کوه خامین

0 175

هر طرف از ایران را که بنگرید از طبیعت خاص و بی نظیری برخوردار و با داشتن ابنیه های تاریخی توانسته است توجه گردشگران خارجی و داخلی را به سوی خود جلب کند. هر فردی در هر زمانی به استراحت و تفریح نیاز دارد به همین علت بسیاری از افراد چند روز را به تعطیلی خود اختصاص می دهند و برای رفتن به شهرهای دیگر برنامه ریزی هایی را انجام می دهند. تمامی شهرهای ایران جاذبه های دیدنی متفاوتی دارند که هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار هستند. گچساران  که یکی از شهرستان های کهگیلویه و بویر احمد به شمار می رود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب نماید. گچساران ابتدا شهر بسیار کوچکی بود که در گذر زمان توانستند رونق خاصی به آن ببخشند. از سوغاتی های این شهرستان می توان نان محلی، بلوط، شیره انگور، دوغ محلی، انجیر خشک و … را نام برد که با رفتن به این شهر می توان از آن ها خریداری کرد. همچنین دارای طبیعت بکر و مناسبی است که برای تفریح و گشت و گذار زیبایی بی بدیلی را دارا است. اگر بخواهید در مورد جاذبه های این شهر اطلاعاتی را به دست آورید با مشاهده مجله مستر بلیط به مباحث بسیاری برخورد خواهید کرد که گویای جاذبه های گچساران هستند. یکی از جاذبه های طبیعی گچساران کوه خامین نام دارد که در همه فصل های سال دارای طبیعت بسیار منحصر به فردی است. این منطقه با زیبایی خاصی که دارد توانسته است هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب نماید. در ادامه مطالب اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

شهرهای ایران همگی دارای منطقه های طبیعی و نابی هستند، اما در میان آن ها منطقه هایی را به صورت حفاظت شده ایجاد کرده اند که به عنوان پناهگاه امنی برای جانوران از آن استفاده می شود. کوه خامین یکی از همین مناطق حفاظت شده به حساب می آید که هنگام رفتن به گچساران نمی توان از بازدید از این منطقه غافل شد. یکی از بهترین و قشنگترین جاذبه های گردشگری گچساران همین منطقه حفاظت شده کوه خامین است، که افراد علاقه مند به طبیعت را به سوی خود جذب خواهد کرد. در مورد پوشش گیاهی این منطقه می توان گفت که دارای زالزالک، بلوط، ارژن، انجیر وحشی، گون و کیکم است. وسعت این منطقه حدود 25 هزار هکتار می شود  که با داشتن حیواناتی چون بز، میش، کبک، جغد، خرگوش، شاهین، پازن و … توانسته است جای مناسبی را برای طبیعت گردی در اختیار مسافران قرار دهد. در سال 1380 این منطقه به عنوان محل امنی برای حفاظت از حیوانات منسوب شد و حیوانات دیگری چون سمور، پلنگ، خوک، گرگ و … در آن به حیات خود ادامه می دهند. با رفتن به این منطقه می توانید از دیگر جاذبه های گچساران هم دیدن نمایید. هنگامی که راهی گچساران می شوید می توانید بلیط هواپیما گچساران را تهیه نمایید و به راحتی سفر خود را به این شهر پر از جاذبه های دیدنی شروع نمایید.

شرایط بازدید از کوه خامین

شرایط بازدید از کوه خامین

بازدید از مناطق کوهستانی و حفاظت شده دارای شرایط خاصی است شما زمانی که قرار است به ارتفاعات صعب العبور بروید باید وسایل مورد نیاز و احتیاطی را به همراه خود داشته باشید، چرا که ممکن است در بین راه به آن ها احتیاج پیدا نمایید و از طرفی هم برای اینکه به محیط زندگی حیوانات آسیب وارد نشود باید سعی نمایید که از ریختن آشغال و پسماندهای خود در این منطقه خود داری نمایید و به آزار و اذیت حیوانات نپردازید. منطقه حفاظت شده خامین گچساران دارای آب و هوایی کوهستانی است و چشم اندازهای زیبایی را رو به روی مسافران قرار خواهد داد.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

همان طور که گفته شد کوه خامین در شهرستان گچساران واقع شده است، بنابراین برای اینکه به این منطقه حفاظت شده دسترسی داشته باشید باید به کهگیلویه وبویر احمد بروید و به دنبال شهرستان گچساران باشید. بسیاری از افراد هنگام مسافرت از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، چرا که استفاده از خودروی شخصی هنگام مسافرت دارای دسترسی های خاصی است که اصلی ترین آن ها خرابی میان راه و نبود جای پارک برای ماشین است. اما هنگام مسافرت با اتوبوس یا دیگر وسایل حمل و نقل بدون دغدغه مسافرت خود را آغاز خواهید کرد. زمانی که قصد دارید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید. زمانی هم که به مقصد رسیدید به راحتی می توانید از تاکسی هایی که وجود دراند بخواهید شما را به محل مورد نظر برسانند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.