روستای گلستان

0 795

شهرستان نیر یکی از توابع استان اردبیل است، که روستاهای بسیار زیادی دارد. یکی از این روستاهای زیبا، روستای گلستان نام دارد که با قرار گرفتن جاذبه های طبیعی، به یک مکان تفریحی و گردشگری برای توریستان تبدیل شده است. این روستا دارای غار مشهوری نیز می باشد که در ادامه با جزئیات آن کاملا آشنا می شوید. همچنین روستای گلستان، از نقاط و قسمت های مختلفی تشکیل شده که در مجله مستر بلیط آن ها را برای شما شرح می دهیم.

درباره روستای گلستان

روستای زیبای ‌گلستان که از نظر طبیعت بکر و آب و هوا بسیار در اردبیل و سایر نقاط ایران مشهور است، مکان های متنوعی دارد تا گردشگران بتوانند اوقات فراغت خود را در آن بگذرانند و تجربه یک سفر خوب را به دست آورند. این روستا، با مردمی محلی زبان و گویشی بسیار جالب، هرساله پذیرای بسیاری از مهمانان هم گردشگران و هم افراد بومی شهرستان نیر است. همچنین روستای گلستان، علاوه بر این که یکی از بی نظیر ترین و زیباترین روستاهای استان اردبیل به حساب می آید، جزء تاریخی ترین روستاها هم محسوب می شود و طبق آثار بجا مانده، به خوبی می توان متوجه شد که روستای گلستان حتی در قبل از اسلام هم وجود داشته است. همان طور که در مطالب بالا گفتیم، این روستا دارای غاری مشهور می باشد که در گذشته بسیار حائز اهمیت بوده است.

درباره روستای گلستان

آب و هوا روستای گلستان

روستای گلستان به دلیل این که در موقعیت جغرافیایی نسبتا خوبی واقع شده، دارای آب و هوای معتدل و خنکی است و زمستان های سرد و تابستان های خنکی نیز دارد.

تاریخچه روستای گلستان

طبق همان غار مشهوری که از آن نام بردیم، محققان متوجه شده اند که روستای گلستان، حتی پیش از اسلام هم وجود داشته است و از این غار به عنوان پناهگاه یا انبار استفاده می کردند. همچنین برخی سنگ نوشته هایی هم درون روستا وجود دارند که ثابت کننده قدمت و کهن سالی روستای گلستان هستند. در بخش بعدی مستر بلیط می توانید با قسمت های مختلف روستا آشنا شوید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در کل اگر بخواهیم از بافت روستا نتیجه گیری کنیم، می توان گفت که روستای گلستان بافت قدیمی دارد و اکثر خانه های موجود هم با گل یا آجر ساخته شده اند. در روستا هتل مجللی وجود ندارد و در صورتی که قصد ماندن را دارید، باید مهمان خانه های مردم با صفای روستا شوید یا خانه ای را اجاره کنید. در روستا غار مشهوری وجود دارد که نشان گر تاریخ و قدمت روستا است. این غار شاید در نگاه اول یک غار ساده به نطر برسد، اما در پشت آن راه ها و بخش هایی وجود دارد که در گذشته از آن به عنوان اسلحه خانه یا انبار استفاده می کردند. اتاقک هایی که در درون غار ساخته شده اند، این امکان را به افراد می دانند تا حتی در زمان جنگ ها در آن ها مخفی شوند. این غار امروزه به یک مکان توریستی تبدیل شده تا افراد بتوانند هوش گذشتگان را مشاهده کنند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

برای بازدید کردن از روستای گلستان و غار شگفت انگیز درون آن، شما می توانید با تهیه کردن بلیط اتوبوس نیر، به این شهرستان سفر کنید و سپس به روستای گلستان بروید و بدون هیچ محدودیتی از این روستای خوش آب و هوا بازدید کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

همان طور که در مطالب بالا مشاهده کردید، این روستا در شهرستان نیر و استان اردبیل واقع شده است. برای بازدید کردن از روستا می توانید با هر وسیله نقلیه که در اختیار دارید به آنجا سفر کنید و از طبیعیت بکر و اب و هوای روستا لذت ببرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.