اندیمشک یکی از شهرهای استان خوزستان می باشد که دنیایی از جاذبه های گردشگری و دیدنی را درون خود جای داده است. اگر قصد داشته باشید برای مسافرت خود اندیمشک را انتخاب نمایید با مکان های دیدنی بسیاری رو به رو خواهید بود. این جاذبه ها هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را دارا هستند که زیبایی خاصی را به اندیمشک بخشیده اند. این شهر را در کنار ویرانه های شهر باستانی لور ساخته اند شهری که در زمان خود از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. اندیمشک به عنوان پل ارتباطی بین شهرهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان و لرستان شناخته می شود. اگر بخواهیم در مورد جاذبه های تاریخی و طبیعی اندیمشک سخن به میان آوریم باید بگوییم جاذبه هایی که در این شهر واقع شده اند تداعی کنده بهشت برای مسافران و گردشگران می باشند و هر ساله پذیرای گردشگران زیادی می باشند. در مجله مستر بلیط جاهای دیدنی و گردشگری اندیمشک را به شما معرفی کرده ایم. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان سد کرخه که یکی از بزرگ ترین سدهای خاکی خاورمیانه به شمار می رود، سد دز، پل صیحه|، آرامگاه شاهزاده احمد، دژ سرقلا، کوه تنگوان و … را نام برد. در ادامه مطالب در مورد کوه تنگوان اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم.

تاریخچه کوه تنگوان

همان طور که گفته شد اندیمشک جاذبه های زیادی را دارا است که می تواند توجه گردشگران را به خود جلب نماید. یکی از این جاذبه ها کوه تنگوان می باشد که قدمت و تاریخ آن به 10 هزار سال قبل بر می گردد، یعنی مربوط به دوره هلوسن می شود. در زمان ایلامی ها از گوه تنگوان برای وارد شدن به شهر آوان استفاده می کردند.

تاریخچه کوه تنگوان

نقشه و معرفی بخش های مختلف

کوه تنگوان به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی و بی نظیر اندیمشک شناخته می شود  که در شمال این شهر واقع شده است، همچنین یکی از کوه های مهم شمال خوزستان به شمار می رود. ارتفاع کوه تنگوان حدود 600 متر می باشد. علاوه بر کوه تنگوان دره های عمیقی در این منطقه وجود دارند که محل مناسبی را برای صخره نوردی ایجاد کرده اند، اما باید این را بدانید که احتمال خطرات جانی همیشه در این منطقه وجود دارد. کوه تنگوان محل زندگی جانورانی چون کل، بز  و دیگر حیوانات می باشد که همیشه توجه شکارچیان را به خود جلب می کند. اکنون با توجه به اینکه حفاظت از محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است شکار در این منطقه را ممنوع اعلام کرده اند. این منطقه به دلیل اینکه راه صعب العبوری را پیش رو دارد از دسترسی شکارچیان در امان مانده است. با بازدید از کوه تنگوان می توانید علاوه بر زیبایی های این منطقه از سد و نیروگاه دز هم دیدن نمایید، چرا که بدنه سد همجوار با کوه تنگوان می باشد. برای بازدید از این کوه می توانید به سایت اینترنتی مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

شرایط بازدید کوه تنگوان

کوه تنگوان به دلیل اینکه دارای ناهمواری ها و پیچ و خم های زیادی می باشد ممکن است مشکلاتی را پیش روی شما قرار دهد، به همین علت اگر قصد کوهنوردی دارید باید وسایل مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشید که در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

برای رفتن به اندیمشک می توانید از راه های مختلفی بهره ببرید. به عنوان مثال راه آسفالتی که از دزفول به پامنار می رسد به قسمت شرقی این منطقه منتهی می شود. اگر اهل مسافرت با قطار هستید می توانید از راه آهن سراسری خوزستان استفاده نمایید. بسیاری از افراد هنگام مسافرت از اتوبوس استفاده می کنند، بنابراین می توانید بلیط اتوبوس اندیمشک را تهیه نمایید و سفر خود را به این شهر پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی آغاز نمایید. هنگام رسیدن به اندیمشک می توانید از ماشین هایی که در پایانه وجود دارند یا اینکه دیگر ماشین های مسافربری استفاده نمایید و خود را به کوه تنگوان برسانید. عده ای ممکن است ترجیح دهند که از خودروهای شخصی خود برای مسافرت بهره ببرند از این رو می توانند جاذبه های دیگری را هم در حین سفر مشاهده نمایند و به راحتی خود را به کوه تنگوان برسانند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *