گردشگری یکی از بهترین فعالیت هایی است که افراد زیادی به آن علاقمند هستند. در گردشگری می توان فعالیت های مختلفی را انجام داد که یکی از آنها دیدار از جاذبه های تفریحی به شمار می رود. جاذبه های تفریحی اغلب شامل سرگرمی هایی می شود که به دست انسان ساخته می شوند. درا این اماکن می توان فعالیت های گوناگونی را  انجام داد که یکی از آنها ورزش کردن است. ورزش یکـی از بـزرگ تـرین صـنایع در جهـان به شمار می آید کـه ترکیـب آن بـا گردشگری منجر به یکی از شگفت انگیزترین صنایع خدماتی بـه نـام گردشـگری ورزشـی شـده است. اسکی یکی از ورزش هایی محسوب می شود که طرفداران خاص خود را دارد و در زمستان انجام می شود. گردشگری زمستانی به ویـژه گردشـگری اسـکی که امـروزه در منـاطق کوهسـتانی کشـورهای توسعه پیدا کرده، جایگاه ویژه ای یافته است. پیست های اسکی از مناطقی به شمار می آیند که افراد زیادی برای تفریح به آنها سر می زنند. در ایران پیست های اسکی بسیاری وجود دارد که یکی از آنها  پیست اسکی پولادکف نام دارد که در استان فارس و شهرستان سپیدان واقع شده است. اگر مایلید در مورد این پیست اسکی بیشتر بدانید این مطلب را انتها بخوانید.

معرفی پیست اسکی پولادکف

معرفی پیست اسکی پولادکف

شهرستان سپیدان که در استان فارس قرار دارد یکی از مراکز اصلی گردشگری در این استان به شمار می آید که در همه فصول سال می توان به آن سفر کرد. در این شهرستان جاذبه های طبیعی متعددی وجود دارد که هم در تابستان و هم زمستان می توان به دیدن آنها رفت. یکی از این مراکز پیست اسکی پولادکف به شمار می رود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه تفریحی – طبیعی اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم. این پیست اسکی در استان فارس و شهرستان سپیدان قرار دارد که فاصله آن از مرکز شهرستان، اردکان، در حدود 15 کیلومتر است. این پیست در همه فصول سال برقرار است و مجموعه ای از امکانات را در اختیار گردشگران قرار می دهد. این پیست دومین، پیست بین المللی ایران محسوب می شود و محل مناسبی برای تفریحات زمستانی به شمار می رود. این پیست اسکی در رشته کوه های زاگرس قرار دارد و ارتفاع آن به بیش از 3400 متر از سطح زمین واقع شده است. در فصل زمستان در این ناحیه می توان شاهد بارش های بسیار سنگین برف بود، به همین خاطر محل مناسبی برای پیست اسکی به شمار می رود.

ساختار و بخش های مختلف پیست

ساختار و بخش های مختلف پیست

این پیست از جمله مراکزی است که مجموعه کاملی از امکانات را در اختیار گردشگران قرار می دهد. در این محوطه امکاناتی مثل پیست اسکی، موتورهای برفی، تله کابین، کرایه‌ی تجهیزات اسکی، بلیط مخصوص اسکی بازان، آموزش اسکی، رستوران، فست فود، کافی شاپ وجود دارد. در ادامه در مورد هر یک از آنها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

تله کابین

تله کابین پولادکف، توسط شرکت فرانسوی «پوما» ساخته شده که از سال ۱۳۸۷ در این مجموعه فعالیت خود را آغاز نموده است. مسیر این تله کابین طولی بیش از 2 هزار متر دارد که ایستگاه اول در ارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا را به ایستگاه قله با ارتفاع ۳۲۵۰ متر از سطح دریا وصل می کند. سرعت این تله کابین ۳ متر بر ثانیه است به همین خاطر این مسیر را در کمتر از ۱۱ دقیقه طی می نماید.

رستوران

در این مجموعه رستوران های مختلفی وجود دارد که شامل رستوران هتل، رستوران دشت، رستوران قله و فست فود می شود. در این رستوران ها می توانید انواع مختلفی از غذاهای ایرانی و خارجی را پیدا کنید.

امکانات تابستانی

امکانات تابستانی

برخی از امکانات موجود در این مجموعه را تنها می توانید در تابستان مورد استفاده قرار دهید که پیست کارتینگ ماشین کوهستان، دوچرخه سواری، اسب سواری، قایق سواری دریاچه مصنوعی و چادر عشایری برخی از آنها به حساب می آیند.

امکانات زمستانی

اسکی ، آموزش اسکی، کرایه تجهیزات اسکی، تلسکی، موتوربرفی (اسنومبیل) و مینی بوب (لژ سواری) از جمله امکاناتی هستند که در فصل زمستان در اختیار گردشگران قرار می گیرند.

راه های دسترسی به پیست

برای اینکه به این محوطه بروید باید به شهرستان سپیدان سفر کنید و برای اینکار می توانید اقدام به خرید بلیط اتوبوس از مستر بلیط به صورت آنلاین کنید. پس از اینکه به مرکز شهرستان سپیدان رسیدید می توانید با وسایل نقلیه عمومی این پیست بروید. این پیست در 15 کیلومتری آبشار مارگون قرار دارد.

راه های دسترسی به پیست

بازدید از پیست اسکی پولادکف

برای دیدار از این محل باید هزینه ورودی بپردازید و برای استفاده از هر یک از خدماتش باید هزینه ای را به صورت جداگانه پرداخت کنید. از آنجایی که در این محوطه هتل نیز قرار دارد می توانید با برنامه ریزی درست، شب را هم در این محوطه به سر ببرید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *