امروزه گردشگری در مناطق روستايی و دور افتاده هواخواهان زیادی پیدا کرده است و مردم از شهرهای گوناگون برای گذران اوقات فراغت خود راهی روستاها می شوند. روستاها به كانون تردد انسانهايی بدل شده اند كه برای فرار از زندگی پرهياهوی شهری و زندگی ماشينی، به آنها پناه می برند. در این میان روستاهایی که از پتاسیل های طبیعی و فرهنگی بیشتری برخوردار هستند بیشتر مورد توجه مسافران قرار می گیرند. البته باید این نکته را یادآوری کنیم که طبیعت نقش پر رنگ تری در این جذابیت دارد. افراد زیادی وجود دارند که خانه هایی در روستاهای نزدیک به محل سکونتشان خریداری می کنند تا بتوانند تعطیلات خود را در این مناطق بگذرانند و از آب و هوای پاکیزه و همچنین طبیعت بی بدیل آنها برخوردار شوند. اكثر مناطق روستايی ايران پتانسيل های گردشگری فراوانی دارند و بسیاری از آنها سالانه میزبان گردشگران مختلف از سراسر ایران هستند. در جای جای ایران می توانید روستاهایی را بیابید که قدرت جذب گردشگران زیادی را دارند و این به خاطر آب و هوا و طبیعتی است که در دل خود جای داده اند. یکی از این روستاها، روستای شیله وشت در استان گیلان و شهرستان تالش است که موضوع این بخش از مجله مستر بلیط را تشکیل می دهد.

معرفی روستای شیله وشت

معرفی روستای شیله وشت

شهرستان تالش یکی از شهرستان به نام و پر آوازه استان گیلان است که به سبب طبیعت بکر و زیبایش سالانه افراد زیادی برای گذران وقت راهی این منطقه می شوند. در این شهرستان انواع مختلفی از جاذبه های طبیعی اعم از ساحل، دریا، رودخانه، جنگل و … وجود دارد. طبیعت گردان زیادی هستند که برای دیدار از این مناطق و ایجاد خاطراتی ناب به این شهرستان سفر می کنند تا از طبیعت زیبای آن جان تشنه خود را لبریز کنند. شهرستان شیله وشت از روستاهای گردشگر پذیر مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها روستای شیله وشت نام دارد. این روستا در فاصله 20 کیلومتری از شهر هشتپر و در میان جنگل های انبوه از درخت و در ناحیه ای کوهستانی قرار دارد. به خاطر اقلیم و ساختار زمین های این روستا، دارای طبیعتی فوق العاده و حیرت انگیز است که با سفر به آن می توان یک دل سیر از طبیعت و آب و هوای پاک آن بهره مند شد. خانه های روستا به صورت پراکنده هستند و معماری آنها همانند دیگر خانه های شمال ایران است و سقفی شیروانی با در و دیوار چوبی دارند، که جلوه ای ویژه ای به سراسر روستا بخشیده است. این روستا در امتداد رودخانه گرگانرود واقع شده است.

آبشار شیله وشت

آبشار شیله وشت

یکی از جاذبه های مهم و با اهمیت این روستا، آبشار شیله وشت است که در فاصله 4 کیلومتری از روستا قرار دارد. این آبشار از جمله آبشارهای سه طبقه به شمار می رود که در طبقه اول پس از فرو ریختن، به آبشاری دیگر تبدیل می شود و پس از آن به طبقه ای دیگر، همچنین طولی برابر با 10 متر دارد. این آبشار از آنجایی که در کوهستان قرار دارد و انعکاس صدا در محل صورت می گیرد صدایی ترسناک و رعب آور ایجاد می کند. این آبشار در امتداد رودخانه دران قرار دارد و از سرازیر شدن این رودخانه از صخره ها به وجود می آید. رسیدن به این آبشار چندان آسان نیست و حدود بیست دقیقه پیاده روی از پیاده راهی خاکی پیش رو دارید، همچنین بهتر است برای رسیدن به آن از راهنمای محلی کمک بگیرید. اگر به ماجراجویی علاقه دارید این آبشار می تواند مکان مناسبی برای شما باشد. افراد زیادی هستند که برای دیدار از این آبشار بلیط اتوبوس را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه می کنند و پا در راه سفر می گذارند.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

برای رفتن به این روستا باید در مسیری قرار بگیرید که به سمت سوباتان می رود. همچنین برای رسیدن به روستا باید از روستاهایی مانند ریک، ماشین خانه، کیشون بن، تنگاب، لزوبن (نونبلاغ) و دکلییان گذر کرد. باید این موضوع را ذکر کنیم که بخش از این جاده به صورت خاکی است ولی نگران نباشید زیرا تردد در آن به آسانی صورت می گیرد و مشکلی پیش نمی آید.

بازدید از روستای شیله وشت

می توانید زمانی بین یک تا دو روز و حتی بیشتر در این روستا اقامت داشته باشید زیرا کلیه امکانات رفاهی و اقامتی در این محل پیدا می شود و از این نظر مشکلی برای شما پیش نمی آید. از جمله امکاناتی که در روستای شیله وشت وجود دارد می توان به کافه، رستوران، سوپرمارکت و ویلای اجاره ای اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *