ایستگاه راه آهن گرگان کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

0 6,693

ایستگاه راه آهن گرگان کجاست؟ شاید سوالی برای مسافرینی باشد که به شهر گرگان سفر می کنند.

برای سفر کردن نیاز است خیلی از موارد را مد نظر داشت، از مسیر گرفته تا محل اقامت. یکی از این موارد وسیله ای است که با آن می خواهیم سفر کنیم. وسیله سفر از جمله مواردی است که تعیین کننده خیلی از مسایل می باشد، از جمله مدت زمان سفر.

اگر با هواپیما به سفر برویم مسلما زمانی را که در راه هستیم کوتاه می شود و این خود باعث کم شدن کل زمان سفر می شود. اگر با وسایل نقلیه زمینی به مسافرت بپردازیم، زمان افزایش پیدا می کند.

یکی از وسایل زمینی که می توان با آن سفر کرد قطار است. قطار از آن دست وسایل نقلیه ای است که می تواند بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد. سفر با قطار خود یک مسافرت جدا از مسافرت کلی می باشد.

دیدن مناظری که اگر با وسیله ای غیر از قطار سفر کنید مطمئناً نمی بینید، آشنائی با افراد جدید، تجربه خوابیدن به نحوی متفاوت از سایر سفرها از جمله اتفاقاتی می باشد که از خصوصیات استفاده از قطار است.

در مجله گردشگری مستر بلیط در ادامه معرفی ایستگاه های راه آهن سراسر کشور به سراغ ایستگاه راه آهن گرگان می رویم و شما را با این ایستگاه آشنا می کنیم.

درباره ایستگاه راه آهن گرگان

ایستگاه راه آهن گرگان در سال 1339 در مسیر خط راه آهن بندر ترکمن – گرگان و در قسمت شمال شرقی شهر گرگان احداث شده و ایستگاه اصلی خط راه آهن شمال شرق (2) است. از این ایستگاه به سمت شهرهای گوناگون شمالی سرویس دهی انجام می شود.

ایستگاه‌های خط راه اهن شمال شرق (2)

این خط آهن که در مسیر خط آهن سراسری این در قسمت شمال شرقی کشور احداث شده است، دارای ایستگاه های مختلفی بر سر راه خود است. گلوگاه، بند گز، بندر ترکمن، گرگان، یامپی، پتروشیمی و اینچه برون از جمله ایستگاه های این خط هستند.

در این خط ایستگاه های بسیار مهمی قرار گرفته است. به طور مثال ایستگاه بندر ترکمن که از ایستگاه های بندری کشور  و از لحاظ استراتژیک بسیار حائز اهمیت است. این ایستگاه علاوه بر این جزء ایستگاه های با امکانات بالا است. ایستگاه دیگر این خط اینچه برون به شمار می رود، که ایستگاهی در مرز ایران و ترکمنستان و به ایستگاه اترک در بیرون از مرزهای کشور متصل است.

مسیرهای ایستگاه راه آهن گرگان

اصولا هر ایستگاه راه آهن به سمت ایستگاه هایی که در مسیر آن خط آهن قرار دارد سرویس دهی انجام می دهد. این سرویس دهی ها را بر اساس میزان تقاضائی که به مقصد وجود دارد برنامه ریزی می کنند و شامل مسیرهای بین استانی و درون استانی می شود.

ایستگاه گرگان علاوه بر سرویس های خروجی دارای سرویس های ورودی نیز است. در ایستگاه گرگان نیز برای مسیرهائی مثل گرگان – تهران و گرگان – ساری سرویس دهی انجام می شود. علاوه بر مسیر هائی که در بالا به آنها اشاره شد مسیرهائی نیز وجود دارد که در بین راه این مسیر ها وجود دارد و شما می توانید به مقصد آنها نیز سفر داشته باشید.

