آبگرم قوتورسویی

0 873

یکی از گزینه هایی که هنگام برنامه ریزی برای سفر به استان زیبای اردبیل نباید از آن چشم پوشی کرد، چشمه های آبگرم هستند که در کنار تفریحی بودن، خواص درمانی بسیاری نیز دارند و از این لحاظ، برای مسافران و گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار اند. چشمه آبگرم قوتورسویی که در 49 کیلومتری مشگین شهر و 24 کیلومتری شهر لاهرود واقع شده است، ویژگی های منحصر به فردی دارد و همه ساله افراد زیادی را به سوی خود جذب می کند. حمام کردن در این آبگرم فوق العاده لذت بخش است و اعصاب را آرام می کند. همچنین با گشاد کردن رگ ها در ستون مهره ها، شانه و زانو باعث جریان پیدا کردن خون در آنها شده است و دردهای مفصلی را تسکین می دهد. آب این چشمه خاصیتی اسیدی داشته و پی اچ آن از 3 کمتر است. دیگر اینکه دارای ترکیبات گوگردی فراوانی است و همین مسئله باعث شده تا عنوان سلطان چشمه های گوگردی جهان را از آن خود کند. اگر می خواهید در مورد این جاذبه طبیعی بیشتر بدانید این مطلب از مجله مستر بلیط را دنیال کنید.

معرفی آبگرم قوتورسویی

معرفی آبگرم قوتورسویی

به دلیل وجود گوگرد خالص در آب آن، قوتورسویی از زمان های بسیار قدیم در درمان بیماری های پوستی و از بین بردن لک و جوش مورد استفاده قرار می گرفته است. البته از آنجا که مقدار گوگرد در آب این چشمه بسیار بالا است، توصیه می کنیم از نوشیدن و استنشاق مستقیم گاز آن به شدت خودداری کنید. جالب است بدانید که علت نام گذاری این چشمه همین خاصیت درمانی است. در زبان ترکی، قوتورسویی با تشدید بر تلفظ حرف «ت» به معنای آبی است که لک و پیس را از بین می برد. دمای آب قوتورسویی به 42 درجه سانتی گراد می رسد و جزء داغ ترین چشمه های ایران به شمار می آید. حجم آب خروجی از آن نیز حدود 13 لیتر در ثانیه است. اگر قصد دارید که به این شهر دیدنی سفر کنید و تمایل دارید از خواص درمانی چشمه آبگرم قوتورسویی بهره مند شوید، به شما پیشنهاد می کنیم با تهیه اینترنتی بلیط اتوبوس مشگین شهر از سایت مستر بلیط، سفری امن و آرام تجربه نموده و در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایید.

شرایط بازدید 

شرایط بازدید 

می توانید هر زمان که می خواهید از آبگرم قوتورسویی مشگین شهر دیدن کنید؛ اما بهترین موقع برای سفر به آن فصل تابستان است. این جاذبه پرطرفدار در دومین فصل سال، میزبان گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر ایران است.

نحوه دسترسی با وسایل مختلف

از آنجا که دسترسی به این مکان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی امکان پذیر نیست، باید با خودروی شخصی خودتان از شهر لاهرود راهی آنجا شوید. جاده ای که آبگرم قوتورسویی منتهی می شود؛ با وجود سراشیبی و سربالایی های کوهستانی، در کمال شگفتی فوق العاده هموار است و سفر راحتی خواهید داشت.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.