پارک های ملی زیادی در سراسر کشور ایران وجود دارند که دارای امکانات مخصوص و زیبایی های بی نظیری هستند. شهر خوانسار هم جزء شهرستان هایی است که پارک ملی بسیار زیبا و چشم گیری دارد و علاوه بر این مکان، دارای جاذبه های متعددی دیگری هم از جمله، تاریخی، مذهبی و تفریحی است. این پارک دارای بخش ها و قسمت های مختلفی است و در کل یک مجموعه بسیار کامل، برای گذراندن اوقات و رفع استرس و خستگی محسوب می شود. اگر راجع به پارک سرچشمه خوانسار کنجکاو شده اید تا جزئیات بیشتری بدانید، این مقاله را در مستر بلیط از دست ندهید، زیرا درست مثل همیشه ما سعی کرده ایم تا بهترین جزییات را در اختیار شما قرار دهیم.

درباره پارک سرچشمه خوانسار

پارک ملی سرچشمه خوانسار، بی شک یکی از زیباترین پارک های موجود در این شهرستان است که با رودخانه و چشمه های متعدد، گردشگران را به وجد می آورد. همان طور که گفتیم این پارک بخش ها و قسمت های مختلفی دارد که همه آن ها، هرساله پذیرای بسیار زیادی از عموم، هم مردم محلی و بومی و هم گردشگران از سراسر ایران است. این مکان، به خوبی می تواند تمام نیاز هر فردی را از یک مکان تفریحی بر طرف کند و چشمه ها هم با آب و زلال شفاف خود، روح را جلاء دهند. در ادامه با بخش های مختلف این پارک آشنا می شوید.

درباره پارک سرچشمه خوانسار

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این پارک بسیار زیبای استان اصفهان، با آب و هوای بسیار مطلوب و فضای سرسبز، از قسمت های مختلفی همانند پارک جنگلی، چشمه ها، آرامگاه باباپیر و بخش های مختلف دیگر تشکیل شده است. وسعت پارک ملی سرچشمه، حدودا ۱۵ هزار کتار مربع است و در نوع خود، یکی از بزرگترین پارک های استان اصفهان و شهرستان خوانسار محسوب می شود. همچنین انواع گونه های‌ گیاهی هم در پارک روییده اند که اکثر آن ها غیر قابل استفاده برای خوردن هستند و نقش درست کردن سایه را در پارک دارند.

پارک جنگلی

این پارک تقریبا محیطی کوهستانی دارد و از پستی ها و بلندی ها تشکیل شده است. در بالاترین قسمت که تقریبا بالای کوه محسوب می شود، پارک جنگلی واقع شده است که قدم زدن در آن به شدت باعث تازه شدن روحیه می شود. همچنین از داخل پارک جنگلی می توان بقیه منظره پارک ملی و حتی قسمت کمی از شهر را مشاهده کرد. البته می توان از آلاچیق هایی که در درون پارک جنگلی درست شده اند هم می توان برای تفریح و پیک نیک یا حتی استراحت های کوتاه استفاده کرد.

چشمه ها

چشمه ها

چشمه ها، یکی دیگر از جاذبه های چشم گیر این پارک هستند که تعداد آن ها هم تقریبا زیاد است. در کل یکی از دلایل نام گذاری پارک هم به وجود چشمه های متعدد بر می گردد. آب چشمه های پارک ملی شفاف و زلال هستند و هر از چندان هم نسیم خنکی از آن ها گذر می کند و در کل آب و هوای پارک را تغییر می دهند. همچنین در کنار چشمه ها صندلی هایی تعبیه شده است تا افراد بتوانند با نشستن بر روی آن ها، از آرامش چشمه ها لبریز شوند.

آرامگاه باباپیر

پارک سرچشمه خوانسار، علاوه بر این که یک مکان عالی برای تفریح است، اما در همین حال هم جزء جاذبه های تاریخی مذهبی هم محسوب می شود. آرامگاهی درون پارک وجود دارد که متعلق به شیخ بابا عدنان، عارف مشهور خوانسار است. آرامگاه او از سنگ ساخته شده و ظاهر آن مثل اشکال هندسی، مخروطی شکل است. در حین بازدید از پارک می توانید از آن جا هم بازدید کنید و دست نوشته های او را نیز مشاهده کنید. در ادامه مجله مستر بلیط می توانید شرایط بازدید و آدرس او را به طور کامل ببینید.

شرایط بازدید از پارک سرچشمه خوانسار

شرایط بازدید از پارک سرچشمه خوانسار

نکته مثبتی که درباره بازدید از پارک سرچشمه خوانسار وجود دارد، این است که پارک ملی سرچشمه به صورت شبانه روزی باز است و برای این که بتوانید به آنجا بروید، نیازی نیست ساعت خاصی را رعایت کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این پارک زیبا و بزرگ، در شهرستان خوانسار و استان اصفهان واقع شده است و دسترسی با تمام وسایل نقلیه هم به درون پارک امکان پذیر است. همچنین می توانید برای سفر‌کردن به خوانسار و بازدید از پارک، خرید بلیط اتوبوس خوانسار را تهیه کنید و سپس به آنجا بروید. البته فراموش نکنید که به بقیه جاذبه های خوانسار هم سری بزنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *