مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

0 319

خرید کردن را می توان مقوله ای جدا نشدنی از سفر دانست، بسیاری از افراد به عشق خرید کردن پا در راه سفر می گذراند. برخی مقاصد در ایران وجود دارند که اکثر کسانی که به آنجا می روند با هدف خرید است. یکی از این شهرها، جلفاست که از شهرهای استان آذربایجان شرقی به شمار می رود. در این شهر شما می توانید تعداد بسیار زیادی بازار را مشاهده کنید که چه به صورت مدرن و چه سنتی بنا نهاده شده اند. شهر جلفا به خاطر قرار گیری در مرز ایران و کشور آذربایجان از ساختاری تقریبا متفاوت با دیگر شهرهای ایران برخوردار شده است. این شهر دارای بازارهایی است که اجناس خارجی را به قیمتی پایین تر از دیگر بخش های ایران به فروش می رسانند، دلیل این موضوع را می توان در فروش بدون واسطه این مراکز دید. در این بخش از مجله مستر بلیط به سراغ یکی از مراکز خرید مدرن شهر جلفا رفته ایم که با نام مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس شهرت دارد. اگر تمایل دارید با بخش های مختلف این مجموعه بیشتر آشنا شوید، می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

معرفی مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

مرکز خرید به طور عام به یک گروه از مغازه ها اطلاق می شود، ولی معنای دقیق آن عبارت است از گروهی از واحدها و مؤسسات تجاری که برنامه ریزی، طراحی، مالکیت، بازاریابی و مدیریت آنها به صورت واحد و یکپارچه صورت می گیرد. مجتمع های تجاری اخیراً به عنوان یکی از پدیده های نوظهور و رو به رشد در شهر ها مطرح شده اند. در شهرهای مختلف ایران به خصوص در شهرهایی که از گردشگری نسبتا خوبی برخوردار هستند تعداد زیادی از مجتمع های تجاری ایجاد شده اند. شهر جلفا که شهری است که به خاطر بازار های خود شهرت دارد، تعداد زیادی از این مجتمع های تجاری را در خود جای داده است که یکی از آنها مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس محسوب می شود. این مجتمع تجاری از مغازه ها و فروشگاه های زیادی تشکیل می شود و تعداد بسیار زیادی از برند های خارجی مختلف را در خود جای داده است. تاریخ ساخت این مجتمع به سال 1393 بر می گردد که توسط شرکتی خصوصی احداث و راه اندازی شد. سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران برای خرید و گذراندن اوقات فراغت خود راهی این مجتمع می شوند.

موقعیت و ساختار مجتمع تجاری بین المللی ستارخان

موقعیت و ساختار مجتمع تجاری بین المللی ستارخان

این مجتمع دارای زیربنایی برابر با 24 هزار متر مربع است و زمینی برابر با 12700 متر مربع دارد. این ساختمان را در سه طبقه احداث کرده اند که در هر طبقه تعداد زیادی مغازه و امکانات رفاهی متعدد وجود دارد. نمای این بنا از شیشه به رنگ مشکی و کامپوزیت و سنگ تشکیل شده و همچین نما و درب واحدهای تجاری به صورت شیشه سکوریت است و کف واحد ها و راهرو ها به صورت سرامیک سنگی به رنگ سفید شیری ساخته شده اند. در مورد راهرو های هر طبقه می توان گفت که به عرض ۵ متر به ارتفاع ۴.۵ متر هستند.

طبقه همکف

در این طبقه 175 فروشگاه وجود دارد که بیشتر مغازه ها شامل مغازه های خوراکی می شود.

طبقه اول

در این طبقه می توانید به ۲۲۷ باب مغازه دسترسی پیدا کنید که انواع مختلفی از فروشگاه ها را می توانید در این طبقه بیابید. در این طبقه هایپر استار ایدو قرار گرفته است.

پارکینگی در فضای باز

طبقه سوم

در این طبقه می توانید به انواع رستوران ها، کافی شاپ ها و فست فود ها دسترسی پیدا کنید، که شامل 10 واحد فست فود به مترا‍ژ ۲۰۰ متر، دو واحد رستوران مجلل با ۲۰۰۰ متر مربع و یک رستوران ایتالیائی داخل گنبد به متراژ ۲۰۰ متر مربع می شود.

علاوه بر امکاناتی که در هر طبقه وجود دارد، پارکینگی در فضای باز برای تعداد ۷۰۰ دستگاه خودرو احداث شده است و محوطه بیرونی بنا را به صورت فضای سبز، خیابان کشی و آسفالت در آورده اند.

راه های دسترسی به مجتمع تجاری بین المللی ستارخان

 برای دسترسی به این ساختمان باید خود را به خیابان کلیسا در شهر جلفا برسانید. در صورتی که می خواهید با وسایل نقلیه عمومی خود را به این شهر برسانید می توانید با قطار این کار را انجام دهید و بلیط قطار جلفا را از مستر بلیط و به صورت آنلاین خریداری کنید. در شهر نیز می توانید با کلیه وسایل نقلیه عمومی که شامل تاکسی های شهری می شود به سمت این مجتمع بروید.

بازدید از مجتمع تجاری بین المللی ستارخان ارس

برای دیدن این بنا نیازی به پرداخت ورودی نیست، شما می توانید به صورت رایگان وارد بنا شوید ولی برای استفاده از خدماتی که در این مکان وجود دارد باید هزینه هر بخش را به صورت جداگانه پرداخت کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.