استان اصفهان، یکی از استان های کشور ایران به شمار می رود که از نظر زییایی به نصف جهان تشبیه شده است. این استان بی نظیر از شهرستان ها و روستاهای متعددی تشکیل شده است که تیران و کرون هم یکی از آن ها هستند. این شهرستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی از جمله تفریحی است و به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، هرساله پذیرای مهمان زیادی از گوشه و کنار ایران است. یکی از همین مکان های تفریحی پر طرفدار دریاچه خمیران نام دارد، که با آب و هوای بسیار دلپذیر و مکانی زیبا، به یک محیط گردشگری و حتی توریستی تبدیل شده است. اگر تا کنون راجع به این دریاچه و سد مشهور مطلبی نشنیده یا نخوانده اید، کافی است که مجله مستر بلیط را تا انتها دنبال کنید و همه حقایق را راجب دریاچه بخوانید.

درباره سد خمیران

همان طور که کمی قبل تر ذکر شد، سد خمیران در استان اصفهان شهرستان تیران قرار دارد. این سد مشهور که طی چند سال اخیر لبریز از آب شده، دارای دریاچه نسبتا بزرگی است که افراد از آن به عنوان یک محوطه گردشگری استفاده می کنند. البته این نکته را هم ذکر کنیم‌ که امکاناتی در کنار دریاچه به وجود آمده اند تا مسافران بتوانند نهایت لذت را از تفریح آبی خود کسب کنند. این دریاچه که فاصله نسبتا کمی با روستای خمیران دارد، یکی از پر آب ترین دریاچه های استان اصفهان محسوب می شود. دریاچه خمیران دارای انواع جانورهایی مثل، ماهی قزل آلا، شیر ماهی صاردین، کپور و … است. البته این نکته را فراموش نکنید که صید ماهی ها غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد.

درباره سد خمیران

نقشه و معرفی بخش های مختلف

دریاچه خمیران، نسبت به تمام دریاچه های موجود در استان اصفهان وسعت زیادتری دارد. این دریاچه منبع تامین کننده آب شیرین هم است و در عین حال هم گردشگران می توانند از گوشه و کنار آن با امکانات موجود نهایت لذت را ببرند. به عنوان مثال، شاتل، جت اسکی، غواصی، بنانا، چهارچرخ و … امکاناتی از این نظیر هستند که در کنار و روی دریاچه قرار دارند و افراد می توانند با پرداخت بلیط با هزینه نسبتا کم از آن ها استفاده کنند. همچنین همان طور که در مطالب بالاتر به آن  اشاره کردیم، این دریاچه فاصله به شدت کمی با روستای خمیران، که در تیران و کرون واقع شده است، دارد و به همین دلیل نام گذاری دریاچه و سد هم به روستا مرتبط است. افراد می توانند با تهیه کردن بلیط اتوبوس به این شهرستان زیبا و سپس روستای خمیران سفر کنند و از وسایل مهیج آبی دریاچه بازدید کنند. البته درحین بازدید ازتماشا کردن طبیعیت زیبای اطراف غافل نشوید و حتما گشتی به دور دریاچه یا روستای خمیران بزنید.

شرایط بازدید از سد خمیران

شرایط بازدید از سد خمیران

بازدید از سد خمیران هیچ محدودیتی ندارد و در همه ساعات از شبانه روز می توان به آنجا رفت. البته قبل از رفتن باید نکاتی را به یاد داشت؛ اول این که وسایل های بازی در همه ساعات باز نیستند و افراد فقط در طی ساعات تعیین شده در روز می توانند از آن ها استفاده کنند. دوم هم این که دریاچه در یک محیط آزاد واقع شده است و حیواناتی هم در اطراف گشت می زنند، پس بهتر است که شب را در آنجا نگذارید و زمان بازدید از دریاچه را به روز موکول کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

دسترسی با تمامی وسایل نقلیه برای بازدید کردن از دریاچه امکان پذیر است و پس از عبور از راه های خاکی، می توان به آنجا رسید. همچنین در مطالب قبل هم این موضوع ذکر شد که سد خمیران در استان اصفهان، شهرستان تیران و کرون، روستای خمیران واقع شده است که برای رفتن به دریاچه یا سد باید از روستای خمیران گذر کرد. پیشنهاد مستر بلیط به شما این است که بازدید از سد خمیران را در آخر لیست سفر خود قرار دهید، زیرا این مکان به وجود آمده تا تمام خستگی های ناشی از شهر و سفر را از بین ببرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *