تالاب آجی گل

0 279

آجی گل به همراه آلماگل و آلاگل تالاب های شهرستان گنبد کاووس را تشکیل می دهند و یکی از تالاب بزرگ واقع در گنبد کاووس استان گلستان است که بعد از نشست سال 1975 کنوانسیون رامسر، ماهیتی رسمی یافت و تحت حفاظت سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت. هرچه از سمت شرق آن به جهت غربی پیش برویم، ژرفای آن افزایش می یابد. در کمترین حالت عمق آن حدوداً تا یک متر می شود و در برخی بخش ها حتی به 5 متر هم خواهد رسید. آب تالاب مانند هر دو مورد دیگر از طریق گذر رودخانه اترک و همچنین بارش های مکرر منطقه تامین می گردد. در ادامه این مطلب از مجله مستر بلیط با پوشش جانوری و مختصات جغرافیایی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

پوشش جانوری تالاب آجی گل

پوشش جانوری تالاب آجی گل

 تا به امروز تعداد گونه های ماهی هایی که در آجی گل شناخته شده اند، به عدد هشت می رسد. انواع کپورها، آلبرنوس، ماهی سفید و … برخی از این ماهی ها به شمار می روند. همچنین در برخی مواقع از سال که زمان مهاجرت پرندگان باشد منظره بسیار جالب و زیبایی را شاهد خواهیم بود. پرستوهای دریایی، پلیکان های خاکستری و سفید، غاز، بوتیمار، فلامینگوها، سلیم، کشیم، قوی گنگ و فریاد کش با حضور خود تصاویر بسیار دیدنی را برای ناظرین شکل می دهند. مستر بلیط پیشنهاد می کند در بین ماه های اردیبهشت تا شهریور حتما سری به آن جا بزنید.

شرایط بازدید از تالاب آجی گل

برای بازدید از تالاب آجی گل گنبد کاووس نیاز به پرداخت وجهی نیست و کاملا رایگان خواهد بود. تنها چیزی که باید در ذهن داشته باشید، تمیزنگه داشتن محیط و آسیب نرساندن به آن است.

شرایط بازدید از تالاب آجی گل

آدرس و راه های دسترسی با وسایل مختلف

برای رسیدن به این منطقه و تماشای تالاب آجی گل باید پیش از هرکاری به خرید بلیط اتوبوس گنبد کاووس نیاز دارید. برخی از مسافران نیز از طریق بلیط هواپیما گرگان خود را به آن جا رسانده و ادامه مسیر را با تاکسی طی می کنند که البته کاملا سلیقه ای است.

آدرس: استان گلستان، 75 کیلومتری گنبد کاووس، بخش داشلی برون، حوالی روستای تنگلی.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.