آبشار ورگه سران

0 432

سرعین به عنوان یکی از مقصد های پرگردشگر شناخته می شود که دارای چشمه های آب گرم فراوانی است. این شهر به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری مناسب مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران قرار گرفته است. بسیاری از افراد ممکن است هنگام مسافرت به سرعین از جاذبه های بی نظیری که این شهر دارد بی خبر باشند، بنابراین با خواندن مطالب زیر می توانند به بهترین جاذبه های سرعین دسترسی داشته باشند. سرعین یکی ازشهرهای غربی استان اردبیل به شمار می رود، که دارای دیدنی های فراوانی است. با مراجعه به مجله مستر بلیط می توانید با جاذبه هایی چون روستای الوارس، روستای شایق، تپه های آناهیتا، دره گلستان، روستای کنزق، مردان وبلاغی، مجتمع های آب درمانی، آبشار ورگه سران و … آشنا شوید. در این مطلب اطلاعات مفیدی را در مورد این آبشار در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه آبشار ورگه سران

همان طور که گفته شد سرعین به عنوان یکی از زیبا ترین مقصد های گردشگری در شمال غرب کشور ایران معرفی می شود که آبشار بکر و بی نظیر ورگه سران را درون خود جای داده است. اگر بخواهیم در مورد قدمت این آبشار مطالبی را ارائه دهیم، باید بگوییم بزرگان روستای ورگه سران نقل کرده اند که در زمان پادشاهی ساسانیان این آبشار همچنان وجود داشته و طوایف ساسانی در آنجا به مدت چند ماه ییلاق می کردند.

تاریخچه آبشار ورگه سران

نقشه و معرفی بخش های مختلف

برای رسیدن به آبشار  باید وارد روستای ورگه سران شد که در دهستان چشمه های آب گرم سرعین واقع شده است. روستای ورگه سران را می توان در دامنه کوهه های سبلان مشاهده کرد که از هزاران سال قبل محل کوچ ییلاقی ها به شمار می رود و دارای منظره بی نظیری است. با رفتن به این آبشار می توانید با دیگر قسمت های دیدنی این روستا هم آشنا شوید. از بهترین و زیباترین بخش های اطراف این آبشار می توان روستای چهل چشمه را نام برد، که به شکل دره ای مشاهده می شود. این روستا به زبان ترکی در بین مردم محلی آن جا به قرخ بلاق معروف است. چشمه های مختلفی در این روستا به صورت خود جوش به وجود آمده، که بعضی از آن ها مانند نهری جاری شده اند. آبشار ورگه سران از این چشمه ها سرچشمه می گیرد. برای بازدید از این زیبایی طبیعی و خارق العاده می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید. از پوشش گیاهی اطراف این آبشار می توان گل های خودرو و انواع گیاهان و … را نام برد. در این دره علاوه بر اینکه آبشار زیبای ورگه سران قابل مشاهده است می توان غارهای مختلفی را هم مشاهده کرد  که بازدید از ان ها خالی از لطف نیست. مسافرانی که به بازدید از آبشار ورگه سران می روند می توانند برای استراحت از آلاچیق هایی که آن جا وجود دارد استفاده نمایند. همچنین درختان گردو در کنار این آبشار قابل مشاهده است.

شرایط بازدید آبشار ورگه سران

شرایط بازدید از آبشار ورگه سران

مایید. هنگام رفتن به این آبشار نهایت دقت خود را داشته باشید که در اطراف این آبشار زیبا زباله های خود را رها نکنید، چراکه علاوه بر آلودگی محیط زیست باعث زشت شدن محیط اطراف آن می شود.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

برای راهی شدن به سوی سرعین راه های مختلفی وجود دارد که هر فردی می تواند با توجه به علاقه ای که دارد نوع مسافرت خود را انتخاب نمایند. آبشار ورگه همان طور که گفته شد در روستای ورگه سران قرار گرفته است که این روستا هم در دهستان سرعین قرار دارد، بنابراین می توان با تهیه بلیط اتوبوس سرعین در کمترین زمان ممکن خود را به این آبشار منحصر به فرد رساند و از زیبایی های اطراف آن نهایت لذت را برد.بشار زباله هیا خو را رها نکنید چراکه علاوه بر آلودگی محیط باعث زشت شدن اانی آبشار زیبا زباله هیا خود

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.