ترمینال و پایانه های مسافربری ساری

ترمینال و پایانه های مسافربری ساری کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

ترمینال های مسافربری در سرتاسر ایران نقش ویژه ای در جا به جایی مسافر ایفا می کنند. در ادامه همراه با مجله مستر بلیط باشید. پایانه ها پیشبرنده‌ی حجم عمده ای از حمل و نقل هستند. از آنجائی که در کشور ما زیرساخت های سفرهای هوائی چندان خوب نیست، همچنین هزینه سفرهای هوائی بالاتر از درآمد بسیاری از افراد است، بنابراین ترمینال‌ها اصلی ترین جایگاه برای حمل و نقل را دارا هستند. ترمینال و پایانه های مسافربری ساری کجاست؟ اگر می خواهید در مورد آن بدانید به ادامه این مطلب مراجعه کنید.

درباره ترمینال ساری

وجود سیستم های حمل و نقل سالم و ایمن از پیش شرط های یک سفر عالی به واسطه هر ترمینالی است.استان مازندران به مرکزیت ساری دارای مساحت 23،756 کیلومتر مربع و 3،328،582 نفر جمعیت است. یکی از خصوصیات مناطق شمالی ایران فاصله کم بین شهرها و روستاهای آن می باشد. این موضوع سفر بین ان مکان ها را در آن آسان تر می کند.

این استان دارای 13 پایانه مسافربری خصوصی و عمومی در سطح آن است. وظیفه این ترمینال های مسافربری جا به جایی مسافر در سطح استان و همینطور در سراسر ایران است. اگر قصد سفر به شمال را دارید و از وسیله شخصی استفاده نمی کنید می توانید با بهره‌گیری از هر یک از این ترمینال ها سفری به سراسر استان داشته باشید. در ادامه این محتوا به بررسی ترمینال های استان بالاخص شهر ساری می پردازیم.

استان مازندران

اگر می خواهید زمانی با اتوبوس به ساری سفر کنید بهتر است این مطلب از مجله مستر بلیط را تا انتها بخوانید، تا اطلاعات کاملی درباره ترمینال و پایانه های مسافربری ساری پیدا کنید.

ترمینال عمومی دولت ساری

ترمینال دولت ساری در بخش شمال شرقی شهر قرار دارد و بزرگترین ترمینال آن محسوب می شود. از این ترمینال برای شهر مختلف سفر ایجاد شده است. روزانه 1348 مسافر از آن خارج و به مقصد های مختلفی فرستاده می شوند. ناوگان این ترمینال که 12 درصد از جا به جایی را در این استان انجام می‌دهد از 54 اتوبوس و 96 تاکسی تشکیل شده است.

سفر با اتومبیل شخصی تنها راه سفر به این منطقه نمی باشد استفاده از اتوبوس و این ترمینال نیز می تواند روشی جذاب برای سفر باشد. تماشای طبیعت بی نظیر آن با این نوع سفر به راحتی امکان‌پذیر می شود.

مسیرهای ترمینال دولت ساری

پایانه های هر شهر سعی بر این دارند تا بیشترین مقاصد را برای سفر از آن انتخاب کنند ولی این موضوع به میزان استقبال مسافرین نیز بستگی دارد پس هر مقصدی که در ترمینالی ایجاد می شود جزو پرتردد ترین ها است تا توجیه اقتصادی نیز داشته باشد. ترمینال ساری نیز دارای مقاصد سفری همچون پایانه غرب (آزادی)  و پایانه بیهقی (آرژانتین)، اسلامشهر، شهریار، اردبیل، پایانه قم، پایانه قزوین، پایانه کرج، اصفهان، کاشان، تبریز، مشهد (پایانه  امام رضا)، تربت جام، سبزوار، قوچان، نیشابور، پایانه بجنورد، بیرجند، پایانه اهواز، شیراز، پایانه کرمان، پایانه اراک، پایانه رشت، بندرانزلی، پایانه ارومیه، زنجان، پایانه کرمانشاه، پایانه سنندج، پایانه همدان، پایانه شهرکرد، پایانه سمنان، شاهرود، پایانه اردبیل، گرمی، یزد، پایانه گرگان و آزادشهر می‌باشد.

علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد شهرهای زیاد هستند که به مقصد ساری مسافر سوار می کنند و آنها در ترمینال ساری تخلیه می کند. از این دست می شود پایانه شرق،  اسلامشهر، شهریار، ورامین، قدس، قم، قزوین، بابل، تنکابن، رامسر، کرج، اصفهان، پایانه صفه و پایانه کاوه، کاشان، شاهین شهر، تبریز، مشهد مقدس، سبزوار، بجنورد، شیروان، اهواز، اندیمشک، شیراز پایانه کاراندیش، اراک، رشت، بندرانزلی، رودسر، کلاچای، لاهیجان، لنگرود، ارومیه، پایانه زنجان، کرمانشاه، پایانه سنندج، همدان، شهرکرد، خرم آباد، سمنان، دامغان، شاهرود، اردبیل، پایانه یزد و گرگان را ذکر کرد. این شهرها ترکیبی از شهرهای کوچک و بزرگ کشور است.

ناوگان ترمینال دولت ساری

شرکت های مسافربری

همانطور که می‌دانید، شرکت های مسافربری هستند که مسئولیت ایجاد سفرها را بر عهده دارند. این شرکت ها برای مقاصد گوناگون خدمات خود را عرضه می کنند. شرکت مسافربری ترابر بی تا ساری، شرکت مسافربری میهن نور آریا ساری، شرکت مسافربری گیتی پیما ساری، شرکت مسافربری پیک معتمد ساری، شرکت مسافربری عدل ساری، شرکت مسافربری رویال سفر ساری، شرکت مسافربری سیروسفر ساری، شرکت مسافربری همسفر چابکسواران ساری، شرکت مسافربری ایران پیما ساری و شرکت مسافربری جوان سیر ایثار ساری شرکت هائی هستند که در این ترمینال فعالیت دارند. تمام تلاش این شرکت ها به وجود آوردن سفری خاطره انگیز است.

برای خرید بلیط اتوبوس می توانید از گیشه فروش بلیط هر شرکت در ترمینال استفاده کنید ولی راه حل راحت تر خرید آنلاین است. مستر بلیط تجربه ای متفاوت از خرید آنلاین را برای شما به جای می گذارد.

امکانات ترمینال دولت

برای راحتی مسافران سعی بر این است که امکانات و ویژگی هائی  به ترمینال ها اضافه شود. هر ترمینال بنابر نیازی که مسافران احساس می‌کنند این امکانات را ایجاد می کند. در اکثر پایانه ها سرویس بهداشتی، نمازخانه مردانه و زنانه، دستگاه های خودپرداز و تلفن همگانی به صورت پیش فرض وجود دارد. در ترمینال ساری نیز این امکانات گنجانده شده است. علاوه بر اینها استراحتگاه رانندگان، فروشگاه های مختلف، پارکینگ، کلانتری و رستوران نیز در این مکان وجود دارد.

مسیرهای دسترسی به ترمینال

برای اینکه خود را به اینجا برسانید یا از آن به سمت شهر حرکت کنید می توانید از تاکسی های ویژه ترمنیال و یا تاکسی های آنلاین استفاده کنید. این تاکسی ها شما را به هر قسمتی از شهر که بخواهید می برند.

مسیرهای ترمینال ساری

ترمینال های ترمینال و پایانه های مسافربری ساری

وجود ترمینال های مختلف در کل استان باعث شده است که رفت و  آمد در استان از کارهای آسان به حساب بیاید. می توانید با کمک این ترمینال ها به هر نقطه ای از استان که تمایل داشته باشید سفر کنید.

پایانه عمومی دولت قائم شهر، پایانه خصوصی دهه فجر جویبار، پایانه عمومی غرب بابل، پایانه عمومی بابلسر، پایانه خصوصی بهمنمیر، پایانه خصوصی فیروزی آمل، پایانه خصوصی تنکابن، پایانه خصوصی رامسر، پایانه خصوصی بهشهر و پایانه خصوصی نوشهر در سراسر استان قرار دارند. از این شهرها هم می توانید به شهرهای درو استان و هم برون استان سفر کنید. فقط کافی است بلیط خود را با آسان ترین روش یعنی آنلاین تهیه کنید. برای این کار کافی است به مستر بلیط سری بزنید و تنها با چند کلیک خرید خود را انجام دهید.

برای خرید بلیط اتوبوس می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید و خرید خود را در کمترین زمان انجام دهید.

ترمینال بابل

این ترمینال در قسمت غربی شهر بابل قرار دارد و برای شهرهای کوچ و بزرک سرویس دهی دارد. تهران پایانه غرب (آزادی)، اسلامشهر، قم، قزوین، ساری، بهشهر، نکاف کرج، اصفهان، کاشان، تبریز، مشهد مقدس، قوچان، بجنورد، اهواز، اندیمشک، شیراز، کرمان، اراک، ساوه، رشت، آستارا، بندرانزلی، ارومیه، زنجان، سنندج، همدان، شهرکرد، خرم آباد، بروجرد، مهران، پایانه مرزی مهران، سمنان، دامغان، شاهرود، اردبیل و یزد از جمله شهرهائی هستند که به مقصد آنها سرویس وجود دارد.

برای رسیدن به ترمینال و یا خروج از آن می توانید از تاکسی هائی که در رو به روی ترمینال مستقر هستند استفاده کنید. از امکانات موجود در این ترمینال می توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، دستگاه خودپرداز و غرفه های خوراکی اشاره کرد.

شرکت های مختلفی در این ترمینال به کار مشغول هستند که شامل این موارد می شوند: رویال سفر بابل، سیر و سفر بابل، همسفر چابکسواران بابل، ایران پیما بابل، پیک معتمد بابل، آفتاب سیر بابل، ترابر بی تا بابل، آرتا سبلان باب و گیتی پیما بابل.

ترمینال بابلسر

ترمینال بابلسر در قسمت جنوبی شهر قرار دارد و دسترسی به آن از طریق تاکسی هاس موجود در سطح شهر امکان‌پذیر است. از این ترمینال برای شهرهای تهران، قم، کرج، اصفهان، رشت، مشهد مقدس، پایانه مرزی مهران، گرمی و اردبیل سرویس وجود دارد. از امکانات ترمینال می توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، دستگاه خودپرداز و تلفن همگانی اشاره کرد. همسفر چابکسواران بابلسر، رویال سفر بابلسر، ایران پیما بابلسر و پیک معتمد بابلسر از جمله شرکت های فعال در این ترمینال هستند.

پایانه قائم شهر

این ترمینال در غرب قائم شهر بنا شده است و برای شهرهای تهران، قزوین، قم، اصفهان، کرج، تبریز، مشهد مقدس، اهواز، اندیمشک، اراک، رشت، بندرانزلی، کرمانشاه، همدان، خرمآباد، مهران، سمنان، شاهرود و اردبیل اتوبوس ارائه می دهد. این ترمینال مانند دیگر ترمینال های کوچک دارای امکانات ابتدائی است. برای رفت و آمد بین ترمینال و سطح شهر می توانید از تاکسی های شهری استفاده کنید. شرکت مسافربری رویال سفر تنها شرکت مستقر در این ترمینال است.

ترمینال باربری نکا

پایانه باربری استان مازندران

ميزان كالاي وارد شده به استان در طی یک سال9830 هزار تن، خارج شده از آن 469 هزار تن و جابه‌جايي درون استاني كالا 4696 هزار تن است. كالاهاي عمده صادر شده از آن شن و ماسه، مركبات، سيمان، برنج و مرغ و خروس زنده هستند. كالاهاي عمده وارد شده سيمان فله اي، ذرت، سيمان كيسه اي، گندم و انواع سنگهاي ساختماني می باشند. دو ترمینال باربری  عمومی و خصوصی در استان فعالیت دارند. پایانه نکا مستقر در محور نکاء نوشهر دارای 7 هکتار مساحت و 24 غرفه است. ترمینال باربری خصوصی نوشهر واقع در کمربندی نوشهر با 15 غرفه فعالیت دارد.

آدرس و شماره ترمینال های ساری

شماره ترمینال ساری

آدرس ساری بزرگراه ولیعصر، ترمینال دولت ساری
تلفن 3248882-0151

شماره ترمینال بابل

آدرس بابل، ابتدای جاده آمل، پایانه بابل
تلفن 01132192020

 شماره ترمینال بابلسر

آدرس بابلسر، جنب میدان میاندشت، پایانه بابلسر
تلفن 01135365691

شماره ترمینال قائم شهر

آدرس قائمشهر، جنب میدان امام، پایانه قائم شهر
تلفن 01142250718

 

با نوشتن نظرات خود در بخش کامنت ها، اطلاعات ما درباره این ترمینال را بهبود ببخشید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

 1. صنم پاسخ

  سلام . آیا برای تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ اتوبوس یا سواری ساعت ۱۱ یا ۱۲ شب هست که منو رفیقم را از ساری به رشت ببرد ؟فقط تو همین ساعت ماشین میخوام . لطفا قیمت سواری رو هم بگین، ۲ نفر هستیم .

  1. جلال ترابی پاسخ

   سلام دوست عزیز
   برای اطلاع از اتوبوس در تاریخ مذکور به صفحه خرید بلیط اتوبوس ساری رشت مراجعه کرده و با تنظیم تاریخ مورد نظر از سفرهای موجود باخبر شوید. همچنین برای اطلاع از تاکسی های موجود در تاریخ مذکور، میتوانید به صفحه خرید بلیط تاکسی ساری رشت مراجعه کرده و با انتخاب تاریخ از قیمت مطلع شده و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *