یکی از انواع گردشگری، گردشگری روستایی به شمار می رود كه با قدمتی بيشتر از يک قرن، با ارائه جذابيت و ايجاد تمايل در استفاده از فضا و ويژگی های محيط روستایی برای گردشگران و همچنين كاركردی جهت بهبود و ارتقاء شاخص های اقتصادی، اجتماعی – فرهنگی و زيست محيطی منطقه ميزبان مورد توجه بسياری واقع شده است. روستا، مجموعه زيستی سكونتی است كه نوع معيشت آن تا حدود زيادی با شهر متفاوت و عمدتاً بر اساس فعاليت های كشاورزی و صنايع دستی اسـتوار اسـت. با توجه به استرس ها و مشکلات زندگی شهری، مردم به دنبال این هستند که زمانی را به دور از این محیط بگذرانند و روستاها به واسطه چشم اندازهای طبیعی که دارند مقاصد بسیار مناسبی برای این کار به شمار می روند. سالانه افراد زیادی مناطق روستایی را برای سفرهای خود انتخاب می کنند و به همراه همسفرانشان راهی این مناطق می شوند. یکی از این مناطق روستای ننیز در استان کرمان و شهرستان رابر به شمار می رود که در این بخش از مجله مستر بلیط به ارائه توضیحاتی درباره آن می پردازیم. اگر دوست دارید زمانی به این منطقه سفری داشته باشید و به تماشای دیدنی های آن بپردازید بهتر است این مطلب از را به هیچ عنوان از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید.

معرفی روستای ننیز

معرفی روستای ننیز

شهرستان رابر یکی از شهرستان های سردسیر و کوهستانی استان کرمان محسوب می شود که به خاطر جغرافیایش از آب و هوایی معتدل و کوهستانی برخوردار است. این آب و هوا به همراه جاذبه های گردشگری اش این منطقه را به مکانی برای سفر های طبیعت گردی تبدیل کرده است و هر ساله افراد بی شماری برای گشت و گذار در مناطق طبیعی آن راهی این محل می شوند. یکی از این مناطق طبیعی، روستای ننیز به شمار می رود که در شرق رابر در استان کرمان واقع شده ‌است. این روستا مانند دیگر بخش های شهرستان منطقه ای کوهستانی و سردسیر به شمار می رود که در تابستان ها آب و هوایی معتدل و خنک دارد. همین امر موجب شده است که در تابستان ها یکی از مقاصد گردشگری به شمار آید و افراد زیادی از سراسر استان به شمت این روستا روانه شوند. این روستا علاوه بر اینکه طبیعتی بی نظیر دارد از قدمتی بالا نیز برخوردار و بر اساس سفال هایی که در آن یافت شده، در زمان مغول به آتش کشیده شده است. در حال حاضر جمعیت زیادی از ساکنان آن به دلایل مختلف به شهرهای اطراف مهاجرت کرده اند.

ساختار و طبیعت روستا

ساختار و طبیعت روستا

این روستا دارای طبیعتی بی نظیر است که از جاذبه های گردشگری روستا به شمار می رود و دلیل اصلی سفر مردم به آن محسوب می شود. به علت آب و هوای مناسبی که دارد در آن می توان باغ های بی شماری یافت که منظره ای بی نظیر را در آن به وجود آورده است. این باغ ها شامل میوه هایی مثل سیب و گردو و آلبالو و بادام و هلو و … می شود. از دیگر جاذبه های گردشگری روستا سد خاکی آن محسوب می شود که دریاچه ای زیبا در پشت سد ایجاد شده، که صحنه ای بی نظیر را برای مسافران به وجود آورده است. گرداگرد روستا دشت ها و چشمه سارهای متعدد وجود دارد که بر زیبایی آن افزوده است. این نواحی مکان خوبی برای گشت و گذار مسافران را فراهم می سازد. این روستا مراسم محرم به خصوصی دارد که در بین اهالی استان از شهرت بالایی برخوردار است. اگر تصمیم دارید به این روستا سفر کنید می توانید بلیط سفرتان را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و خود را به این منطقه برسانید. خیابانی در این روستا جود دارد که رد دو طرف آن درختان گردو قرار دارند که صحنه ای بی نظیر را پیش چشم بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

راه های دسترسی به روستا

برای اینکه به این روستا بروید رد ابتدا نیاز دارید به شهر رابر بروید و سپس از آنجا به سمت روستا حرکت کنید. برای رفتن به رابر روش های متعددی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از اتوبوس به شمار می رود و برای خرید بلیط اتوبوس هم می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید.

بازدید از روستای ننیز

برای گشت و گذار در روستا نیازی به پرداخت هزینه نیست و می توانید هر میزان زمانی که دوست دارید در این روستا باشید و این بستگی به تمایل شما دارد. در این سفر می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید که از آن جمله می توان به عکاسی، پیاده روی، آب تنی و … اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *