ایستگاه راه آهن شاهرود

ایستگاه راه آهن شاهرود کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ایستگاه راه آهن شاهرود کجاست؟ برای سفر کردن انتخاب وسیله نقلیه یکی از ضروریات می باشد. هنگام این کار با توجه به مقصد و مدت زمانی را که می خواهیم در سفر بگذرانیم می توانیم این کار را انجام دهیم. یکی از وسایل نقلیه که به تازگی دوباره به دور برگشته، قطار است. از محسنات سفر با آن می توان به راحتی در حین سفر اشاره کرد.

مدت زمانی که در قطار به سر می برید اگر چه کمی طولانی است ولی برای خودش یک سفر مجزا از سفر اصلی به حساب می آید. می توانید از مناظر طبیعی لذت ببرید و موقع خواب بر روی تخت هائی که در کوپه قطار تعبیه شده است به استراحت بپردازید. این بخش متعلق به ایستگاه راه آهن شاهرود است، با مطالعه این بخش اگر قصد سفر به این شهر را داشته باشید می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که با چه وسیله نقلیه ای به این منطقه بروید.

درباره ایستگاه راه آهن شاهرود

ایستگاه شاهرود اصلی ترین ایستگاه شمال شرق (1) می باشد. این خط بعد از خط آهن هرمزگان طولانی ترین خط آهن کشور می باشد. این ایستگاه به خاطر قرار گرفتن در میانه راه مسیر تهران به مشهد نیز از اهمیت به سزائی برخوردار است. برای اینکه از تاریخچه دیگر ایستگاه های راه آهن کشور مطلع شوید می توانید به سایت مجله گردشگری مستر بلیط مراجعه کنید.

ایستگاه راه آهن شاهرود

ایستگاه های خط راه آهن شمال شرق (1)

این خط آهن متشکل از ایستگاه های یاتری، ده‌نمک، سرخ‌دشت، لاهورد، بیابانک، سمنان، میاندره، آبگرم، گرداب، هفتخوان، لارستان، بنوار، امروان، سرخده، دامغان، زرین، کلاتخوان، شاهرود، بسطام، شیرین‌چشمه، گیلان، کران، جهان‌آباد، ابریشم، جاجرم، آزادوار، سنخواست و جوین است. مهمترین ایستگاه های واقع در این خط سمنان و شاهرود به شمار می روند که دارای امتیازات بالائی هستند. ایستگاه سمنان جزء ایستگاه های درجه یک است که امکانات مناسبی دارد. این خط آهن همچنین دو خطه و از جمله خطوط اصلی آهن کشور محسوب می شود که کلیه ایستگاه های آن فعال هستند.

مسیرهای  ایستگاه راه آهن شاهرود

هر ایستگاه راه آهن در بردارنده تعدادی مسیر است که به مقصد آنها سفرهائی را تدارک می بیند. همچنین از سمت آنها پذیرای سفرهائی است. متاسفانه تعداد مسیر های این ایستگاه تنها دو عدد است که این مسیرها شامل شاهرود – تهران و شاهرود – مشهد می شود.

مسیر شاهرود به تهران

مدت زمان سفر در این مسیر 6 ساعت می باشد که در مقایسه با سفرهای  دیگر با قطار جزو سفرهای کوتاه مدت محسوب می شود. این سفر ها را شرکت مسافربری ریلی رجا برگذار می کند که توسط قطارهای زیر انجام می‌گیرد.

قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی واگن کوپه‌ای 6 نفره: ویلچر، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه از جمله امکاناتی است که در این قطار یافت می شود.

قطار 4 ستاره4 تخته امید واگن کوپه‌ای 4 نفره: دارای امکانات عمومی کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی و امکانات کوپه سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه است.

قطار 4 ستاره 4 تخته سپهر واگن کوپه‌ای 4 نفره: با امکاناتی مانند کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، WiFi، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه، ارتباط داخلی، چراغ مطالعه و روزنامه.

