فرودگاه بین المللی شهرکرد کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

0 1,036

فرودگاه بین المللی شهرکرد کجاست؟ شهرکرد بام ایران و مرکز استان چهار محال  بختیاری است. این شهر از شهرهائی به شمار می رود، که به خاطر وضعیت جغرافیایی دارای آب و هوائی سرد است.

این شهر تابستان هائی خنک و زمستان هائی سرد و با برف فراوان دارد. آب و هوا و جاذبه های طبیعی، آن را به یکی از مقاصد گردشگری در فصل تابستان تبدیل کرده است.

از جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه می توان گردشگاه چشمه زنه هفشجان، ارتفاعات جهان بین هفشجان در ۱۴ کیلومتری شهرکرد، گرداب بن (واقع در شهرستان بن)، پل زمان خان (واقع در شهرستان سامان)، چشمه کوهرنگ، تونل و آبشار کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون کوهرنگ، تالاب بین‌المللی چغاخور و تالاب گندمان را نام برد.

از صنایع دستی و سوغاتی های این شهر می توان به گیاهان دارویی، بادام، گردو، عسل، گز بلداجی، کشک و قره قوروت، نمد، خرسک و جاجیم و  قفل را بیان کرد. یکی از راههای سفر به شهرکرد استفاده از مسیر هوائی و هواپیما است.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط استفاده کرده و تجربه خریدی آسان و سریع را برای خود رقم بزنید. در ادامه این مطلب می توانید اطلاعاتی چند در مورد فرودگاه بین المللی شهرکرد را مطالعه کنید.

تاریخچه فرودگاه بین المللی شهرکرد

تاریخچه فرودگاه بین المللی شهرکرد

این فرودگاه یکی از جدیدترین فرودگاه های کشور می باشد که در سال 1372 احداث شد. مطالعات اولیه برای تاسیس این فرودگاه در سال 1372 شروع شد. در سال 1373 کار تملک اراضی و کارهای تحقیقاتی به پایان رسید و در سال 1374 کار ساخت این فرودگاه آغاز شد.

عملیات ساخت این فرودگاه در سال 1378 به پایان رسید و اولین پرواز آن در همین سال انجام شد. این پرواز توسط شرکت هواپیمائی ایران ایرتور به مقصد تهران انجام شد. اولین پرواز بین المللی این فرودگاه نیز برای مقصد کویت در سال 1381 انجام گرفته است.

درباره فرودگاه بین المللی شهرکرد

فرودگاه شهرکرد در فاصله 4 کیلومتری از شهر و در قسمت جنوبی آن و در ارتفاع 2050 متری بنا شده است.  این فرودگاه مانند خود شهر، مرتفع ترین فرودگاه کشور می باشد.

فرودگاه شهرکرد مجهز به تجهیزات ناوبری از جمله دستگاه   NDBو دستگاه DVOR/DME و یک سیستم روشنایی و دارای یک باند به طول 3005 متر و عرض 45 متر با دو شانه 7/5 متری آسفالته و یک تاکسی وی به ابعاد 285×23 می باشد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۶۶ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۳۰٬۱۷۹ نفر مسافر و ۱۶۵٬۱۵۲ کیلوگرم بار از طریق آن جا به جا شدند. طبق آمار همین سال این فرودگاه در رده 38 در لیست پرترددترین فرودگاه های کشور قرار گرفته است.

درباره فرودگاه بین المللی

ترمینال های پروازی فرودگاه شهرکرد

این فرودگاه تنها دارای یک ترمینال می باشد که کلیه پروازهای این فرودگاه از طریق این ترمینال انجام می‌شود. امکانات موجود در این ترمینال شامل سرویس بهداشتی، نمازخانه، چرخ دستی حمل وسایل و بوفه می شود.

مسیرهای پروازی فرودگاه شهرکرد

این فرودگاه مانند دیگر فرودگاه های کوچک کشور تنها برای دو مسیر هوائی اصلی ایران یعنی تهران و مشهد پروازهائی ارائه می‌دهد. پروازهای این فرودگاه تنها برای مقاصد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه مهرآباد تهران انجام می شود. این پروازها به صورت رفت و برگشت صورت می پذیرند.

شرکت های هواپیمائی فعال در فرودگاه شهرکرد

دو شرکت هواپیمائی در این فرودگاه مسئول برنامه ریزی و اجرای برنامه های پروازهای آن می‌باشند. این دو شرکت هواپیمائی، شرکت هواپیمائی زاگرس و شرکت هواپیمائی زاگرس هستند.

امکانات رفاهی فرودگاه بین المللی شهرکرد

از امکاناتی که در فرودگاه بین المللی شهرکرد ایجاد شده است می توان به غرفه‌های تجاری، شعبات بانک‌ها، رستوران و بوفه، حمل و نقل عمومی، اشیا گمشده و پارکینگ اشاره کرد. این فرودگاه دارای یک پارکینگ غیر مسقف می باشد که خدماتش به صورت رایگان در اختیار مسافران و همراهان قرار می‌گیرد.

در صورت پيدا شدن اشياء متعلق به مسافرين در سالن هاي پروازي و يا محوطه فرودگاه به دفتر نیروی انتظامی مستقر در سالن تحویل داده می شود. مدارك شناسايي و هويتي مانند كارت ملي به پست تحويل داده مي شود و اشياء متعلق به مسافرين در هواپیما به امور جامه دان شرکت مربوطه تحویل داده می شود.

راه‌های دسترسی به فرودگاه

راه‌های دسترسی به فرودگاه بین المللی شهرکرد

فاصله بین فرودگاه بین المللی شهرکرد و شهر بسیار کم می باشد این امر سبب شده است رفت و آمد بین شهر و فرودگاه به آسانی انجام گیرید. در صورت نیاز می توانید از تاکسی سرویس های مستقر در شهر و فرودگاه برای رفت و آمد استفاده کنید و در صورت حمل و نقل با وسیله نقلیه شخصی می توانید از پارکینگ فرودگاه بهره ببرید.

راه‌های ارتباطی فرودگاه بین المللی شهرکرد

مرکز تلفن 32270901- 038
نمابر 32270910- 038
روابط عمومی 32270912 -038
دفتر مدیریت  32274090- 038
تلفن گویای فرودگاه 199
ایمیل Info@shahrekord.airport.ir
آدرس شهرکرد – کیلومتر 3 جاده فارسان فرودگاه بین المللی شهرکرد
صندوق پستی 158-88155

اگر تجربه سفر از فرودگاه بین المللی شهرکرد را دارید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. 

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.