تنگ عقیلی شوشتر

0 401

اگر از دوستداران طبیعت باشید مطمئنا همیشه به دنبال محوطه طبیعی می گردید تا به آنجا سفر کنید و لحظاتی سرشار از شادی و انرژی را تجربه کنید. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد یکی از جاذبه های طبیعی شهرستان شوشتر که با نام تنگ عقیلی شوشتر شناخته می شود با شما صحبت می کنیم. ایران دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است، دلیل آن نیز چهار فصل بودن آن به شمار می رود. از جمله جاذبه های طبیعی موجود در ایران می توان به سواحل، دريا و امتداد ساحلی، گياهان و حيوانات خاص، رودها، درياچه ها، جنگل ها، كوه ها، غارها، آبشارها، چشم اندازها و مناظر پنهان اشاره کرد. زمانی که به ناحیه ای طبیعی سفر می کنید می توانید فعالیت های گوناگونی را انجام دهید که از آن جمله می توان شكار، ماهيگيری بر روی رودخانه و درياچه، راهپيمايی، اسب سواری، كوهنوردی، كانوسواری، قايقرانی آب های آرام و خروشان، ورزش های كنار ساحل، اسكی روی آب، قايق سواری، موج سواری، گلف، تيراندازی را بیان کرد. اگر دوست دارید در مورد تنگ عقیلی شوشتر بیشتر بدانید ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

معرفی تنگ عقیلی شوشتر

معرفی تنگ عقیلی شوشتر

افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند به شهرستان شوشتر سفر کنند به همین خاطر بلیط قطار شوشتر را به صورت آنلاین از مستر  بلیط تهیه می کنند و سفر خود را به این خطه آغاز می کنند. در شهرستان شوشتر جاذبه های طبیعی زیادی وجود دارد که یکی از آن ها تنگ عقیلی شوشتر نام دارد که علاوه بر اینکه جاذبه ای طبیعی به شمار می رود، محوطه ای باستانی نیز محسوب می شود. تنگ عقیلی در استان خوزستان و شمال شهرستان شوشتر واقع شده‌است و یکی از بهترین و شاخص‌ترین نقاط گردشگری کشور به شمار می رود که حد فاصل شوشتر و دشت بزرگ قرار دارد. همچنین راه ارتباطی قدیمی میان روستاهای بخش عقیلی و شهرستان شوشتر از این تنگ می‌گذشت. دلیلی که این نام را برای این منطقه انتخاب کردند احتمالا باریک و کم عرض بودن آن بوده است. در اصل تنگ عقیلی دره ای به حساب می آید که رود کارون از آن عبور می کند و به خاطر اینکه کوهستان و رودخانه در این ناحیه در کنار هم قرار می گیرند منظره ای زیبا و حیرت انگیز به وجود آمده است. تمام این مسائل به همراه خاک حاصلخیز آن طبیعی منحصر به فرد را رقم زده اند که باعث شده است که توجه افراد زیادی به منطقه جلب شود.

جاذبه های گردشگری تنگ

جاذبه های گردشگری تنگ

همانطور که در بخش قبل گفتیم این منطقه طبیعی بی نظیر دارد ولی علاوه بر آن در این محوطه می توان آثار باستانی مربوط به زمان های خیلی دور را نیز دید. در ادامه در مورد جاذبه های گردشگری آن بیشتر توضیح می دهیم.

جاذبه های طبیعی

از جمله جاذبه های طبیعی موجود در این ناحیه می توان به بیشه زار، صخره‌های مرتفع و چشمه‌ها اشاره کرد. جمع شدن اینها در کنار هم صحنه ای چشم نواز به وجود آورده است که آرامش وصف ناپذیری را برای مهمانان خود به همراه دارد. درختانی که در این منطقه روییده اند شامل گز، بید، کنار، کهور، انجیر و … می شوند. تصویری که طبیعت در این محل به وجود آورده هر بیننده ای را متحیر و شگفت زده خواهد کرد.

جاذبه های تاریخی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در این ناحیه علاوه بر طبیعت بکر آثار تاریخی نیز وجود دارد که از آن میان می توان سه سازه آبی، چندین گذرگاه کنده‌کاری شده و تعدادی گوردخمه را نام برد. این سازه های آبی در کنار طبیعت بکر و زیبای آن صحنه ای خیره کننده را به وجود آورده اند که دل هر کسی را می رباید. زمانی که به این منطقه می روید می توانید در کنار بهره مند شدن از طبیعت آن از این آثار تاریخی و باستانی نیز دیدن کنید.

راه های دسترسی تنگ عقیلی

راه های دسترسی تنگ عقیلی

اگر قصد دارید به دیدن این محوطه بروید می توانید از خودرو شخصی استفاده کنید زیرا این روش آسان ترین روش به شمار می آید. برای رفتن به تنگ عقیلی اگر از مبدأ شوشتر اقدامی می کنید باید در ابتدا در جاده کوشک قرار گیرید و به اندازه 9 کیلومتر در این جاده پیش روید پس از رسیدن به کوشک وارد جاده ای که به سمت تنگ می رود بشوید و به اندازه 4 کیلومتر هم این جاده را طی کنید. پس از آن به منطقه ای می رسید که دیگر نمی توانید با ماشین بروید و باید بقیه راه را پیاده طی کنید.

بازدید از تنگ عقیلی شوشتر

برای گشت و گذار در این منطقه نیازی به پرداخت هزینه نیست و بهترین زمان نیز اواخر زمستان و اوایل بهار است. زیرا هوا در این دوران بسیار مطبوع و خوش آیند است و می توانید اوج لذت را از این طبیعت ببرید. تفریحات مختلفی در این محوطه می توانید انجام دهید که یکی از آنها، قایق سواری است. بالا رفتن از صخره ها و کوه ها نیز می تواند سرگرمی مورد علاقه برخی از افراد باشد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.