قطار 4 ستاره سبز واگن کوپه‌ای 4 نفره، قطار 3 ستاره 6 تخته كویر واگن کوپه‌ای 6 نفره، قطار 4 ستاره سیمرغ واگن کوپه‌ای 4 نفره و قطار 4 ستاره غزال واگن کوپه‌ای 4 نفره دیگر قطارهائی است که در این مسیر وجود دارند.

خرید بلیط قطار از مستر بلیط یکی از روش های آسان و سریع خرید بلیط قطار است.

ایستگاه راه آهن شاهرود

مسیر شاهرود به مشهد

این مسیر جزو مسیرهای پر تردد است که در فاصله زمانی 6 ساعت طی می‌شود. شرکت های مسافربری مختلفی هستند که در این مسیر فعال هستند و مسئولیت برنامه ریزی و اجرای این سفر را بر عهده دارند. شرکت مسافربری ریلی جوپار و شرکت مسافربری ریلی رجا از جمله این شرکت ها هستند و توسط قطارهای زیر برنامه این سفرها را انجام می دهند.

قطار  3 ستاره 6 تخته كوير: امکانات عمومی قطار شامل توالت سیار و سرویس ایرانی و امکانات کوپه شامل سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیراییف فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه می شود.

قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی: ویلچر، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه در این قطار موجود می باشند.

قطار 4 ستاره 4 تخته سپهر: این قطار جزو قطارهای لوکس به حساب می آید و دارای امکانات فراوانی همچون کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، WiFi، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه، ارتباط داخلی، چراغ مطالعه و روزنامه می باشد.

قطار 4 ستاره غزال: امکاناتی که در این قطار وجود دارد در هر حد نرمال و قابل قبولی می باشد. از جمله می توان کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، WiFi، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه و چراغ مطالعه را برشمرد.

قطار 3 ستاره 6 تخته ميلاد: امکاناتی که در این قطار وجود دارد برای یک سفر کوتاه مدت مانند این سفر بسار مناسب و قابل قبول است. ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران و سیستم تهویه از آن جمله هستند.

برای خرید بلیط قطار شاهرود می توانید از مستر بلیط استفاده کنید. مستر بلیط ویژگی هائی را به خرید شما اضافه می کند که مطمئنا سفری جذاب را برای شما به همراه دارد از جمله این ویژگی ها می توان به تخفیفات روی برخی از بلیط ها و لیست کردن بلیط ها بر اساس زمان حرکت قطار و کمترین قیمت اشاره کرد.

ایستگاه راه آهن شاهرود

امکانات ایستگاه راه آهن شاهرود

هر ایستگاه راه آهن احتیاج به امکاناتی دارد که بر اساس نیاز مسافران در آنجا ایجاد شود. از جمله امکاناتی که که در ایستگاه راه آهن شاهرود قرار داده شده است می توان سرویس بهداشتی، نمازخانه، بوفه خوراکی، دستگاه های خود پرداز، گیشه فروش بلیط شرکت های مختلف، سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر، پلیس راه آهن، مسجد و وسایل نقلیه عمومی را نام برد. این امکانات در جهت رفاه هر چه بیشتر مسافران ایجاد شده است.

راه‌های دسترسی به ایستگاه راه آهن شاهرود

برای دسترسی به ایستگاه نیازی نیست حتما با وسیله نقلیه شخصی به آنجا مراجعه کنید و یا از آنجا خارج شوید. ایستگاه های اتوبوس و تاکسی شهر در رو به روی درب ایستگاه مستقر هستند. بنابر سلیقه خودتان و یا شرایطتان می توانید از هر یک از این وسایل را به کار ببرید.

اگر عجله دارید و یا بار زیادی به همراه دارید بهتر است از تاکسی استفاده کنید. ولی اگر دوست دارید مناظر شهری را ببینید و هزینه برایتان با اهمیت است از اتوبوس های شهری استفاده کنید که این ویژگی ها را برای شما به همراه دارد.

راه‌های ارتباطی با ایستگاه راه آهن شاهرود

آدرس

شاهرود، میدان راه آهن، ایستگاه راه آهن شاهرود

تلفن    32338075 – 023

در صورتی که تمایل دارید نظرتان را در رابطه با ایستگاه راه آهن شاهرود بیان کنید می توانید از بخش کامنت ها استفاده کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *