منطقه نمونه گردشگری سبلان

0 270

برای داشتن روزی لذتبخش و پرنشاط در اردبیل، رفتن به منطقه نمونه گردشگری سبلان را به شما پیشنهاد می کنیم. این منطقه 110 هکتاری که به دهکده توریستی سبلان نیز شهرت دارد، در حوالی جاده مواصلاتی نیر به طرف سراب و 5 کلیومتری نیر و رودخانه ای به نام بالیقلوچای مستقر شده است. این منطقه در اردبیل شناخته شده است و یکی از مهمترین جاذبه های این شهر بشمار می رود. در دهکده گردشگری سبلان همه چیز از جمله سرسبزی و طبیعت ناب و بکر، چشمه‌ های خروشان آب معدنی، شرایط جوی مطلوب و … دست به دست هم داده اند تا فضایی دلنشین برای یک روز خوب فراهم شود. در صورتی که می خواهید راهی این جاذبه زیبا در اردبیل شوید با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در این منطقه گردشگری چندین چشمه آب گرم وجود دارد که آب آنها از خواص درمانی برای انواع امراض مثل رماتیسم و دردهای مفصلی برخوردار است. بسیاری از افراد با نیت آب تنی و شنا کردن در این چشمه ها راهی منطقه نمونه گردشگری سبلان می شوند. از جمله این چشمه ها می توان به قینرجه، قمیش تی، برجلو و داش آلتی اشاره کرد. در بین این چشمه های معدنی، چشمه قینرجه با درجه حرارت 73 و آبگرم برجلو که با عنوان چشمه بوشلی نیز شناخته می شود با درجه حرارت 53 معروف تر هستند. خوشبختانه این جاذبه گردشگری از سال 1388مورد توجه مسئولین واقع شده و با مصوباتی که از سوی هیئت دولت تعیین شده است، چندین مجتمع‌ اقامتی و توریستی در این حوالی برپا شود.

هم اکنون این ناحیه از سبلان برای تاسیس مجتمع های آبدرمانی و اقامتگاه ها به بخش خصوصی سپرده شده است. از این رو منطقه از رونق بیشتری برخوردار خواهد شد و شرایط اشتغال برای افراد مختلف فراهم می گردد. یکی دیگر از زیبایی های دهکده توریستی سبلان، وجود رودخانه بالیقلوچای است که همه ساله در فصل های مختلف بازدید کنندگان خاص خود را دارد و در آن به قایق ‌سواری و تفریح می پردازند. این جاذبه شرایط پیک نیک، شنا، پیاده روی و عکاسی را برای همه اقشار جامعه فراهم کرده است و علاوه بر مسافران شهرهای مختلف، بسیاری از مردم محلی نیز روزهای تعطیل خود را در این منطقه سپری می کنند. برای سفر به این منطقه می توانید بلیط اتوبوس نیر را به صورت آنلاین از سایت ما خریداری کنید.

شرایط بازدید از منطقه نمونه گردشگری سبلان

شرایط بازدید از منطقه نمونه گردشگری سبلان

منطقه نمونه گردشگری سبلان یکی از مناطق خوش آب و هوای اردبیل به شمار می رود که سالانه میزبان جمعیت زیادی از مسافران بومی و غیر بومی است. برای ورود به این منطقه نیاز به پرداخت هزینه ندارید اما تنها توصیه ما به شما پاکیزه نگه داشتن محیط و آلوده نکردن فضای طبیعت است. برای خرید و رزرو بلیط هر وسیله نقلیه عمومی می توانید به سایت مستر بلیط مراجعه کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

 جهت رساندن خود به منطقه نمونه گردشگری سبلان می توانید از خودرو شخصی خود استفاده کنید یا بخشی از مسیر را با اتوبوس طی نمایید.

آدرس: اردبیل، 5 کلیومتری شهرستان نیز، منطقه نمونه گردشگری سبلان.

جاذبه های نزدیک به منطقه نمونه گردشگری سبلان

جاذبه های نزدیک به منطقه نمونه گردشگری سبلان

پس از یک گردش جانانه در دهکده توریستی سبلان، این فرصت را دارید که با طی کوتاه ترین مسیر خود را به دیگر جاذبه های نزدیک به منطقه برسانید، از جمله:

  • آبشار گورگور آلوراس.
  • آتشکده نیر.
  • پل قرمز.
  • دهکده صخره‌ ای اباذر.
  • سد یامچی.
  • پل آغلاغان.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.