تله کابین احرار

0 277

تقریبا برای همه واضح است که شهرهای شمالی ایران، از طبیعیت بسیار دلنشینی برخوردار هستند. استان گیلان هم از این مجموعه مستثنا نیست و می توان به جرأت گفت که یکی از زیباترین شهرهای ایران محسوب می شود. درون استان گیلان، شهری واقع شده است که قطعا همه ما نام سوغاتی های آن جا را بسیار شنیده ایم. کلوچه و چای نمونه ای از این سوغاتی های معروف هستند، با این تفاسیر باید تا کنون متوجه شده باشید که نام این شهر لاهیجان است. حال این  شهر لاهیجان علاوه بر سوغاتی های بسیار عالی، جاذبه های گردشگری متعددی هم دارد که تله کابین احرار هم جزوی از این جاذبه های گردشگری است؛ و در ادامه مقاله مستر بلیط سعی کرده  که تمام مطالب راجب این تله کابین را برای شما جمع آوری کند، پس حتما تا انتها با ما همراه شوید.

درباره تله کابین احرار

درباره تله کابین احرار

تله کابین ها در کل دایر شدند تا مردم و مسافران بتوانند از بالا، تمام شهر را ببینند و تعداد این تله کابین ها معمولا در شهر های شمالی کشور متعددتر است که معمولا بر فراز جنگل های سرسبز واقع شده اند. تله کابین احرار هم یکی از این تله کابین ها است که در دامنه شیطان کوه قرار دارد و منظره آن تماما جنگل زیبا و تبه های سبز رنگ لاهیجان است. این مجموعه به تله کابین لاهیجان هم نامیده می شود و اکثرا مردم بومی تله کابین را با نام دیگری می شناسند. تله کابین احرار، علاوه بر این که یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری گیلان است، یکی از مکان های تفریحی قدیمی هم محسوب می شود؛ زیرا تله کابین حدود 15 سال به مردم و مسافران خدمات منحصر به فردی ارائه می دهد و به نوعی اولین تله کابین لاهیجان محسوب می شود.

تاریخچه

تله کابین لاهیجان، در سال 1384 تاسیس شد و جزو تله کابین های قدیمی شمال محسوب می شود. همچنین این مجموعه نسبتا  بزرگ، دارای بخش ها و قسمت های مختلفی هم است که مجله مستر بلیط این قسمت ها را در ادامه به شما معرفی می کند‌.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

تله کابین احرار طولی حدود 1500 متر دارد و دارای کابین ها و بخش های مختلفی است. جنس تمام کابین ها از فلز مستحکم است که به سیم بسیار محکمی متصل شده اند. تعداد تله کابین ها به 36 عدد می رسد و تمام آن ها 6 نفره هستند. همان طور که در بخش بالا هم ذکر کردیم، این مجموعه، دو ایستگاه دارد که یکی بر روی شیطان کوه و دیگری بر روی دامنه واقع شده است. تله کابین احرار دارای ایستگاه های میانی هم است که برخی از آنان دارای غذا و خوراکی هستند. همچنین می توانید با تله کابین به بالای کوه بروید، هم زیبایی های لاهیجان را تماشا کنید و هم این که از مغازه هایی که در بالا قرار گرفته اند، خرید کنید. البته درست است که این تله کابین حدود 15 سال قدمت دارد، اما هر سال تمام تجهیزات چک می شوند و اگر دستگاهی قدیمی شده باشد، سریعا آن را تعویض می کنند.

شرایط بازدید از تله کابین احرار

شرایط بازدید از تله کابین احرار

اگر می خواهید که زیبایی بی همتای لاهیجان را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم که حتما در روزهای بارانی از تله کابین احرار بازدید کنید، زیرا درختان باران خورده جنگل، بی شک می توانند زیباترین خاطره های شما را بسازند و لحظات خوبی را در ذهن شما ثبت کنند. در کل بازدید از تله کابین شرایطی دارد و نمی توان در هر ساعت از شبانه روز از آنجا بازدید کرد. برای این که بتوانید سوار تله کابین شوید، باید در حین ساعات 8 صبح الی 8 شب به آنجا بروید و بدون هیچ محدودیت سنی با پرداخت هزینه برای بلیط، از آن جا بازدید کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

با هر وسیله نقلیه ای که در اختیار دارید، می توانید تا ایستگاه اصلی که در دامنه واقع شده است بروید و سپس سوار تله کابین شوید. اگر هم قصد دارید که از شهرهای دیگر به لاهیجان بروید و از تله کابین یا مکان های تفریحی دیگر بازدید کنید، کافی است که بلیط اتوبوس لاهیجان را تهیه کنید و یک سفر راحت و بدون دردسر را تجربه کنید. تله کابین احرار، در بام سبز لاهیجان قرار گرفته است و به گونه ای می توان گفت که تمام این مجموعه ها مانند تله کابین، بام سبز و … در دامنه شیطان کوه واقع شده اند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.