پارک شقايق گرمه

0 178

یکی از جاذبه های طبیعی که امروزه بسیار پر طرفدار هستند، پارک های شهری به شمار می روند که سالانه افراد زیادی برای دیدن آنها می روند. در تاریخ شهرهای تمدن های بزرگ جهان هیچ کجا نشانه ای قدیمی از وجود پارک های شهری در دست نیست. در ایران باستان، نخستین باغ ها در پیرامون کاخ های سلطنتی احداث شد. اما نه کاخ ها درون شهر بود و نه مردم راهی به آنها داشتند. در اروپا نیز تا سده های اخیر، چیزی به نام پارک شهری وجود نداشت. پس از رنسانس خانه های اعیان و ثروتمندان را باغ های بزرگی در بر می گرفت که نمایش توجه به طبیعت بود. اما همچنان پارک شهری به آن معنا که برای عموم قابل استفاده باشد، وجود نداشت. پارک های اواخر قرن 17 تا 19 میلادی در دنباله روی از فرهنگ عصر روشنگری به طبیعت به عنوان مطلق آن و به فیزیک طبیعی توجه می کند. نمونه های باقیمانده از پارک های شهری این دوران، پارک های طبیعت گرایی است که به مثابه جزیره ای طبیعی در درون بافت های شهری عمل می کند. در حال حاضر هم در سراسر جهان و هم در ایران پارک های شهری بسیاری وجود دارد که یکی از آنها پارک شقايق گرمه به شمار می رود.

درباره پارک شقايق گرمه

درباره پارک شقايق گرمه

شهرستان گرمه یکی از شهرستان های استان خراسان شمالی محسوب می شود که سالانه افراد زیادی برای دیدن زیبایی های آن راهی این منطقه می شوند. این شهرستان از جنوب و شرق به شهرستان جاجرم، از طرف جنوب و غرب به سمنان و از شمال غرب با استان گلستان هم‌مرز است. گرمه دارای اقلیم سرد و خشک و نیمه بیابانی و در قسمت‌های شمال و شمال غرب، معتدل کوهستانی و در قسمت‌های جنوبی دارای آب و هوای گرم و خشک نیمه بیابانی است. در این شهرستان جاذبه های گردشگری گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها پارک شقايق گرمه به شمار می رود که در خیابان شهر گرمه قرار دارد. این پارک دارای مساحت زیاد و از زیبایی خاصی برخوردار است و سالانه افراد زیادی به این پارک می روند. از آنجایی که این شهر در مسیر بجنورد – شاهرود قرار دارد، مسافرانی که در این مسیر حرکت می کنند زمانی را برای استراحت در این پارک به سر می برند. البته گفته می شود زیبایی پارک چنان مسافران را شیفته خود می کند که تصمیم می گیرند که زمانی را در این محل بسر ببرند. اگر می خواهید با این پارک بیشتر آشنا شوید بهتر است این مطلب در مجله مستر بلیط دنبال کنید.

ساختار و امکانات پارک شقايق

ساختار و امکانات پارک شقايق

این پارک مساحتی برابر با 150 هکتار دارد که در نوع خود جزء پارک های بزرگ به حساب می آید. در این پارک می توانید شاهد درختان سر به فلک کشیده و فضای سبز بی نظیری باشید که آرامشی خاص به شما می دهند. لازم به ذکر است که عمده درختان موجود در این پارک، درختان سرو و کاج هستند که زیبایی مخصوص به خود به محیط بخشیده اند. در جای جای آن آلاچیق هایی قرار دارد که محل مناسبی برای نشستن و استراحت به شمار می روند و در طول روز که نور خورشید می تابد مانع از آزار شما می شود. شهربازی و وسایل بازی برای کودکان در این پارک تهیه شده است که می توانند زمان طولانی کودکان شما را سرگرم کنند. مسیری برای پیاده روی نیز در این پارک در نظر گرفته شده است که بازدیدکنندگان می توانند برای قدم زدن از آن استفاده کنند. اگر نیاز به خرید وسایل داشته باشید در این پارک می توانید فروشگاه های گوناگونی را پیدا کنید. علاوه بر تمام این ها در این پارک استخر شنا، زمين فوتبال، زمین اسکیت، سرويس بهداشتی و … نیز وجود دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید و لحظات خوشی را در کنار همراهانتان تجربه کنید. اگر می خواهید به این منطقه بروید و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید مستر بلیط می تواند کمک بزرگی برای تهیه بلیط سفرتان برای شما باشد.

راه های دسترسی به پارک شقايق

راه های دسترسی به پارک شقايق

برای دیدار از این پارک اولین کاری که انجام می دهید رفتن به شهرستان گرمه است و برای اینکار می توانید اقدام به خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین کنید و پس از اینکه به این شهر رسیدید راهی خیابان مدرس آن شوید. برای رفتن به خیابان مدرس تاکسی ها می توانند به کمک شما بشتابند.

بازدید از پارک شقايق

برای دیدار از این پارک در هر ساعاتی از سبانه روز خواستید می توانید اقدام کنید از آنجایی که در اینجا امکانات رفاهی و سرگرمی های کاملی وجود دارد می توانید فعالیت های گوناگونی را انجام دهید. همچنین زیبایی فضای پارک هم می تواند سوژه مناسبی برای عکاسی باشد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.