حافظیه بندر انزلی

حافظیه بندر انزلی؛ تاریخچه+راه های دسترسی

یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی بندر انزلی حافظیه آن می باشد. بندر انزلی یکی از شهرهای شمالی کشور ایران محسوب می شود که جاذبه های بی نظیری را در خود جای داده است، بعضی از این جاذبه ها به صورت طبیعی  به وجود آمده اند مانند تالاب انزلی و بعضی دیگر هم از بناهای تاریخی این بندر به شمار می روند مانند کاخ رضا پهلوی یا موزه نظامی  که همگی می تواند جاذبه های شگفت انگیزی باشند.

یکی از جاذبه های تاریخی این بندر که ممکن است زیاد با آن آشنایی نداشته باشید حافظیه انزلی است. شما با مراجعه به مجله مستر بلیط می توانید اطلاعاتی را که لازم دارید به طور کامل مطالعه نمایید. این بنا در کنار ساختمان شهرداری قرار گرفته، این ساختمان امروزه در دو طبقه موجود می باشد که در سال 1308 آن را به اسم بلدیه انزلی افتتاح نمودند و در مجاورت با این ساختمان جاهای فرهنگی و هنری و کارگاه های آموزشی را بنا نهاده اند.

جاذبه های گردشگری بندر انزلی

تاریخچه حافظیه انزلی

با تحقیقاتی که انجام شده است، ساخت حافظیه انزلی را مانند حافظیه شیراز انجام داده اند و محلی برای نواختن موسیقی های محلی بندر انزلی به شمار می رود و از سال 1311 کار ساخت آن را شروع نموده اند  در نهایت در  سال 1316 آن را به اتمام رسانده اند. این ساختمان را مهندسان آلمانی ساخته اند و در گذشته بیشتر برای عیش و نوش و نواختن موسیقی مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به مکانی برای تفریحگاه گردشگران تبدیل شده است.  بعضی ها بر این باورند که حافظیه شیراز را با الهام گرفتن از این مکان تاریخی ساخته اند و آن را در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسانده اند.

تاریخچه حافظیه انزلی

نقشه حافظیه انزلی

حافظیه انزلی حدود 76 مترمربع وسعت دارد، بام گنبدی شکل و ستون های بلند آن نشان دهنده این می باشد که از معماری اصیل ایرانی بهره برده اند. زیر گنبد این بنا هیچ نوع تزئیناتی دیده نمی شود  اما در کف آن تصویر یک چنگ را با موزائیک به نمایش گذاشته اند. بعد از این که حافظیه انزلی را مشاهده نمودید می توانید سری هم به ساختمان شهرداری آن جا بزنید و با کلبه های چوبی، قفس های پرندگان، ارابه های چوبی، گل های رنگارنگ و زیبا برای یادگاری عکس‌هایی را به ثبت برسانید.

بعضی اوقات در این محوطه نمایشگاه سوغات و صنایع دستی را برگزار می کنند. هنگامی که تصمیم می گیرد راهی سفر به انزلی شوید می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی مستر بلیط برای مسافرت خود بلیط اتوبوس انزلی را تهیه نمایید و سفری خاطره انگیز و  فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف حافظیه انزلی

شرایط بازدید از حافظیه انزلی

هنگام مسافرت به بندر انزلی بازدید از حافظیه آن خالی از لطف نمی باشد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد مسافرت به این منطقه را دارید بهتر است با بناهای تاریخی آن هم آشنا شوید. هنگام بازدید از حافظه انزلی نیازی نیست که هیچ گونه هزینه ای را برای ورودی پرداخت نمایید. و اگر نیم ساعت از وقت را به این مکان اختصاص دهید کافی است.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل رشت شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

شرایط بازدید از حافظیه انزلی

آدرس و راه های دسترسی به حافظیه انزلی

هنگامی که برای مسافرت آماده می شوید ممکن است که با وسیله نقلیه شخصی راهی سفر شوید بنابراین اگر هنگام بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر ماشین در اختیار دارید کار شما راحت می شود. اما اگر با وسایل نقلیه عمومی به این شهر راهی شده اید باید برای رسیدن به حافظیه انزلی  از تاکسی استفاده نمایید و یا این که چند دقیقه ای  را برای رسیدن به این بنای تاریخی پیاده روی کنید تا نهایت لذت را از محوطه اطراف آن ببرید.

آدرس: بلوار انزلی، بلوار قدس بندر انزلی، حافظیه انزلی
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *