معمولا اسم مناطق شمالی کشور که می آید اکثرا به یاد آب و هوای خنک و طبیعیت بکر و بی نظیر آن می افتند. شهر های شمالی کشور یکی از جذاب ترین مکان برای مسافرت است که در طول سال افراد بسیاری به سوی آن روانه جاده های شمال می شوند. یکی از آن ها استان مازندران محسوب می شود، که دارای پارک ها و مناطق دیدنی بسیاری برای مسافران نیز است. پارک جنگلی خشکه داران با مساحت 260 هکتار و ارتفاع 22 متر از سطح زمین یکی از پر طرفدار ترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری است که بسیاری از مردم هنگام ورود به مازندران به سوی آن می روند. مجاورت این پارک با دریای خزر یکی از دلایل محبوبیت آن به شمار می آید که زیباییش را دوچندان می نماید. اگر شما هم مایل به داشتن اطلاعات بیشتر درباره این مجموعه زیبا هستید با مجله مستر بلیط همراه باشید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این پارک بی نظیر دارای گونه های جانواری بسیاری است که شما را از رفتن به باغ وحش بی نیاز می کند. حیوانات موجود در این پارک شامل گراز، گرگ، حواصیل شب، پرندگان شکاری، بوتیمار کوچک، اگرت سفید، حواصیل خاکستری و روباه می شود، که بسیاری از توریست ها و مسافران را به سوی خود جذب کرده و زیبایی حیرت انگیزی به این پارک بخشیده است. همچنین این پارک علاوه بر گونه های جانواری دارای گونه های گیاهی نیز است که شامل آلو، لرگ، ازگیل، توسکای قشقایی،  انجیلی، انار وحشی، شمشاد، سفید پلت می شود، که این یک نمونه از خلقت زیبای خدا در این پارک جنگلی است. پارک جنگلی خشکه داران تنکابن با توجه به امکاناتی که در خود جای داده یکی از بهترین مناطق مازندران به حساب می آید و در آن هر گونه امکانات رفاهی مانند آنتن دهی، سرویس بهداشتی، رستوران، ویلا، امداد خودرو، درمانگاه، نماز خانه و مرکز خرید موجود است که باعث آسودگی و داشتن ساعاتی خوش برای مسافران می شود‌. این پارک تنها بازمانده از اکو سیستم های جنگلی جلگه ای ایران به شمار می رود و همین دلیل بر مراقبت بیشتر از آن است. وجود موزه طبیعی خشکه داران در فاصله 24کیلومتری و غار دانیال با فاصله 15 کیلومتری، شهر توریستی نمک آبرود با فاصله 24کیلومتر، آبشار فرهاد جوی در نزدیکی این پارک باعث مراجعه بسیاری از شهروندان به آن شده است.

جایگاه ملی

این پارک در سال 1354 در تاریخ 21 مرداد ماه با مصوبه شماره 116 تحت حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

شرایط بازدید از پارک جنگلی خشکه داران

شرایط بازدید از پارک جنگلی خشکه داران

این منطقه توریسی گردشگری با فاصله ای 30 کیلومتری از محور تنکابن، چالوس قرارگرفته و زیر مجموعه شهرستان تنکابن است. این منطقه به دلیل وجود آب و هوای مناسب و شرایط اقلیمی معتدل در همه ی فصول سال مسافر پذیر است. تابستان با توجه به شرایط تعطیلی و داشتن اوقات فراغت می توان با سفر به این پارک جنگلی ساعاتی خوش را برای خود و خانواده به ارمغان آورد. همچنین در فصل پاییز با توجه به خنک شدن هوا و تغییر رنگ برگ ها می توان یکی از زیبایی های طبیعت را به چشم نظاره کرد و از آن استفاده نمود. قبل از مراجعه به این پارک هماهنگی با اداره محیط زیست الزامی است. اگر مایل به داشتن چنین سفری بی نظیر و اطلاعات بیشتر درباره این جنگل هستید به سایت مستر بلیط مراجعه فرمایید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این پارک در استان مازندران کیلومتر 30 محور تنکابن به چالوس  بین نشتارود و شهرستان عباس آباد واقع شده است. فاصله این پارک تا دریای خزر 120 متر است. اگر قصد سفر به این پارک دیدنی را دارید به دو صورت می توانید اقدام کنید اول استفاده از خودرو شخصی و دوم استفاده از وسایل نقلیه عمومی. شما اگر مایل به استفاده از خودرو شخصی هستید می توانید از شهر خود به استان مازندران سفر کنید و در آنجا با توجه به تابلو های راهنما پارک جنگلی خشکه داران را پیدا و همراه خانواده بهترین روز های خود را سپری کنید. اما اگر بنا به دلایلی مایل به استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید می توانید با مراجعه به سایت و رزرو بلیط اتوبوس تنکابن سفری ایمن و راحت را تجربه نمایید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *