جنگل میشه

0 204

آب، خاک، هوا جنگل منابعی هستند که انسان در پیدایش آنها هیچ نقشی نداشته است. جنگل در دسته منابع طبیعی ای گیاهی قرار می گیرد و برای جانوران و انسان ها بسیار حایز اهمیت است. جنگل ها ریه های کره زمین محسوب می شوند و محل زندگی جانوران بسیاری هستند. جنگل ها نقش بسیار مهمی در تعادل آب و هوایی زیست کره ایفا می کنند. ظهور حیوانات در سطح کره‌ی زمین و زندگی همگی از برکت وجود جنگل و پوشش گیاهی است، زیرا قبل از وجود جنگل و گیاه فقط خزه ها، جلبک ها و قارچ ها رشد می کردند. بعد از مدتی سرخس ها رشد می کردند، اما هنوز هیچ حیوانی وجود نداشت، زیرا گاز کربنیک در سطح زمین اجازه زندگی به آنان نمی داد. می گویند پیدایش انسان ها پس از جنگل بوده است، زیرا انسان با اکسیژن تولیدی جنگل ها و میوه‌ی درختان و شکار حیوانات زندگی می کرده است. سه نوع جنگل در جهان وجود دارند که شامل جنگل های استوایی و بارانی، جنگل های مدیترانه ای و جنگل های مناطق معتدل شمالی می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط شما را با یکی از جنگل های معتدل شمالی که در ایران قرار دارد، که با نام جنگل میشه شناخته می شود، آشنا می کنیم.

معرفی جنگل میشه

معرفی جنگل میشه

شهرستان نمین یکی از شهرستان های استان اردبیل به شمار می آید که آب و هوایی خنک در تابستان ها و سرد در زمستان ها دارد و دلیل این امر نیز قرار گیری این منطقه در ناحیه ای کوهستانی است. همین نوع اقلیم باعث شده است که از طبیعتی بی نظیر و سرشار از سرسبزی برخوردار باشد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. افراد زیادی برای دیدار از بخش های مختلف این منطقه بار سفر را می بندند. یکی از این نواحی جنگل میشه نامیده می شود که جنگلی وسیع و مملو از درختان سر به فلک کشیده است. وجود جنگل زیبای فندقلو باعث شده است که این جنگل نا شناخته مانده باشد و مردم کمی زمان سفر به این شهرستان به سمت این جنگل بروند. جنگل مشه در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین جای گرفته است. این جنگل در نزدیکی گردنه حیران قرار دارد به هیمن خاطر گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.

مو قعیت و ساختار جنگل

مو قعیت و ساختار جنگل

این جنگل در حاشیه شرقی دریای خزر قرار دارد و از اطراف توسط دشت های وسیع احاطه شده است که بر زیبایی این جنگل می افزاید. لازم به ذکر است که این جنگل در ناحیه ای کوهستانی قرار دارد که می توان این موضوع را از ویژگی های این جنگل دانست. یکی دیگر از ویژگی های این جنگل وجود چشمه آبگرمی در آن است که با نام مشه سویی در بین گردشگران و مردم محلی شهرت دارد. در این جنگل می توانید انواع مختلفی از تفریحات و امکانات رفاهی را که شامل پیست اسکی، استخر آبگرم، کلبه های چوبی و … می شود را ببنید. در میان جنگل مشه خانه ‌های ییلاقی که رد ساخت آنها چوب به کار رفته است را مشاهده می کنید. این خانه به خانه‌های معروف عمو فرج معرف هستند. کلبه‌های چوبی میان جنگل انتهای مسیر گردشگری در جنگل مشه قرار دارند. چشمه‌های آبگرم میان جنگل نیز در نزدیکی این مکان قرار دارند. برای سفر به شهر نمین می توانید از اتوبوس استفاده کند و بلیط اتوبوس نمین را به صورت آنلاین از مستر بلیط خریداری کنید.

راه های دسترسی به جنگل

راه های دسترسی به جنگل

برای اینکه بتوانید از جنگل زیبا و خراق العاده دیدن کند باید به استان اردبیل و شهرستان نمین سفر کنید. در جاده آستارا به سمت اردبیل، بعد از پل سفید رود در سمت چپ جاده، روستایی دیده می شود که گیلاده و یا گیلده نام دارد. جاده ای که به سمت این روستا می رود از شیب تندی برخوردار است که پس از گذر از آن به معدن سنگی می رسید، تا همین قسمت مسیر ماشین رو است. بقیه مسیر را یا باید پیاده بروید یا اینکه با کمک مردم محلی، که ماشین های مناسب را در اختیار گردشگران می گذراند، این مسیر را طی کنید.

بازدید از جنگل میشه

برای دیدن این جنگل نیازی ندارید که هزینه ای پرداخت کنید ولی اگر می خواهید از امکانات موجود در آن استفاده کنید باید هزینه ای را بپردازید. گشت و گذار در این جنگل می تواند بسیار مهیج و جذاب باشد. بهترین زمان برای این بازدید حدود یک صبح تا عصر است، که باید این نکته را به شما یادآوری کنیم که رعایت نکات ایمنی برای امنیت خود و همراهنتان و همینطور بقای جنگل اجباری و ضروری است.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.