خانه غلامرضاخان هژبر

خانه غلامرضاخان هژبر؛ معرفی + راه های دسترسی

آیا تاکنون از خانه غلامرضاخان هژبر بازدید کرده اید؟ در گذشته خانه هایی وجود داشتند که در هر شهر و روستایی زبان زد خاص و عام بودند و دارای معماری متفاوت از دیگر خانه های منطقه بودند. این خانه ها اصولا دارای مساحتی بالا و حیاط آنها به صورت باغ بودند. عمارتی که در حیاط ساخته می شد، دارای زیبائی خارق العاده و حیرت انگیز بود.

دوره قاجار که عصر پیوند مدرنیته با سنت بود، ساخت خانه هایی کاخ مانند بین ثروتمندان رواج پیدا کرده بود. خانه هائی در این دوران ساخته می شد که هم رنگ و بوی سنتی ایران آن دوران را حفظ کرده بود و هم المان های مدرنیته را در آنها می توانستید بیابید.

ساختار این خانه ها به گونه ای بود که تا به امروز نیز باقی مانده اند. از این خانه ها در بسیاری از شهرهای ایران پیدا می شود. شهرستان داران، که از مناطق خوش آب و هوای استان اصفهان است، نیز دارای خانه هایی از این دست است. خانه غلامرضاخان هژبر در شهرستان داران امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه تبدیل شده است بنابراین در مجله مستر بلیط اطلاعاتی در مورد این خانه را برای شما ارائه می دهیم.

درباره خانه غلامرضاخان هژبر

معرفی خانه غلامرضاخان هژبر

این خانه در شهر بوئین میاندشت شهرستان داران قرار دارد و یکی از خانه اشرافی زمان قاجاریه در این منطقه است. این خانه دارای معماری منحصر به فرد و زیبائی است که از آن بنائی خاص را ایجاد کرده است.

مردم این منطقه از اصفهان به زبان های مختلفی همچون گرجی، فارسی و بختیاری سخن می گویند ولی یکی از جذابیت های آن، صحبت کردن اهالی منطقه به کلیه این زبان هاست. البته زبان غالب در این قسمت گرجی است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهرستان داران و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “داران” را مطالعه نمایید.

معماری خانه غلامرضاخان هژبر

معماری خانه غلامرضاخان هژبر

این خانه بر اساس معماری این اقلیم و با مصالحی که در ساخت خانه های منطقه استفاده می شد، ساخته شده است. در ساخت آن از مصالحی همچون چوب، ملات گل، سنگ و آجر استفاده شده است. در سقف آن تیره های چوبی استفاده شده است که با ملات گل پر شده و بر استحکام آن می افزاید.

عمارت خانه در مرکز حیاط قرار دارد و دارای اتاق های متعدد، آشپزخانه، اصطبل، سرویس های بهداشتی است. این خانه دارای تزئینات زیبائی و جذابی است که در نوع خود متفاوت است. ایوانی بلندی در عمارت قابل دیدن است که دارای ستون های استوانه ای شکل است. در ساخت درب و پنجره های آن چوب به کار برده اند که بر زیبائی این بنا افزده است. سقف ایوان به صورت گنبدی شکل همراه با تزئینات زیبا است.

برای سفر به داران فقط کافی است بلیط اتوبوس را از مستر بلیط و به صورت غیر حضوری و آنلاین تهیه کنید و از تخفیفات آن بهره مند شوید.

راههای دسترسی به خانه غلامرضا هژبر

راه های دسترسی به خانه غلامرضا هژبر

همانطور که اشاره شد این بنا در شهر بوئین میاندشت قرار دارد، بنابراین اگر می خواهید این بنا را ببینید باید به سمت این شهر که در 179 کیلومتری از شهر اصفهان قرار دارد. با استفاده از خودرو شخصی و همین طور وسایل حمل و نقل عمومی می توانید به این منطقه سفر کنید.

شرایط بازدید

بازدید از این مکان شرایط خاصی ندارد و شما در هر زمانی که می خواهید، می توانید به دیدن این بنا بروید و از زیبائی های آن بهره مند شوید. در ضمن از آنجایی که این منطقه دارای آب و هوائی لطیف و مناسب است می توانید زمانی را نیز در طبیعت بگذرانید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *