جنگل دو هزار

0 252

مناطق شمالی ایران دارای پوشش جنگلی و سر سبز بسیار زیبایی هستند که موجب شده گردشگران بسیاری به سمت این مناطق جذب شوند. یکی از زیبا ترین مناطق جنگلی استان مازنداران و شهرستان تنکابن و جنگل دو هزار است. این جنگل زیبا دارای چشم انداز فوق العاده ای است و آب و هوای متعدل و کوهستانی آن و همچنین طبیعت بکری که دارد نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اگر می خواهید با جنگل دو هزار بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه جنگل دو هزار

جنگل دو هزار از خوش آب و هوا ترین مناطق جنگلی تنکابن است که در جنوب آن قرار دارد. این جنگل جاذبه های طبیعتی متنوعی را در دل خود جای داده است که هر یک در نوع خود منحصر به فرد هستند و صدای آواز پرندگان که در سراسر جنگل به گوش می رسد باعث شده که فضایی مملو از آرامش داشته باشد. این جنگل مملو از درختان راش، چنار، هیرکانی، ون می باشد که در فصول مختلف سال دارای زیبایی خیره کننده ای هستند. موقعیت جغرافیایی دره سبز دوهزار به گونه ای است که بستری عالی برای رشد انواع گونه های گیاهی می باشد. جنگل دو هزار به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران تبدیل شده و دارای طرفداران بسیاری است.

تاریخچه جنگل دو هزار

نقشه و معرفی بخش های مختلف

جنگل دو هزار تنکابن با درختانی سر به فلک کشیده و طبیعتی زیبا و سر سبز در هر فصلی از سال منظره ای فوق العاده خیره کننده دارد اما با توجه به میزان رطوبت و دمای جنگل بهترین زمان بازدید از آن اواخر شهریورماه تا اوایل آذر ماه است. در این مدت جنگل دوهزار دارای آب و هوایی عالی است از این رو می توان از قدم زدن در آن لذت برد و به تماشای محیط جذاب آن پرداخت.

  • پیاده روی در جنگل

پیاده روی در جنگل دو هزار یکی از کارهایی است که طرفداران بسیاری دارد و معمولا تورهای گردشگری از روستای عسل محله پیاده روی خود را آغاز می کنند. با توجه به هدف و قدرت بدنی افراد این پیاده روی می تواند چند ساعت و یا دو روز به طول بیانجامد. برای پیمودن این مسیر حتما باید تجهیزات کوهنوردی و یک فرد راهنما به همراه داشته باشید. اگر مسیر عسل محله را ادامه دهید پس از دو روز به قله سیالان دسترسی پیدا می کنید و می توانید از منظره بکر و چشم انداز بی نظیر آن لذت ببرید. البته اگر هدف شما اقامت در جنگل باشد کافی است که از عسل محله حدود 3 ساعت پیاده روی کنید تا به دریاسر برسید و در آنجا ماندگار شوید و ساعاتی را به استراحت در جنگل بپردازید. به طور کلی می توان گفت روستای عسل محله آخرین نقطه ای است که می توان با خودرو به آن دسترسی پیدا نمود و پیمودن ما بقی مسیر تنها به صورت پیاده امکان پذیر است.

  • دریاسر

دریاسر یکی از زیبا ترین بخش های جنگل دوهزار است. دریاسر در واقع دشتی وسیع است که آب و هوای بی نظیری مخصوصا در فصل تابستان دارد. در منطقه دریاسر جاذبه های گردشگری مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کوه های سیاه کل و کل تلا، چشمه و رودهای خروشان و … اشاره نمود. در دشت دریاسر درختان میوه متنوعی نیز وجود دارد که عمده ترین آن ها درختان ازگیل و آلوچه جنگلی هستند.

دریاسر

  • هرسنگ

با عبور از دشت دریاسر به منطقه هرسنگ می رسیم. در این منطقه چشمه های خروشان بسیاری چشم نوازی می کند و منظره ای زیبا خلق کرده اند. استراحت در منطقه هرسنگ می تواند بسیار لذت بخش باشد. برای ورود به جنگل دوهزار باید از هرسنگ عبور نمود که مسیری جنگلی و شیبدار دارد  و باید حدود سه ساعت پیاده روی نمود تا به جنگل رسید.

  • وینی

وینی در واقع محل گوسفند سرای چوپانان الموتی است و می تواند محل مناسبی برای چادر زدن و اقامت تا صبح باشد. این منطقه به دلیل مرتفع بودن دارای آب و هوای فوق العاده سردی است به طوری که در زمستان مملو از برف می باشد. از این رو حتما باید وسایل گرمایشی و کیسه خواب به همراه داشته باشید. اگر از این منطقه حدود 4 ساعت پیاده روی کنید و مسیر سربالایی و پر شیبی را طی نمایید به قله سیالان خواهید رسید.

  • قله سیالان

در مسیر دسترسی به قله سیالان دریاچه فصلی دریا آب قرار دارد و با طی نمودن این مسیر به قله بلند و مرتفع سیالان می رسید که طبیعتی بکر و بسیار زیبا دارد. در این منطقه سکوت عجیبی حاکم است و می تواند لحظاتی شما را به آرامش مطلق و به دور از هر گونه هیاهو فرو ببرد. معمولا کوهنورداران حرفه ای این مسیر را تا انتها طی می کنند.

اقامت در جنگل دوهزار

اقامت در جنگل دوهزار

طبیعت سر سبز و زیبا جنگل دو هزار موجب شده که خیلی از گردشگران و طبیعت گردان تصمیم بگیرند که شب را در این منطقه اقامت داشته باشند. برای ماندن در جنگل می توانید از چادر استفاده نمایید اما اگر چادر به همراه ندارید می توانید از خانه های محلی روستائیان، هتل و مهمان سراهایی که در نزدیکی جنگل وجود دارد استفاده کنید.

در جنگل دو هزار چه بخوریم؟

در روستای محله عسل به دلیل تنوع گل و گیاهانی که در این منطقه وجود دارد مرباها و ترشی های لذیذی تولید می شود که پیشنهاد می کنیم حتما از آن ها خریداری نمایید. همچنین لبنیات محلی و غذاهای سنتی این خطه نیز بسیار خوشمزه هستند و می توانید با خرید آن ها سفری لذت بخش تر تجربه نمایید و خاطرات به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

شرایط بازدید از جنگل دو هزار

شرایط بازدید از جنگل دو هزار

گردشگرانی که بلیط اتوبوس تنکابن را تهیه کرده اند می توانند در هر فصل و زمانی از سال به راحتی به بازدید از جنگل دوهزار بروند و این طبیعت بکر را از نزدیک مشاهده نمایند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

جنگل دو هزار در شهرستان تنکابن، بخش خرم آباد و منطقه دوهزار واقع شده است و برای دسترسی به آن  می توان از خودروشخصی استفاده نمود. همچنین گردشگرانی که فاقد خودرو هستند می توانند از خودروهای اینترنتی مستر بلیط و یا مینی بوس هایی که در این مسیر فعال هستند استفاده نمایند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.