برای رزرو هتل گرگان می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کمترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که میخواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید،  رزرو آنلاین هتل شامل تخفیف میشود، کافیست تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

مسیر گرگان به تهران

این سفر با عبور از ایستگاه هائی مانند گرگان، بندرتركمن، بندرگز، بهشهر، نكا، ساري، قائمشهر، شيرگاه، زيرآب، پل سفيد، ورسك، فيروزكوه، زرين دشت، سيمين دشت، گرمسار، پيشوا، ورامين و تهران در مدت 11 ساعت انجام می‌شود.

در این مسیر قطار 3 ستاره البرز واگن کوپه‌ای 4 نفره قرار داده شده است و توسط شرکت مسافربری ریلی رجا برنامه ریزی برای سفر های آن را انجام می دهد. از امکانات موجود در این قطار می توان به کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه و چراغ مطالعه اشاره کرد. در این مسیر به صورت یک روز در میان می توانید بلیط قطار گرگان را  تهیه کنید.

مسیر گرگان به ساری

 این سفر در دسته سفرهای کوتاه مدت با قطار جای می گیرد و به مدت 3 ساعت به طول می انجامد و به صورت یک روز درمیان شما قادر خواهید بود از آن استفاده کنید. در این سفر شما وارد ایستگاه های  بندرتركمن، بندرگز، بهشهر و نكا می شوید و می توانید در هریک از این ایستگاه ها نیز از قطار پیاده شوید.

شرکت رجا برنامه این سفر را، با استفاده از قطار  3 ستاره البرز واگن کوپه‌ای 4 نفره که دارای امکانات کتابخانه، ویلچر، سرویس فرنگی، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، فروش غذا در رستوران، سیستم تهویه و چراغ مطالعه است، ترتیب می دهد.

 ایستگاه راه آهن گرگان

امکانات ایستگاه راه آهن گرگان

وجود امکانات در هر ایستگاه قطار را می توان از ضروریات آن بر شمرد. برای اینکه مسافران در مدت زمانی که در انتظار قطار هستند دچار مشکل نشوند احتیاج است که حتما در ایستگاه قطار بر اساس نیاز آنها ویژگی هایی گنجانده شود. از امکاناتی که به این ایستگاه اضافه شده است می توان سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، بوفه فروش مواد خوراکی، دستگاه خودپرداز، سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر، گیشه های فروش بلیط و سالن انتظار را نام برد.

راه های دسترسی به ایستگاه قطار

این ایستگاه راه آهن در قسمت  حاشیه ای از شهر قرار گرفته است و فاصله آن تا مرکز شهر 15 دقیقه می باشد. برای رفتن به قسمت های مختلف شهر از ایستگاه راه آهن می توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تاکسی های شهری استفاده کرد. تاکسی های شهری را می توانید در محوطه این ایستگاه پیدا کنید و با استفاده از آنها می توانید خود را به قسمت های مختلف شهر برسانید.

برای رزرو هتل گرگان می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کمترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که میخواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید،  رزرو آنلاین هتل شامل تخفیف میشود، کافیست تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

از تاکسی ها زمانی می توانید استفاده کنید که دارای بار زیاد باشید و رفت و آمد به شهر برای شما دشوار باشد. در غیر این صورت می توانید برای رفت و آمد به شهر از اتوبوس های شهری استفاده کنید که ایستگاه آن در نزدیکی راه آهن قرار دارد و برای قسمت های مختلف شهر ایستگاه دارد. این موضوع برای صرفه جوئی در هزینه بسیار مهم است. البته برای استفاده از اتوبوس بهتر است وسیله زیادی به همراه نداشته باشد و توانائی مقداری پیاده‌روی را نیز داشته باشید.

 ایستگاه راه آهن گرگان

آدرس و شماره راه آهن گرگان

آدرس گرگان، حاشیه کمربندی گرگان، ایستگاه راه آهن گرگان
تلفن  32227911 -017

نظر شما درباره این ایستگاه راه آهن چیست؟ نظرات خود را باما درمیان بگذارید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.