اردبیل به دلیل موقیعت جغرافیایی خاص و طبیعت بکرش، همیشه مورد توجه گردشگران قرار گرفته و سالانه میزبان خیل عظیمی از مسافران سراسر ایران است. عواملی همچون جنگل های سرسبز بلوط، کوه باشکوه سبلان، چشمه ها و آبشارهای متعدد و یخچال های طبیعی باعث شده است، گردشگری در این استان از رونق ویژه ای برخوردار باشد. اگر به دنبال یک مکان جذاب و کامل برای تفریح در این استان هستید، می توانید به سراغ مجموعه تفریحی گورگور بروید. در اینجا علاوه بر وجود بزرگترین پیست اسکی کشور که پیست آلوارس نام دارد، آبشاری زیبا به نام گورگور آلوارس را خواهید دید. آبشار گورگور آلوارس در یکی از مناطق سبلان و در دره ای سرسبز موسوم به دره آلوارس یا قزل گوللر واقع شده است. این دره یکی از دره های با پهنای بسیار زیاد و زیبای منطقه شرقی دامنه سبلان است که حتی با عنوان دره گلستان نیز شهرت دارد و به وسیله ارتفاعات بزداغ و هرم داغ پوشش داده می شود. آبشار نام برده قابلیت آبدهی بالایی دارد و آب با قدرت زیاد دیواره صخره را شکافته و راه خود را به بیرون باز کرده است. اردبیل مملو از چشمه های گوناگون آب سرد و گرم است و اکنون آب این آبشار از چندین چشمه مثل: اجیرلو، عربلو، جلودارلو، گورگور و آیقار نشأت می گیرد که در ییلاقات حوالی آبشار قرار دارند. همچنین مردم محلی برای آبشار نام برده یک پسوند به عنوان «خیاوچای» انتخاب کرده اند و اینگونه آن را می شناسند. در صورتی که می خواهید بیشتر با این آبشار زیبا آشنا شوید با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

آبشار گورگور آلوارس

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار گورگور آلوارس 10 تا 12 متر بلندا دارد و ارتفاع آن از سطح دریا چیزی حدود 2420 متر است. حوضچه پایین دست رودخانه، محل زندگی ماهی های قزل آلای قرمز است و در همین نزدیکی ها می توانید به چشمه آب گرم ملک سوئی بروید و از یک آب تنی جانانه لذت ببرید. در حوالی آبشار گورگور آلوارس، بزرگترین پیست اسکی ایران نیز واقع شده است، در نتیجه با یک تیر دو نشان می زنید، هم می توانید از فضای آبشار لذت ببرید و هم به پیست رفته و تفریح لذت بخشی را تجربه کنید. مستر بلیط یکی از سایت های ارائه دهنده بلیط وسایل نقلیه عمومی است که در هر زمان و مکان، آماده سرویس دهی می باشد.

شرایط بازدید از آبشار گورگور آلوارس

با توجه به شرایط منطقه و برفگیر بودن آن، پیشنهاد می کنیم برای یک مسافرت هیجان انگیز اردیبهشت ماه و اوایل تابستان را برای زمان سفر انتخاب نمایید. یخچال ها، آبشار، فضای سرسبز و چشمه گورگور همه و همه دست به دست هم داده اند تا یک مقصد جذاب برای دوستداران طبیعت فراهم کنند. می توانید بلیط اتوبوس نیر را از آنلاین از مستر بلیط رزرو یا خریداری کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آبشار گورگور آلوارس نیر در دهکده ای به نام آلوارس جای گرفته است که حد فاصل آن تا اردبیل 12 کیلومتر می شود و از خود آبشار تا اردبیل تنها 35 دقیقه راه است. از این آبشار تا سرعین نیز تنها یک فاصله 20 دقیقه ای وجود دارد که در صورت تمایل می توانید خود را به آنجا برسانید و لذت سفر را دو چندان کنید. برای رفتن به آبشار، می توانید بخشی از مسیر را با خودرو طی نمایید. همچنین آبشار گورگور با مشگین شهر از فاصله ای 20 کیلومتری برخوردار است.

آدرس: استان اردبیل، شهرستان سرعین، جاده پیست اسکی آلوارس، روستای آلوارس.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *