری را در کلیه نقاط شهر می توانید پیدا کنید.

ترمینال های استان کهگیلویه و بویر احمد

این استان علی رغم کوچک بودن دارای ترمینال های مختلف در سر تا سر آن است. از آن جمله می توان به

ترمینال گچساران، ترمینال دهدشت و ترمینال نجف آباد اشاره کرد.

ترمینال گچساران

این ترمینال در قسمت جنوبی شهر قرار دارد و روزانه 1800 مسافر را بدرقه می کند. این میزان برابر با 29 درصد از کل حمل و نقل استان است. ناوگان حمل و نقل این ترمینال شامل 22 دستگاه اتوبوس، 11 عدد مینی بوس و 150 تاکسی می شود. برای جا به جائی به نقاط مختلف، بر اساس جاده و فاصله شهر مقصد با گچساران از وسیله نقلیه به خصوصی استفاده می‌شود. 6 شرکت مسافربری در این ترمینال فعال هستند این شرکت ها مسئولیت طراحی و اجرای خدمات را بر عهده دارند. سعید گچساران از جمله این شرکتهاست.

ترمینال گچساران

ترمینال دهدشت

این ترمینال در قسمت جنوب شرقی شهر دهدشت قرار گرفته است. روزانه 1700 مسافر خروجی از این ترمینال جا به جا می شوند که 30 درصد از کل حمل و نقل استان را تشکیل می دهد. ناوگان حمل و نقل آن از 26 دستگاه اتوبوس، 25 دستگاه مینی بوس و 250 عدد تاکسی تشکیل شده است. سفرهای خروجی این شهر شامل تهران پایانه جنوب، اصفهان، قم، شیراز، بوشهر، عسلویه، دیلم و گناوه می شود.

سرویس های ورودی به این ترمینال از سمت شهرهائی مانند تهران، شیراز، بوشهر و عسلویه است. شرکت هائی که این سفرها را برنامه ریزی می کنند شرکت مسافربری آسیا سفر، شرکت مسافربری راه پیما دهدشت، شرکت مسافربری کوهستان دشت، شرکت مسافربری تک سفر ایرانیان، شرکت مسافربری لوان نور، شرکت مسافربری عرشیا سیر دهدشت و شرکت مسافربری سیر و سفر می باشند.

ترمینال باربری استان کهگیلویه و بویر احمد

این استان یک ترمینال باربری دارد که در محور ياسوج -دشتروم -جنب پمپ  بنزين قرار گرفته است.

ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

راه‌های ارتباطی ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج

ترمینال یاسوج

آدرس خیابان شهید قرنی، نبش خیابان کشاورز، ترمینال شهید قرنی یاسوج
تلفن 074127596

ترمینال گچساران

آدرس گچساران، فلکه سرباز، پایانه گچساران
تلفن 07432222753 – 07432331600 – 07432332100

ترمینال دهدشت

آدرس خیابان شهید پارسی، نرسیده به میدان شهید ضیائی، ترمینال دهدشت
تلفن 08432260084

 

اگر زمانی از ترمینال و پایانه مسافربری یاسوج سفری داشته باشید می توانید نظرتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *