کویرها بی شک یکی از زیباترین عجایب جهان هستند، زیرا می توانند هم در عین گرم ترین حال گرم ترین نقطه جهان باشد و هم سرد ترین مکان در کل جهان مجله مستر بلیط امروز قصد دارد که کویر مشهوری در ایران را به شما معرفی کند که بهترین نقطه برای گردشگری است. کویر رضا آباد شاهرود، همان کویری است که قصد داریم راجع به آن با شما صحبت کنیم که بی شک یکی از زیباترین و مهیج ترین کویرهای ایران محسوب می شود.

درباره کویر رضا آباد

کویرها، مکان بسیار مناسبی برای کسب تجربه بیشتر هستند. زیرا هر قسمت از آن، شگفتی منحصر به فرد خود را دارد. همچنین درون کویرها، برخی جانوران خزنده و حتی گیاهانی زندگی می کنند که کاملا با محیط کویری سازگار هستند. کویرها معمولا در گرم ترین نقطه جهان به وجود می آیند و در این مناطق، بارندگی وجود ندارد و باران چند سالی یک بار می بارد. مثلا شهری مانند یزد، تمام کویری است و اطراف آن را تپه های شنی و کوه ها پوشانده اند. درون این شهر هم بارندگی نسبت به شهرهای دیگر سمنان کمتر است. شاهرود هم که در استان سمنان واقع شده است، تقریبا آب و هوایی همانند به یزد دارد و یکی از دلایل به وجود آمدن کویر رضا آباد همین موضوع است. همچنین جاالب است بدانید که نام این کویر، از روستای نزدیک به آن و اقامتگاه موجود در کویر بر گرفته شده است و روستا مرز خیلی کمی با کویر دارد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این کویر، در اطراف روستای رضا آباد واقع شده است. همچنین داخل روستا هم اقامتگاه هایی وجود دارد که گردشگران و مسافران می توانند از آن ها استفاده کنند. کویرها کلا، آب و هوای بسیار گرم و خشکی اما شب های سردی دارند و کویر شاهرود هم از آن مستثنا نیست. مثلا شما در هنگام ظهر و موقع حضور آفتاب نمی توانید که بر روی شن ها استراحت کنید، چون بسیار داغ و سوزان هستند؛ اما اگر کوچکترین سایه ای بر روی شن ها بیافتد، خاک های کویر سریعا خنک و سرد می شوند. این موضوع یکی از عجایب کویر ها است و به همین دلیل گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. البته تمام کویرهای موجود در ایران هم مطمئن نیستند و در داخل اکثر آن ها جانورانی مانند، آفتاب پرست، مار، مارمولک و… زندگی می کنند. علاوه بر این که کویر دارای آرامش بی حد و مرزی است، شب های بسیار زیبایی هم دارد که تمام آسمان آن پر از ستاره های کوچک و بزرگ می شود و‌ یک منظره بسیار چشم گیر را به وجود می آورد. حتی در برخی از کویرها، صورت فلکی های بزرگ و عجیب و حتی کهکشان راه شیری هم مشخص هستند. در کل مستر بلیط به شما پیشنهاد می کند که  شب های کویر را از دست ندهید؛ زیرا آرامش و سکوت کویر، فضا و آسمان پر از ستاره، حسی را به شما منتقل می کند که در هیچ کجای جهان نمی توانید آن را بیابید. روستای رضا آباد هم در نزدیکی کویر واقع شده و دارای سکنه های متعددی است که تمامی آن ها مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی هستند‌.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید کردن از کویر رضا آباد هیچ محدودیتی ندارد و شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز به آنجا بروید. اما به یاد داشته باشید که حتما در هنگام سفر، وسایل های لازم و ضرروی را با خود به همراه داشته باشید و برای این که شب را کویر بگذرانید، حتما از چادرهای مجهز و وسایل های مخصوص استفاده کنید تا جانوران خزنده کویر، به شما آسیب نرسانند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

کویر رضآ آباد در شاهرود سمنان، و نزدیکی روستای رضا آباد واقع شده است؛ و با تمامی وسایل نقلیه می توانید به آن جا بروید. البته به یاد داشته باشید که ماشین های معمولی، درون ماسه ها فرو می روند و گیر می کنند؛ در کل بهتر است که از ماشین های آفرودی استفاده کنید تا در هنگام گشت و گذار از کویر، دچار مشکل نشوید. اگر هم که قصد دارید با تور گردشگری برای بازدید بروید، بهتر است بلیط قطار شاهرود را تهیه کنید و پس از رسیدن به شهر، با تور همراه شوید و به دل کویر بزنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *