بی شک مکان هایی که به صورت طبیعی و بدون دخالت انسان درست شده اند، زیباترین هستند و هرکدام هم در نوع خود، انسان را متحیر می کنند. یکی از همین مکان های بسیار زیبا و پر از آرامش آبشار ها هستند که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود و لذت بردن از طبیعیت، از ان ها استفاده می کنند. آبشار گروبار هم که از این موضوعات مستثنی نیست و بهترین مکان برای دریافت آرامش از سوی طبیعت است. این آبشار تفاوتی با بقیه آبشار ها دارد که در ادامه مجله مستر بلیط او را برای شما آشکار می سازیم.

درباره آبشار گروبار

آبشار گروبار، تنها یکی از جاذبه های تفریحی شهرستان دماوند است. این آبشار به دلیل این که محوطه بسیار زیبایی دارد،  به یکی از مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت مردم بومی و گردشگران تبدیل شده است‌. البته آبشار گروبار، تنها آبشار موجود در دماوند نیست، آبشارهای دیگری هم وجود دارد که بازدید کردن از آن ها کاملا رایگان و بدن هزینه است. این آبشار که درست همانند نگینی در قلب یک کوهستان قرار دارد، در یک دره نسبتا تنگ قرار گرفته، و به همین دلیل دسترسی به آن کمی سخت است. البته این موضوع سبب نشده تا گردشگران از زیبایی آبشار دست بکشند و آن را نادیده بگیرند، علاوه بر این که از گروبار بازدید می کنند، به سراغ دو آبشاری هم که در نزدیکی او قرار دارد می روند. آبشار جنگلک و آبشار آینه رود، دو آبشار نزدیک به گروبار هستند و هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. در بخش بعدی مستر بلیط، بخش های مختلف آبشار گروبار را برایتان شرح می دهیم.

درباره آبشار گروبار

نقشه و معرفی بخش های مختف

آبشار گروبار دماوند در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و آب و هوای بسیار خنکی دارد. این آبشار و دو آبشار دیگر یعنی جنگلک و آینه رود،  هر سه بهم متصل می شوند و در آخر به چشمه تار می ریزند. چشمه تارهم یکی دیگر از مکان های گردشگری، تفریحی دماوند است که برای معرفی کردن آن، به یک مقاله تخصصی دیگر نیازمند است. این آبشار از دره گروباره سرازیر می شود و ارتفاعی حدودا ۲۰ متر دارد. می توان گفت گروبار از دو آبشار جنگلک و آینه رود بلند تر و بزرگ تر است. این آبشار به دلیل این که درون دره واقع شده است، طرفداران خیلی زیادی ندارد و اکثرا افرادی که به کوه نوردی علاقه دارند، از آن بازید می کنند. همچنین آب آبشار نسبتا سرد است؛ به گونه ای که حتی در برخی از مواقع آب او قندیل می زند. در اطراف دره و آبشار هم انواع پوشش گیاهی وجود دارد که معمولا درمانی هستند؛ اگر بتوانید گیاهان را خوب از یکدیگر تشیخص دهید، دره گروبار مکانی مناسب برای جمع آوری داروهای گیاهی است.

شرایط بازدید

شرایط بازدید از آبشار گروبار

مکان و جاذبه های طبیعی، شرایط مخصوصی، به جز رعایت کردن نکات ایمنی ندارند. بازدید کردن از این آبشار هم محدودیتی ندارد و تمام افراد به صورت رایگان می توانند به آن جا بروند. البته همان طور که گفتیم، آبشار گروبار در یک دره واقع شده و عبور کردن از آن کمی سخت و دشوار است؛ اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید، تجیهزات مورد نیاز کوه نوردی را فراموش نکنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این آبشار در شهرستان دماوند، در دامنه های البرز و استان تهران واقع شده است. برای بازدید کردن از این آبشار، افراد ساکن تهران می توانند بلیط اتوبوس را تهیه کنند و افراد بقیه شهرستان ها هم می توانند با انواع تورهای گردشگری یا بقیه وسایل نقلیه عمومی به دماوند سفر کنند و از آبشار گروبار و دیگر مکان ها و حاذبه های زیبای دماوند، بازدید کنند. البته به یاد داشته باشید که نمی توانید وسیله نقلیه را تا نزدیکی آبشار ببرید، باید مسیر اصلی را پیاده بگذارانید تا به آبشار برسید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. سپیده پاسخ

    حتما از این منطقه دیدن کنید ما خرداد 1402 رفتیم 9 نفر بودیم حتما گروهی برید . کفش مناسب بپوشید یکم چالشی هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *