امروزه گردشگری روستایی یکی از اشکال گردشگری به شمار می رود که طرفداران زیادی دارد و سالانه افراد زیادی این مقاصد را برای سفر انتخاب می کنند. امروزه روستاها به كانون تردد انسانهایی بدل شده اند كه برای فرار از زندگی پر هياهوی شهری و زندگی ماشينی، به روستاها سفر می كنند. در فرآيند برنامه ريزی منطقه ای، می توان گردشگری روستایی را ابزاری برای افزايش اشتغال محلی و بهبود كيفيت زندگی و در نتيجه، افزايش سطح رفاه اقتصادی و امكانات اجتماعی منطقه ای به حساب آورد. شروع گردشگری روستایی از دهه 1950 بود و در این دوران بیشترین رشد خود را داشت. ایران از جمله کشورهایی به شمار می رود که روستاهای فراوانی در سر تا سر آن وجود دارد و بسیاری از آنها محل مناسبی برای سفر و تفریحات کوتاه و بلند مدت محسوب می شوند. محبوبیت روستاها به حدی رسیده است که کردم زیادی خانه هایی در روستاها خریداری می کنند و به عنوان خانه دوم از آن استفاده می کنند و در اولین زمان ممکن به آنجا می روند. یکی از روستاهای گردشگری ایران روستای مصعبی به شمار می رود که در استان خراسان جنوبی و شهرستان سرایان قرار دارد.

معرفی روستای مصعبی

معرفی روستای مصعبی

شهرستان سرایان در استان خراسان جنوبی قرار دارد و یکی از مراکز گردشگری این شهرستان به شمار می رود. این شهرستان از اطراف با شهرستان های فردوس، بخش کاخک شهرستان گناباد، قائنات، بخش خوسف شهرستان بیرجند و بخش دیهوک شهرستان طبس محدود می شود. در این شهرستان می توانید جاذبه های گردشگری گوناگونی را بیابید که از میان آنها می توان به کویر سه قلعه، دریاچه فصلی دق چاه طالب، مرقد امامزاده سلطان کریمشاه و … را نام برد. روستای مصعبی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می رود که از طبیعتی بی نظیر برخوردار است و سالانه افراد زیادی به آنجا می روند. این روستا در منطقه کوهستانی شهرستان سرایان قرار دارد به همین خاطر است که جاذبه های طبیعی بی مانندی دارد. روستای مصعبی در حدود ۳۰ كیلومتری شمال غربی شهرستان سرایان واقع شده است. این روستا نه تنها در بین اهالی این منطقه بلکه در کل استان شهرت دارد و افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت این منطقه را انتخاب می کنند. در این منطقه می توانید شاهد جاذبه های طبیعی بسیاری باشید که هر یک به نوبه خود صحنه ای بی نظیر را پدید می آورند. برای اینکه با این روستای بی نظیر آشنا شوید بهتر است این مطلب از مجله مستر بلیط را از دست ندهید.

ساختار و طبیعت روستا

ساختار و طبیعت روستا

این روستا که از قدمت بالایی برخوردار است جاذبه های طبیعی بی مانندی دارد که از میان آنها می توان به دشت های پوشیده از گیاهان اشاره کرد. این روستا در تابستان ها از آب و هوایی معتدل برخودار است که این خود یکی از جاذبه های گردشگری منطقه به شمار آید. در این روستا می توانید باغ های بادام با شکوهی را مشاهده کنید که صحنه ای خاص را برای گردشگران ایجاد کرده اند. مزارع زیبای زعفران را می توان یکی از مهمترین جاذبه های این روستا دانست. چشمه سارهای بی نظیری در اطراف روستا وجود دارد که محل مناسبی برای اطراق و گذران وقت محسوب می شوند. این روستا نه تنها دارای جاذبه های طبیعی است بلکه جاذبه مذهبی هم می توانید در آن بیابید. امامزاده سلطان مصیب جاذبه مذهبی این منطقه به شمار می رود که نسب ایشان به حسن ابن علی(ع) می رسد. بقعه ایشان در محوطه ای قرار دارد، که از یک طرف به باغات روستا و از سوی دیگر، مشرف بر روستاست. گنبد این امامزاده ارتفاعی در حدود ۴ متر دارد که به رنگ فیروزه ای است و  برفراز آن خودنمایی می کند.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

برای اینکه به این محل سفر کنید می توانید اقدام به خرید بلیط اتوبوس سرایان از مستر بلیط کنید و در ابتدا به شهر سرایان بروید و پس از آن با وسایل نقلیه ای که در این شهر وجود دارد راهی سفر به روستای مصعبی شوید.

بازدید از روستای مصعبی

برای دیدار از روستا نیازی نیست هزینه ای را بپردازید و به رایگان می توانید از تمامی بخش های آن دیدن کنید. از آنجایی که در این روستا می توانید اقامتگاه های بومگردی را بیابید، می توانید شب را نیز در این محل بگذرانید. پیشنهاد مستر بلیط برای شما سفر به این منطقه دیدار از این روستا است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *