تفریحات دریایی کیش؛ معرفی + راه های دسترسی

0 297

در جزیره کیش در بین انواع نوشیدنی ها و خوردنی و خریدنی ها، تفریحات دریایی کیش از جمله ویژگی منحصر به فرد این جزیره زیبا محسوب می شوند. جزیره کیش مکانی است برای این که افراد مدت زمان کوتاهی را به دور مشغله کاری و دغدغه سپری کنند و خاطره سازی کنند. این تفریحات در جنوب کشور یکی دوتا نیستند، بلکه انواع مختلف تفریحات آبی در اختیار عزیزان گذاشته می شود تا به هیجان و لذت بپردازند.

در ادامه با مجله مستر بلیط همراه باشید تا برخی از تفریحات دریایی کیش را بهتر بشناسید. نیمی از تفریحات بر روی آب انجام می شود و با آب جریان پیدا می کند، حال فرقی ندارد که کدام یک از این تفریحات هیجان بیشتری دارد و کدام یک از آن ها فرد را به آرامش بیشتری دعوت می کند، تمام این تفریحات در یک دسته قرار دارند.

البته تفریحات آبی دیگری نیز وجود دارند که مربوط به دنیای زیر آب هستند و شگفتی و زیبایی دنیای زیر آب را به افراد نشان می دهند، شما اهل کدام تفریح هستید و کدام یک را ترجیح می دهید؟ در ادامه مطلب با شناخت انواع تفریحات آبی می توانید مطابق میل خود هر کدام را که مایل بودید تجربه کنید و برای این ورزش ها برنامه ریزی کنید.

تفریحات هیجان انگیز دنیای زیر آب

معرفی تفریحات دریایی کیش

دنیای زیر آب در همه حال تازگی و هیجان و راز آلودگی اش را از دست نمی دهد، شما می توانید در دنیای زیر آب به گشت و گذار بپردازید موجودات دریایی متنوع را مشاهده کنید، و گاهی آن ها را لمس کنید. که این امر در عمق تاریک و آبی همواره یکی از هیجانات تفریحات آبی به حساب می آید.

به طور کلی نمی توان از تفریحات زیر دریایی گذشت و قید تماشای انواع ماهی ها و آبزیان کوچک و بزرگ را زد، لمس نکردن خزه ها و گیاهان آبزی غیر ممکن است. با این تفریح شما می توانید رنگ های طلایی و آبی در روز را که از منظره به چشم می خورد را مشاهده کنید.

تفریحات زیر دریایی شامل غواصی، کشتی های آکواریومی، اسکوتر است، علاقمندان می توانند بسته به میل خود یکی از این تفریحات را تجربه کنند و خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنند در ادامه این تفریحات را برای شما عنوان خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزیره کیش و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “کیش” را مطالعه نمایید.

کشتی تفریحی آکواریومی

یکی از انواع تفریحات در کیش کشتی آکواریوم نام دارد، در واقع این کشتی سرزمین عجایبی است که این بار شما مسافر آن خواهید بود، تنها کافی است مانند آلیس از دری کوچک و غیر عادی به آن داخل شوید و در آن پا بگذارید، شما با این کشتی می توانید دنیای زیر آب و شگفتی و عظمت دریا را به چشم خود مشاهده کنید.

کشتی تفریحی دارای دو آکواریوم است، یکی از این آکواریوم ها دارای حجمی ۵۰ هزار لیتری و کاربرد آن برای انواع ماهی های بزرگ و کوسه و یکی دیگر حجم ۲۰ هزار لیتر آب است و بیشتر برای آبزیان کوچک و ماهی های ریز و رنگا رنگ کاربرد دارد، هزینه بلیط این کشتی ۴۰ هزار تومان است.

آدرس؛ اسکله بزرگ تفریحی کیش.

غواصی، تفریحی هیجانی

یکی دیگر از تفریحات زیر دریایی، غواصی در جزیره زیبای کیش است مگر می شود کسی دل به دریا باخته باشد و جزیره مرجانی و نیلی کیش را از یاد ببرد. افرادی که به غواصی علاقمند هستند می توانند در جزیره زیبای کیش دل به دل بسپارند و شگفتی های زیر آب را مشاهده کنند.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که غواصی را دوست دارید و هوس سفر به کیش به سرتان زده است می توانید خودتان را به یکی از بهترین کلوپ تفریحات دریایی کیش برسانید. هزینه غواصی در آب های جزیره کیش ۱۵۰ هزار تومان است. بیگ کورال، ژوراسیک پارک، ساترن کرک و کلبه هور از جمله مکان های مناسب برای غواصی هستند.

غواصی، تفریحی هیجانی

اسکوتر زیر دریایی

اسکوتر زیر دریایی در کیش در اصل دارای امتدادی طولانی است و این وسیله بر روی زمین حرکت می کند، این اسکوتر یک تخته چوبی با اندازه کوچک است که بر دو چرخ سوار است.

به طور کلی ساختار اسکوتر زیر دریایی مجموعه ای است از  ورزش غواصی و اسکوتر، شما با این وسیله جذاب و هیجان انگیز می توانید دنیای زیر آب را مشاهده کنید و آبزیان و ماهی های کوچک و بزرگ را مشاهده کنید. البته نکته دیگر درباره اسکوتر این که این وسیله یک زیر دریایی تک نفره است، هزینه استفاده از اسکوتر ۲۰ هزار تومان است.

برای دسترسی به این اسکوتر، باید به مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ، مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونس دامون ساحلی بروید.

تفریحات هیجان انگیز دریایی

یکی از ورزش های آبی عجیب و مهیج که هر فردی را به راحتی می تواند از خود بی خود کند، تفریحات دریایی کیش است، که فرد را به جنون ترس، نشاط، شادی و خنده می رساند. شما با تفریحات دریایی خواهید دید که مردم چگونه به وسیله جت اسکی و دیگر وسایل تفریحات آبی هیجان انگیز و هر لحظه لذت موج سواری را تجربه می کنند.

افراد برای فرار از زندگی ماشینی و مشکلات روزمره می توانند مدت زمانی را در جزیره زیبای کیش بگذرانند، اندکی آن طرف تر از ساحل برخی گردشگرانی به چشم می خورند که از آب می ترسند و ترجیح شان این است که پای بر آب نگذارند و در همین ساحل ماسه ای موج سواران را تماشا کنند.

این افراد از سویی خوشحال هستند که هیچ گونه خطری آن ها را تهدید نمی کند و از سوی دیگر ناراحت از این که تفریحات آبی و هیجانات را از دست داده اند و در خنده های از سر نشاط و شادی شریک نیستند، شما جز کدام دسته از افراد هستید؟ آیا از آن دسته هستید که بی محابا و ترس در پی هیجان و شادی هستند و یا این که از دسته دوم که تنها ترجیح می دهید شادی و نشاط دیگران را تماشا کنید.

کشتی های تفریحی

افرادی زیادی تفریحات دریایی کیش را با کشتی های تفریحی اش می شناسند، کشتی های تفریحی کیش دارای قابلیت بسیار زیادی نظیر سرو شام و ناهار، تماشای شادی و خنده، رقص نورها، موسیقی های زنده و همچنین بیدار ماندن تا اولین ساعات بامداد فردا است.

شما می‌توانید با کشتی های تفریحی کیش برای شب نشینی با خانواده موقعیتی خاص و استثنایی را به وجود آورید چنین فضایی کمتر تجربه شده و‌ بسیار بکر است. در داخل کشتی های تفریحی می توانید آرامش را تجربه کنید و دوباره به رختخواب خود بروید، هزینه ورود به کشتی ۸۵ هزار تومان است. برای سوار شدن به کشتی باید به اسکله تفریحی کیش بروید.

کشتی های تفریحی

پاراسل تفریحی فوق العاده

اندکی فکر کنید که آب زیر پای شما تکه ای از جنوب کشور و رو به روی شما نیز منظره بسیار زیبای کیش باشد، آیا این منظره جذاب و دلچسب نیست؟ می توان گفت گردشگران بی دلیل نیست که برای رفتن به جزیره کیش و انجام بازی های هیجان انگیز دریایی به آن در و این در می زنند.

بعد از این که پرواز را تجربه کردید، حال نوبت این فرا رسیده است که هیجان سقوط آزاد را نیز تجربه کنید، گردشگران از قایق رانان و مربی ها می خواهند تا آن ها را در آب‌ فرو کنند انجام این کار موجب می شود افراد تنی به آب بزنند، یکی از تفریحات آبی شگفت انگیز و فوق العاده پاراسل نام دارد، هزینه تجربه بازی تقریبا ۷۰ هزار تومان است. برای تجربه این بازی مهیج باید به ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، ساحل دامون بروید.

پارک بادی شناور، مارینا

مگر ممکن است که پارک بادی در وسط دریا وجود داشته باشد؟ این موضوع شاید اندکی عجیب و حیرت آور باشد اما حقیقی است. امکاناتی که پارک بادی مارینا دارد شامل سرسره های بادی، بیگ بال است که پارک را تبدیل به یک پارک منحصر به فرد کردند. در داخل این پارک بادی شما می توانید انواع ورزش ها و بازی های پرتحرک و جالب را انجام دهید، حتما هنگام سفر به کیش این تفریح جذاب را در لیست تفریحات خود داشته باشید.

زمانی که از پارک بادی بازدید کردید بد نیست سری هم به کلوپ دریایی مارینا کیش بزنید که یکی از بهترین کلوپ های جزیره کیش است، هزینه دریافتی برای این پارک ۴۰ هزار تومان است. برای دسترسی به پارک شناور باید به ساحل سیمرغ بروید.

ماهی گیری، تفریح دریایی جذاب!

ماهی گیری از جمله تفریحات در جزیره کیش محسوب می شود شما می توانید هنگام طلوع و غروب خورشید گوشه دنجی بیابید، بنشینید و در آرامش خلیج فارس ماهی های لذیذ و خوش خوراک بگیرید. انواع ماهی های سنگسر، حلوا سیاه، ساروم و سرخو در این دریا موجود هستند که سبب می شوند شما دست پر به اقامتگاه خود برگردید و ماهی صید شده را یک وعده ناهار و یا شام شب تان کنید.

این در واقع لذتی است که از تفریحات جزیره کیش به شمار می رود. شما می توانید برای صید ماهی به سواحل غربی و جنوبی جزیره کیش بروید.

پارک بادی شناور، مارینا تفریحات دریایی کیش

کایت بردینگ

یکی دیگر از تفریحات جزیره کیش، ورزش کایت بردینگ است. در این ورزش چینی ها دست طولانی داشته اند و اکنون نیز در تلاش هستند تا کایت های امن و بزرگ را به سراسر جهان صادر کنند. یکی از این کشور ها ایران، مقر اصلی بازی کایت بردینگ، است.

اگر تفریحات آبی دیگر در جزیره کیش زیاد به دل شما نمی نشیند، پیشنهاد مستر بلیط به شما امتحان کایت بردینگ های جذاب و رنگی است. هزینه تجربه این بازی مهیج ۷۰ هزار تومان است. سواحل جزیره زیبای کیش محل مناسبی برای این تفریح است.

پدل بورد

هر فردی که می خواهد پدل بورد را تجربه کند، قبل از سوار شدن بر تخته مهیج باید ابتدا به مدت ۳۰ دقیقه آموزش ببیند. اگر شما تا به حال این تفریح را امتحان نکرده اید و مبتدی هستید تا جای ممکن از ساحل فاصله بگیرید، به نوعی که چشمتان جز آبی بی انتها چیزی نبیند و گوش های تان نیز جز سکوت هیچ صدایی نشوند، در مکانی که می ایستید کسی نباشد شاید معجزه دریا را اندکی دریابید.

هزینه تجربه این هیجان ۶۰ هزار تومان است. برای رفتن و سوار شدن به پدل بورد باید به مرکز غواصی مارینا در سواحل سیمرغ و همچنین مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی نیز برای این تفریح است.

کیبل اسکی، تفریحی مهیج

کیبل اسکی ترکیبی است از یک کابل به وسیله تخته های اسکی بر روی آب که از سمت بالا می تواند مسیرتان را کنترل نماید، در واقع این کابل مانند شاتل و بنانا به عنوان یدک کش عمل می کند و شما می توانید به موج سواری ادامه دهید. هزینه بلیط کیبل اسکی ۴۰ هزار تومان است.

قایق های لوکس تفریح دریایی دیگر

قایق های مدرن فرانسوی به شما این امکان را می دهد تا بر روی سطح آب های خلیج فارس با امنیت کامل به گشت و گذار بپردازید و از آب های زلال و منظره جذاب دریا لذت ببرید و سواحل کیش را تماشا کنید، هزینه بلیط این قایق ها ۱۴۰ هزار تومان است. نحوه دسترسی به این قایق ها سایت پارک آبی کیش است.

قایق های لوکس تفریح دریایی تفریحات دریایی کیش

قایق دیوانه

شما با این قایق می توانید یک لذت دست جمعی را همراه با خانواده خود تجربه کنید اگر قبل از این تفریح جت اسکی و با فلای بورد را تجربه کرده اید این بار نوبت این است که با دوستان با خانواده این تفریح مهیج را تجربه کنید. برفراز آب ها پرواز کنید، بر روی سطح دریا موج سواری کنید و موج های تند و تیز دریا را پشت سر بگذارید.

قایق دیوانه این امکان را برای شما فراهم می کند تا خنده و نشاط و شادی عزیزان تان را بشنوید و هیجان خود را با آن ها سهیم شوید، هزینه بلیط قایق ۶۵ هزار تومان است.  پارک ساحلی سیمرغ مناسب ترین مکان است.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل کیش شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

جت اسکی، تجربه ای فوق العاده

اگر به جزیره زیبای کیش سفر کردید حتما جت اسکی را امتحان کنید اگر بدون تجربه جت اسکی به خانه برگشتید باید بگوییم که شما لذت یک تفریح جذاب را از دست داده اید و شاید به زودی دیگر نتوانید آن را در جای دیگر تجربه کنید. اما اگر هنوز در حال برنامه ریزی سفر خود هستید می توانید جت اسکی را در لیست تفریحات خودتان قرار دهید، هزینه بلیط جت اسکی ۵۰ هزار تومان است.

آدرس؛ مرکز غواصی سی من.

فلای بورد

با این تفریح آبی شما می توانید تا ارتفاع ۱۲ متر از سطح آب به پرواز در آیید، و بعد با یک شیرجه جانانه سر در آب فرو ببرید. فلای بورد مانند ورزش جت اسکی لذتی بی نظیر را به شما هدیه می کند نه تنها شما بلکه تماشاگران هم از دیدن این تفریح و لحظات زیبا لذت می برند. هزینه بلیط فلای بورد ۲۰۰ هزار تومان است، افراد می توانند بلیط هواپیما کیش را تهیه کنند و انواع این تفریحات را تجربه کنند.

آدرس؛ اسکله بزرگ تفریحی کیش.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.