چشمه لادر، یکی از جاذبه‌ های طبیعی در خمینی شهر استان اصفهان است که با زیبایی بی کران خود خیلی از گردشگران و طبیعت دوستان را به سمت خود می کشاند. بهتر است بدانید، منطقه خمینی شهر دارای آب و هوای مطلوبی است اما زمستان هایی نسبتا سرد دارد. به همین علت آب چشمه لادر در زمستان یخ می زند و قندیل های جذابی ایجاد می شود. این چشمه دیدنی، هم در فصل های سرد و هم در فصل های گرم سال، زیبایی های خود را دارد، اما بیشترین میزان گردشگر و مسافر را می توان در ماه های گرم سال مشاهده کرد. در اطراف چشمه زیبای لادر، طبیعت و سرسبزی با صفایی وجود دارد که تفریح و گردش را برای مسافران دو چندان، لذت بخش کرده است. این چشمه دیدنی با طبیعت فوق العاده و چشم اندازهای زیبای کوهستانی اطراف خود به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری در استان اصفهان شناخته شده است و هر ساله افراد زیادی با تهیه کردن بلیط اتوبوس خمینی شهر، به دیدن آن می روند. شما نیز اگر می خواهید به دیدن چشمه بی نظیر لادر بروید، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا بیشتر با این جاذبه زیبا آشنا شوید.

تاریخچه چشمه لادر

تاریخچه چشمه لادر به سال های خیلی دور مربوط می شود و به همین علت برای مردم ایران، به خصوص ساکنین خمینی شهر ارزش زیادی دارد. برخی از افراد در این منطقه معتقد اند که لادر به معنای دره ای است که دور می زند، برخی دیگر نیز می گویند که لادر به معنای شفاف است زیرا آب این چشمه که بسیار زلال است، از بین دره ها عبور می کرده است.

تاریخچه چشمه لادر

نقشه و معرفی بخش های مختلف

منطقه گردشگری و طبیعی چشمه لادر، حدود 230٬000 هکتار وسعت دارد و از منطقه کوهستانی، درختان انبوه، چشمه آب زلال و برخی دیگر از خدمات تفریحی_ رفاهی، تشکیل شده است. این منطقه زیبا به علت داشتن آب و هوای نسبتا معتدل و خنک؛ در فصل هایی از سال که هوا گرم است، مقصد تعداد زیادی از مسافران است و بی شک همه افراد در آن جا نهایت خوشگذرانی و لذت را تجربه خواهند کرد. در اطراف چشمه لادر؛ گردشگاه‌ ها، آب نماها، غارها، آبشار و قسمت های مختلف دیگری نیز وجود دارد که گردشگران می توانند با تهیه کردن بلیط های سفرشان از سایت مستر بلیط، از آن ها نیز بازدید به عمل آورند.

همچنین قابل ذکر است که در اطراف این چشمه خروشان، مسیر کوه پیمایی، پل معلق، زیپ لاین، امکانات ویژه ورزشی و صخره نوردی نیز وجود دارد و مسافران برای سر گرم شدن، می توانند از آن ها بهره ببرند.از جمله دیگر امکانات رفاهی که در این منطقه برای گردشگران در نظر گرفته شده است می توان به جاده آسفالت، پارک و فضای بازی برای کودکان، مسیر رفت و آمد مناسب، سرویس های بهداشتی و دو پارکینگ بزرگ که گنجایش چندین هزار ماشین را دارند، اشاره کرد. علاوه بر این موارد ذکر شده، بهتر است بدانید که در اطراف چشمه لادر درختان انجیر، گل و گیاهان زیبا، نور پردازی های جالب و فضاهایی برای اسکان مسافران نیز در آن جا وجود دارد که همه آن ها در کنار هم لحظات به یاد ماندنی را برای تان رقم می زنند.

شرایط بازدید از چشمه لادر

شرایط بازدید از چشمه لادر

همان طور که در ابتدای مجله مستر بلیط ذکر شد، هر ساله تعداد زیادی از گردشگران، راهی خمینی شهر می شوند تا از این جاذبه طبیعی دیدن نمایند و بازدید از آن شرایط سخت و محدود کننده ای ندارد. شما می توانید در هر فصل و ساعتی از شبانه روز که خواستید به طور کاملا رایگان از این جاذبه گردشگری بازدید به عمل آورید و در کنار خانواده تان، لذت ببرید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

چشمه لادر در استان اصفهان، خمینی شهر، جاده کمربندی خمینی شهر به سمت نجف آباد، بعد از دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر واقع شده است و مسافران می توانند با استفاده از خودروی شخصی، اتوبوس و یا تاکسی، دسترسی راحتی به آن جا داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *