بوستان نوروز

بوستان نوروز؛ تاریخچه + راه های دسترسی

یکی از پارک هایی که در تهران قرار دارد بوستان نوروز است. این پارک در عباس آباد جای گرفته است، که یکی از مکان های دیدنی تهران و در جنوب پارک آب و آتش واقع شده است. بوستان نوروز 90 هزار متر مربع مساحت دارد و بزرگ ترین پهنه غربی اراضی عباس آباد را برای کارکرد های تفریحی و فرهنگی در اختیار دارد.

نوروز یکی از شاخصه های فرهنگی مشترک بین کشورهای عضو اکو می باشد  که این مسئله در بین کشورهای همسایه دریای خزر هم  صدق می کند به همین علت دریاچه ای را به شکل دریای خزر در بوستان نورز طراحی کرده اند. دریاچه این بوستان 5/1 متر و از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده است.

برای کشورهای عضو سازمان بین المللی و فرهنگی اقتصادی اکو 12 سکو را طراحی کرده اند که این کشورها می توانند رسوم خاص خود را درباره نوروز در آن نمایش دهند. برای بازدید از این بوستان می توانید راهی تهران شوید و با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعات را به دست آورید.

تاریخچه

تاریخچه بوستان نوروز

با شروع طرح نو سازی و آباد سازی عباس آباد پارک ها و جاذبه های گردشگری مختلفی در این قسمت ایجاد شد که می توان از جمله آن ها به پل طبیعت، بوستان طالقانی، پارک آب و آتش، بوستان نوروز و … اشاره نمود. بوستان نوروز در سال 1390 به عنوان بزرگ ترین بوستان مجموعه احداث گردید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پارک نوروز از امکانات مختلفی دارد، که از جمله آن ها مسیرهای پیاده روی، اسکیت سواری، کالسکه رانی، کافی شاپ، رستوران و .. است. در بخش اکو همان طور که گفته شد کشورهای عضو اکو می توانند در این 12 سکو جاذبه های گردشگری، صنایع دستی، موسیقی های محلی، آداب و رسوم کشور را به نمایش بگذارند.

12 سکوی مورد نظر برای کشورهای عضو اکو و دو سکوی دیگر هم قرار دارد که مخصوص کشورهای عراق و بحرین است. دریاچه خزر از دیگر دیدنی های بوستان نوروز است که قسمت شمالی آن 3500 متر مربع و بخش جنوبی آن 12 هزار متر مربع است. در ساحل این دریاچه مسیرهای سبرسبزی را برای پیاده روی، دوچرخه سواری و .. قرار داده اند.

پلانتورمی گنبد مینا از دیگر قسمت های بوستان نوروز است که در کنار پل ابریشم ساخته شده است. مجموعه آسمان نماهای گنبد مینا به عنوان چهارمین آسمان نمای بزرگ جهان شناخته می شود که دارای امکاناتی مثل: فیلم های سه بعدی، کتابخانه، شبیه سازی و … می شود. در این قسمت همچنین علوم فیزیک، شیمی، نجوم، ستاره شناسی و … را آموزش می دهند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

همان طور که می دانید تهران دارای پارک های مختلفی است که هر کدام محلی برای تفریحات و استراحت هستند. یکی از این پارک ها بوستان نوروز است. برای بازدید از آن نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید.

راه های دسترسی به بوستان نوروز

بوستان نوروز در خیابان دیدار جنوبی قرار دارد که برای دسترسی به آن می توانید از مترو استفاده نمایید و بسیاری از افراد هنگام رفتن به تهران از ماشین های شخصی استفاده می کنند، با استفاده از ماشین های شخصی می توان به راحتی به این پارک دسترسی داشت. از طرفی هم بسیاری دیگر سفر با اتوبوس را ترجیح می دهند، بنابراین برای تهیه بلیط می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط اتوبوس تهران را خریداری نمایید.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل تهران شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *