قله پاشوره

0 260

قله پاشوره، یک قله بسیار جذاب در روستای نوا آمل است که برای رسیدن به آن باید مسیری بسیار زیبا و بکر را پشت سر بگذارید. اکثر افرادی که بلیط اتوبوس آمل را خریداری می کنند و به دیدن این قله می روند، از تماشای منظره بی نظیر آن اطراف حیرت زده می شوند! قابل ذکر است که علاوه بر قله ای مرتفع و جذاب، در آن اطراف درختان و چشمه های طبیعی زیادی نیز وجود دارد که معروف ترین چشمه نزدیک قله سوراخ چشمه نام دارد. اگر می خواهید بیشتر با این جاذبه بکر آشنا شوید؛ پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه قله پاشوره

زمان دقیقی از پیدایش قله پاشوره وجود ندارد اما با توجه به پژوهش های انجام شده می توان گفت، حداقل پیش از زمان ساسانیان نیز وجود داشته است و از این مکان به عنوان راه اصلی تردد ایرانیان در زمان پادشاهی اشکانیان و هخامنشیان استفاده می کرده اند. همچنین جالب است بدانید که علت نام گذاری قله پاشوره به این دلیل است که در اطراف قله، سنگ های زیادی وجود دارد که از آن به عنوان سنگ پا استفاده می شده است.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

قله پاشوره، از زیبایی بی نظیری برخوردار است و با دشت پهناوری که در کنار خود دارد؛ هر ساله میزبان گردشگران و مسافران زیادی از سراسر جهان است و بی شک، همه از شکوه آن حیرت زده و متعجب می شوند. در ابتدای ورودی آزو، یک کلبه بسیار زیبا دیده می شود که دور تا دور آن را درختان سر به فلک کشیده احاطه کرده اند و می توانید برای استراحت کردن به آن جا بروید. این کلبه تقریبا ظرفیت 20 نفر را دارد و دارای 2 اتاق مجزا است که در هر کدام از آن ها امکانات لازم برای اقامت وجود دارد. قله پاشوره 4010 متر ارتفاع دارد و حدود 3900 متر از سطح دریا فاصله گرفته است. شما می توانید با تهیه کردن بلیط های سفرتان از سایت مستر بلیط، به راحتی از این قله بلند دیدن نمایید و لذت ببرید. برای بالا رفتن از قله پاشوره بهترین و ساده ترین راه، از طریق جاده هراز و جاده خاکی است که با پای پیاده تقریبا به 4 ساعت زمان نیاز دارید تا به آن برسید. نا گفته نماند که امکانات زیادی در اطراف قله پاشوره وجود ندارد اما شما می توانید در جاده هراز، به راحتی از امکانات متعددی نظیر رستوران و سالن های غذا خوری، هتل و ویلا استفاده کنید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید از قله پاشوره

علاقمندان به کوهنوردی و طبیعت گردی می توانند در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهند، به دیدن این قله گسترده در آمل بروند و هیچ محدودیتی در آن جا وجود ندارد. اما بهتر است تا جای ممکن از وسیله نقلیه مناسب برای سفرتان استفاده کنید زیرا مدت نسبتا طولانی که در این سفر هستید، ممکن است برای تان خسته کننده باشد.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

قله پاشوره در آمل، نزدیکی روستای نوا و دشت آزو قرار گرفته و در ناحیه کوهستانی موسوم به فیروزکوه متصل شده است و شما می توانید با استفاده از هر گونه وسیله ای که بخواهید، به آن جا بروید. البته فراموش نکنید که مسیری از این سفر را باید با پای پیاده طی کنید و از این رو حتما وسایل ضروری را همراه خود ببرید. ممنون از این که تا انتهای مجله مستر بلیط ما را همراهی کردید، امیدواریم سفر بی نظیری را تجربه کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.