یکی از مکان های گردشگری در کشور عزیزمان که سالانه افراد بسیاری را به خود جذب می نماید، چشمه میشی در شهر سی سخت و استان کهگیلویه و بویر احمد است.  شهر سی سخت به خودی خود دارای چشم انداز های طبیعی است که تمامی افراد را به وجد می آورد و تمام توریست هایی که به ایران سفر می کنند به این شهر حتما سر می زنند. اهالی شهر سی سخت چشمه میشی را با نام دیگری نیز می شناسند که آن بشو نام دارد. بشو یا همان چشمه میشی را می توان یکی از پر آب ترین چشمه ها در ایران دانست که آب و هوای بسیار خوبی را هم در بر دارد. باید گفت درجه آب این چشمه بسیار پایین است تا حدی که به سختی می توان از آن استفاده نمود. آب موجود در چشمه میشی به روستا ها و زمین های پست آن منطقه می ریزد و آن ها را سرشار از آب می کند. لازم به ذکر است بگوییم این چشمه آب مصرفی سی سخت را هم تامین می نماید. از مزایای این چشمه می توان به دائمی بودن آن اشاره نمود که در واقع در تمام فصول این چشمه از آب موجود است. آبی که در این چشمه جریان دارد از برف های آب شده در دنا تامین می شود که این آب به منظور تصفیه شدن از درون کوه ها می گذرد تا قابل مصرف گردد.

تاریخچه چشمه میشی

تاریخچه چشمه میشی

قدمت این چشمه به سالیان پیش بر می گردد و می توان گفت یکی از قدیمی ترین مناطق در ایران کنونی چشمه میشی است. در کتاب های تاریخی و قدیمی شواهد نشان می دهند که این چشمه در زمان سلسله کیانیان نام برده شده، که اتفاق های گوناگونی در آن نیز رخ داده است. اگر نمونه ای از این اتفاقات را بخواهیم بیان نماییم، در زمان حکومت کیانیان شخصی به نام اهورامزدا به کیخسرو دستور داد تا برای انتخاب جانشین خود در این چشمه به غسل بپردازد و این موضوع بهانه ای شد تا چشمه بشو نامگذاری گردد. در این قسمت از مجله مستر بلیط سعی نمودیم تا تمامی جاذبه ها و نکات پیش از سفر چشمه میشی را برایتان یاد آور شویم.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

اگر می خواهید چشمه میشی را بازدید نمایید به شما توصیه می کنیم تا از جاذبه های دیگر شهر سی سخت غافل نشوید. بدین منظور می توانید از غار ده شیخ، روستای جلاله، اقامتگاه های بومی عشایر و دریاچه کوه گل را مورد بررسی قرار دهید. در اطراف چشمه میشی مزارع کشاورزی متعددی وجود دارد که در آن ها انواع درختان سیب و … کاشته شده است. درختان این منطقه بسیار مرتفع و قدیمی هستند که از دیدن آن ها نهایت لذت را خواهید برد. شهر سی سخت گونه های مختلفی از حیوانات را در خود جای داده است که یکی از این گونه های مهم و کمیاب در کشور عزیزمان پلنگ ایرانی به شمار می رود، که این شهر و استان کهگیلویه و بویر احمد را بسیار قابل توجه توریست ها قرار داده است.

شرایط بازدید از چشمه میشی

شرایط بازدید از چشمه میشی

این چشمه در ارتفاعات و کوه ها قرار گرفته است که برای رسیدن به آن می بایست گردشگران کمی کوهنوردی انجام دهند تا به این منظره دل انگیز دست یابند. همانطور که گفتیم این منطقه یکی از مناطقی محسوب می شود که دارای آب و هوای بسیار خوب و کمی سرد است. بدین منظور اگر می خواهید از این چشمه دیدن نمایید به شما توصیه می کنیم تا در فواصل گرم سال، مانند بهار و تابستان به آن مراجعه کنید زیرا در فصل های پاییز و زمستان این چشمه و اطرافش پوشیده از برف هستند و در آن شرایط کوهنوردی ممکن است کمی سخت باشد. اگر قصد سفر به شهر سی سخت را دارید می توانید برای خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین اقدام کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید از این چشمه زیبا دیدن نمایید و خاطره ای خوش را برای خود به ارمغان آورید می بایست از دو روش عمل نمایید: استفاده از بلیط اتوبوس دنا و استفاده از خودرو شخصی. اگر می خواهید با خودرو شخصی خودتان به این منطقه سفر نمایید می بایست از محل سکونت خود به سمت یاسوج حرکت نمایید، کافی است در این مرحله 35 کیلومتر به سمت شمال غرب حرکت کنید تا به شهر سی سخت برسید. در ادامه مسیر باید حدود 5 کیلومتر را به سمت جلو حرکت نمایید. در طی این پنج کیلومتر رستوران های زیبایی را مشاهده خواهید کرد که پس از گذر از آن ها باید از جاده شوسه عبور نمایید تا به چشمه میشی برسید. به شما توصیه می کنیم تا از رستوران ها و کافه های میان جاده به سادگی گذر نکنید و حتما آن ها را مورد بازدید قرار دهید. اما اگر مایلید تا سفری به دور از استرس را تجربه کنید کافی است از سایت معتبر مستر بلیط به تهیه بلیط اتوبوس منطقه دنا بپردازید و سفری راحت را برای خود رقم بزنید. لازم به ذکر است که می توانید این بلیط را از اپلیکیشن مستر بلیط نیز تهیه نمایید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *