نرگس زار کازرون

0 705

شهر کازرون در قسمت باختر استان فارس قرار گرفته است و با تاریخی کهن، آثار باستانی، طبیعی و تاریخی بسیار فراوانی دارد که همین امر موجب شده است، مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد. یکی از زیبا ترین جاذبه‌های طبیعی شهر کازرون، نرگس ‌زارهای کازرون هستند که قطعا جزء بی نظیر ترین مکان های دیدنی ایران، محسوب می شوند. از این رو هر ساله به خصوص در روزهای 17 تا 19 بهمن ماه، افراد زیادی بلیط اتوبوس کازرون را تهیه می کنند و به دیدن جشنواره گل نرگس کازرون می روند. گل های معطر نرگس، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و سالانه بیش از 30 میلیون شاخه آن را به کشورهای خارجی صادر می کنند. اگر می خواهید با این نرگس زار تماشایی بیشتر آشنا شوید، بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه نرگس زار کازرون

نرگس زارهای کازون از چندین سده پیش وجود داشته اند اما این نرگس‌ زار زیبا، در سال 1395 از طرف انجمن گل و گیاه ایران، به عنوان خانه نرگس ایران به تمام جهان معرفی شد و افراد از سراسر دنیا می توانند از آن به عنوان یک جاذبه نایاب، دیدن نمایند.

تاریخچه نرگس زار کازرون

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این نرگس زار فوق العاده، حدود 140 هکتار مساحت دارد و در آن انواع مختلفی از گل نرگس وجود دارد. نرگس های این دشت پهناور شامل، نرگس 6 پر، نرگس پرپر، نرگس شهلا، شیپوری و 100 پر می شود در میان آن ها، نرگس شهلا از محبوبیت بیشتری برخوردار است. اگر می خواهید این دشت رویایی که از گل های نرگس پوشیده شده است را از نزدیک تماشا کنید، بهتر است در بهمن ماه به سایت مستر بلیط مراجعه کنید، بلیط های سفرتان را خریداری نمایید و سپس راهی شهر خوش آب و هوای کازرون شوید. توجه داشته باشید که نرگس زار کازرون، بزرگ ‌ترین نرگس ‌زار طبیعی در ایران است و با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در بین مردم ایران و به خصوص مردم کازرون، ارزش بسیار زیادی به دست آورده است. گل های معطر و خوشبوی نرگس مانند فرشی گسترده، سراسر این دشت پهناور را فرا گرفته اند و با زیبایی بی انتهایی که دارند، افراد بازدید کننده را حیرت زده می کنند. مطمئنا شما نیز اگر به دیدن نرگس زارهای کازون بروید؛ در آن نهایت لذت را تجربه خواهید کرد.

شرایط بازدید از نرگس زار کازرون

شرایط بازدید از نرگس زار کازرون

برای بازدید از نرگس زارهای کازرون، نیازی به پرداخت هزینه ورودی نیست و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که خواستید، کاملا رایگان از آن بازدید کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

نرگس‌ زار کازرون در 50 کیلومتری جنوب شهر کازرون، قسمت جره و بالاده، در مسیر جاده ‌ای کازرون به سمت فراشبند واقع شده است و افراد علاقمند به بازدید از آن می توانند با استفاده از اتوبوس، خودروی شخصی و یا تاکسی، خود را به این دشت سر سبز برسانند. البته همان طور که در ابتدای مجله مستر بلیط نیز ذکر شد،  بهتر است در اواسط بهمن ماه به آن جا بروید و از دیدن این گل های بی نظیر، لذت ببرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.